Görüş Bildir
Haberler
Cem Küçük: 'Rabia Naz Olayı Örtülmüştür'

Cem Küçük: 'Rabia Naz Olayı Örtülmüştür'

FreiGeist
24.06.2019 - 14:03 Son Güncelleme: 24.06.2019 - 16:57

Cem Küçük katıldığı bir televizyon programında 'Rabia Naz olayı örtülmüştür. Bu tür eleştirel konulara girince ne yazık ki AKP'liler telefon açıyor” dedi.

Dün, TGRT ekranlarında konuya ilişkin yorum yapan Cem Küçük'ün açıklamaları kameralara şöyle yansıdı 👇

'Rabia Naz olayı örtülmüştür. Bu tür eleştirel konulara girince, ne yazık ki AKP'liler telefon açıyor. Beni de arıyor, Batuhan'ı da arıyor, patronumu da arıyor. Bakın Eynesil benim ilçemdir, AK Parti oyu yüzde 70-75. Allah korusun, Tayyip Bey'e bir kurşun gelse, o yüzde 70-75 'bana gelsin' der. CHP yüzde 58 ile seçim kazandı orada. Fuat Uğur bir eleştiri getirdiğinde, Cem Küçük bir eleştiri getirdiğinde, 'ya şunlar da yanlış, şu il başkanı işini yapamıyor' dediğinde telefona sarılmanıza gerek yok.'

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?
onedio.com

Giresun'un Eynesil ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, 12 Nisan günü evinin önünde saat 17:00 sularında ağır yaralı olarak bulunmuş ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. 

Çocuğunun intihar ettiğine inanmayan baba Şaban Vatan iz sürmüş, kendi imkanlarıyla edindiği bulguları basın ve sosyal medya aracılığı ile paylaşmış, yetkililere Rabia Naz'ın ölümünün aydınlatılması için defalarca çağrıda bulunmuş ve hatta ilçe merkezinde bir de miting düzenlemişti.

Türkiye onun aylar süren mücadelesinden, Metin Cihan tarafından paylaşılan bir dizi tweet sayesinde haberdar olmuştu.

Baba Şaban Vatan çocuğunun siyah Doblo süren bir sürücü tarafından öldürüldüğünü, delillerin karartıldığını ve olayın etkili siyasi isimler tarafından örtbas edildiğini düşünüyordu.

Ve baba Vatan'ın mücadelesi kamuoyunun gündemine yerleşmişti.

Sosyal medyada defalarca #RabiaNazınÖlümüAydınlatılsın çağrısı yapılmıştı.

Kadın Meclisleri 'adalet' çağrısı ile birçok ilde protesto kararı almıştı.

Giresun Sulh Ceza Hakimliği, Şaban Vatan için Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gözlem için yatırılmasına karar verilmişti.

HSK, Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili soruşturmada, baba Şaban Vatan'ın "müfettiş incelemesi yapılması" talebi doğrultusunda inceleme başlatmıştı.

Olay yeri incelemesi yapan polisler hakkında da soruşturma başlatılmıştı.

Rabia Naz Vatan'ın ölümünün araştırılması için verilen araştırma önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
175
83
12
1
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Aysun Bulut

Eniştem trafik kazası geçirdi.Çarpan adinin babası.Ben onu bunu bilmem ben oğlumu hapise sokmam demiş.Bilin bakalım kimlerden destek alıyorlar.Bu kez akp değ... Devamını Gör

melkid

şu küçük tatlı kızın yüzünü görünce ve işlenen cinayetin üzerinin örtüldüğünü bildikçe insanın içi cıs ediyor. allah babasına sabır versin

Gizem'S

oy reddedenlerin kesin bi parmağı vardır işte de ondan üstü kapanıyordur. başka hiç bir açıklaması olamaz minicik yavrunun sırra kadem basım göçüp gitmesi :(... Devamını Gör