Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

 > -
Abone ol

1. Resmi Nikahsız İmam Nikahına Artık Ceza Yok

Anayasa Mahkemesi, imam nikâhı kıymak için önce resmi nikâh kıyma şartını kaldırdı, resmi nikâhtan önce imam nikahı kıyan çiftlere iki aydan altı aya kadar hapis cezası veren maddeyi oy çokluğuyla ile iptal etti.

Haberin Tamamı İçin:

2. Cumhuriyet'in MİT TIR'ları Manşetine Soruşturma ve Görüntülere Engelleme

Cumhuriyet'in bugün yayımladığı 'MİT TIR'larında mühimmat' haberi üzerine gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında soruşturma başlatan savcılığın internette yayınlanan görüntülere ilişkin içeriğin engellenmesi talebi kabul edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada "Soruşturma dosyamızda bu görüntülere ilişkin bilgi ve belge yoktur" denildi.  Haberde, görüntülerin savcılık dosyasından alındığı belirtiliyordu. Ayrıca Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT TIR'larına ilişkin yayın yasağına rağmen bugün bazı yayın organları ve internet sitelerinde bu yasak kapsamında yayınlar yer aldığını belirtilerek soruşturma açıldığını açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

3. Küçükçekmece'de 14 Yaşındaki Çocuk Arkadaşını Av Tüfeğiyle Öldürdü

İstanbul Küçükçekmece'de 14 yaşındaki bir çocuk, 11 yaşındaki okul arkadaşını av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

Haberin Tamamı İçin:

4. Ali Fuat Yılmazer’e Bir Tutuklama Kararı da Hrant Dink Soruşturmasından

Soruşturma kapsamında, ikinci kez ifade veren dönemin İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ifadesinin ardından 'ihmalli davranışla ölüme sebebiyet vermek' suçundan tutuklandı

Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, emniyetteki paralel yapıyla ilgili düzenlenen operasyonda tutuklanan eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, ikinci kez ifade verdi.

Haberin Tamamı İçin:

5. Petkim İşçileri Eylemde

İzmir'in Aliağa ilçesinde faaliyet gösteren Petkim’de, işçiler, yılbaşından bu yana devam eden toplu iş sözleşmesinden sonuç alınamaması üzerine eyleme başladı.

Haberin Tamamı İçin:

6. ‘Alman Malı Uçaklar Yerli Malı Diye mi Tanıtıldı?’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, BaşbakanAhmet Davutoğlu'na Haliç Kongre Merkezi'nde tanıttığı yerli uçağı sordu. Tanrıkulu, “AKP'nin seçim yatırımı için tanıttığı yerli uçakların Alman malı olduğu iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, Alman malı uçakların yerli uçak olarak tanıtılmasının sebebi nedir?” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

7. Ahmet Kutalmış Türkeş Ak Parti'den İstifa Etti

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Türkeş, yaptığı yazılı açıklamada, Ak Parti'nin seçim beyannamesinde, "Anayasadan 'Türk' adının çıkarılacağı, başkanlık sistemi adı altında 92 yıllık devletin bölünerek federasyon ve özerk alanlara dönüştürüleceği tuzağını fark ettiğini" belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

8. MHP, Afiş Sorununu İnsansız Hava Araçları ile Çözdü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanlığı, ‘kuvvetli suç şüphesi’ taşıdığı gerekçesiyle afişlerinin toplatılmasına tepki göstererek, afiş sorununu drone denilen insansız hava araçları ile çözdü.

Haberin Tamamı İçin:

9. Psikiyatrik Veri Kavgası

İlçe Toplum Sağlığı merkezlerine bir yazı gönderen Sağlık Bakanlığı, psikiyatri hastalarının kimlik, adres ve tanı bilgilerini istedi. Tabipler Birliği ise talebe karşı çıktı: Bu bilgilerin elden ele dolaşımı tehlikeli!

Haberin Tamamı İçin:

10. Bank Asya TMSF'ye Devredildi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), Bank Asya'nın temettü hariç ortaklık haklarıyla yönetim ve denetiminin, kısmen veya tamamen devri, satışı veya birleştirilmesi amacıyla Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilmesine karar verdi.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir