Görüş Bildir

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun 'Erdoğan karşısında aday olarak Kılıçdaroğlu'nu görmek ister' çıkışı Millet İttifakı'nın iki ortağı arasında gerilime neden oldu. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin yorumu tartışma doğurdu.

Daha önce Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumunda kazanamayacağından endişe ettiğini dile getiren Ağıralioğlu, son olarak katıldığı Karar Tv yayınında 'Erdoğan karşısında aday olarak en çok Kılıçdaroğlu'nu görmek ister' dedi.

CHP'li Altay: "Çocuğun kulağını evin reisi çeker" 📹

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay katıldığı Tv100 yayınında İYİ Partili Ağıralioğlu'nun sözlerini eleştirdi. 

Altay, 'Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha? Bu böyle olmalı, bunu bekliyoruz. Bugün benim izlediğim video hoş bir video değil' dedi.

"Kulak çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti'deyiz"

"Kulak çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti'deyiz"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ağıralioğlu, Engin Altay'a sosyal medya hesabından yanıt verdi:

“Kendileri gibi düşünmeyenlerin kulağının çekilmesini istemek, iktidar iddiası olan bir parti için pek hayırlı ve de saygın bir heves değildir! Tam olarak bu üsluptan endişelenir seçmen. Biz, kulak çekmeyi ve çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti'deyiz! Herkes bilir ki biz, cesurlar hareketiyiz. Şahsiyetimiz ve tabiatımız icabı, nezaketle ve kimseyi kırmadan yapmaya gayret ettiğimiz siyaseti de memleket, millet hizmeti görürüz. Endişelerimizi ve hassasiyetlerimizi duymayanlar, kulaklarını iyi açmalı ve denileni doğru anlamalı.”

Daha sonra Engin Altay'ın 'Tayyip Erdoğan’ın karşısında herkesle seçim kazanılır. Kemal Kılıçdaroğlu ile döke saça kazanılır. Bu kadar basit' sözlerini paylaşan Ağıralioğlu 'Siyaseti milletten, sahadan, istişareden, tenkitten, gerçeklikten koparan, işte bu tehlikeli duygudur. Bu dil ve üsluptur meselemiz. Siyasette, 'Kimi koyarsam kazanırım, ceketimizi koysak da kazanırız' kibri kaybettirir! Özen gösterilmez ise milletin umudu döke saça kaybedilir' ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Ağıralioğlu'na CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem de tepki göstermişti👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
2
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
vOLCano

bok var haftada bir çıkıp Kılıçdaroğlu adayımızdır diyorsunuz, ulan ortada bir ittifak var mı? Var. Ortak karar alacaksınız, ayrıca istemiyoruz kardeşim Kılı... Devamını Gör

vuslat köseoğlu

Ağıralioğlu gibiler iyi partide olduğu sürece iyi partiye değil oy, zırnık yok! bu nedir ya!

Enverland

Kılıçdaroğlu'nun olduğu partiye'de biz oy vermeyiz. Kaç seçim kaybetmiş bir lider ve muhalefet etme yeteneği 0 biri. Ayda bir açar söz de CHP'nin liderinin g... Devamını Gör

Eren Yılmaz

Böylesi şartlarda da önümüzdeki seçimi kaybedecek bir aday belirler yada seçimi kaybedecek şeyler yaparsanız yeminle o 6 partinin tabelası kalmaz bu memleket... Devamını Gör