Cameron IŞİD Politikasını Açıkladı

 > -
Cameron IŞİD Politikasını Açıkladı

İngiltere Başbakanı David Cameron, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) için savaşmaya giden kişilerin pasaportlarına sınırlarda el koyması için polise yetki verileceğini söyledi.

Cameron, İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nda hükümetinin IŞİD ile mücadele kapsamındaki yeni planını açıkladı.

IŞİD'in tüm Avrupa için doğrudan tehdit oluşturduğunu belirten Cameron, Birleşik Krallık'tan yaklaşık 500 kişinin Suriye'de ve Irak'ta IŞİD saflarında savaşmaya gittiğinin tahmin edildiğini kaydetti.

"IŞİD'in savunduğu ideolojinin İslamiyetle hiçbir ilgisi olmadığını" belirten İngiltere Başbakanı, "İslami aşırıcılıkla mücadele etmek için sert, akıllıca ve kapsamlı bir yaklaşıma ihtiyacımız var" dedi.

Pasaportların otomatik bir hak olmadığını belirten Cameron, "Polis, seyahat eden kişiden şüphe duyuyorsa bu kişinin pasaportuna el koyabilmesi için geçici bir yetki verilmesini istediklerini" dile getirdi. Bu yetkiliyle ilgili yasal düzenlemeye gidileceğini ifade eden Cameron ayrıca, ülkeye dönmek isteyen terör şüphelilerinin engellenme konusunun partiler arasında görüşüleceğini belirtti.

CNNTürk

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir