Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

21PAYLAŞIM

1. Engelliler Maaş Hakkı İçin Eylemde

Engelliler, engelli maaşı ve evde bakım maaşlarının alımını zorlaştıran 2022 ve 2828 sayılı yasaların değiştirilmesi için 24 saatlik oturma eylemi başlattı.

Haberin Tamamı İçin:

2. İntihara Kalkışan Şiddet Mağduru Kadın, Yatağa Bağımlı Kaldı

Ağrı Doğubayazıt’ta yaşayan 29 yaşındaki Müjde Aktaş Kara, eşinin şiddetinden kurtulmak için intihara teşebbüs etti; ancak bu sırada beynine yeterli oksijen gitmeyen genç kadın komaya girip yatağa bağımlı kaldı.

Haberin Tamamı İçin:

3. Mezuniyette Kep ve Cübbeye Yasak: Gerekçe 'Değer Karmaşası'

İstanbul Pendik’te İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm özel ve devlet okullarına gönderilen yazı ile mezuniyet törenlerinde kep ve cüppe giyilmesi yasaklandı. Kep ve cüppenin yasaklanmasına ilişkin gerekçe ise “Öğrencilerin değer karmaşası ya da çatışması yaşamalarına fırsat vermemek.” Söz konusu yasak yazısı, ilçede bulunan bütün özel ve resmi okullara gönderildi.

Haberin Tamamı İçin:

4. Saray'a Verilen Örtülü Ödenek Yetkisi Dünyada Nasıl İşliyor?

Son dakika önergesiyle cumhurbaşkanına 'Örtülü Ödenek' yetkisi verildi, muhalefet ayağa kalktı. Peki dünyada sistem nasıl işliyor. Almanya, Fransa, Rusya'da durum ne?

Haberin Tamamı İçin:

5. İklim Değişikliğine Karşı Işıklar Bir Saat Sönecek

WWF, herkesi iklim değişikliğine karşı dikkat çekmek için bu akşam ışıkları bir saat kapatmaya çağırıyor. Dokuz yıl önce Avustralya’nın Sidney kentinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan Dünya Saati etkinliği bu akşam 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Bireyler evlerindeki ışıkları bir saatliğine kapatırken, kurumlar ve anıtsal yapılar da güvenlik harici ışıklandırmalarını kapatacak.

Haberin Tamamı İçin:

6. Eskişehir Valisi 'Oğlum İsmail'e 2 Bin TL Tazminat Ödeyecek

Dönemin Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Ali İsmail Korkmaz davasındaki haberler nedeniyle İsmail Saymaz'a attığı mesaj nedeniyle 2 bin TL tazminat ödeyecek.

Haberin Tamamı İçin:

7. İşte Kılıçdaroğlu İçin Hazırlanan 'Anadolu'nun Kemal'i' Belgeseli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendi hayatını anlatan "Anadolu'nun Kemal'i, Türkiye'nin Başbakanı" adlı belgeselin gösteriminin ardından konuşma yaparken duygusal anlar yaşadı.

Haberin Tamamı İçin:

8. İTÜ'ye Budist Tapınağı İçin Kampanya

İTÜ’de cami yapılması için kampanyası açılması sonrası rektör de talebin çok olduğunu açıklayınca, öğrenciler “Budist tapınağı” da yapılması için kampanya başlattı. Cami için 2 bin 314, tapınak için 8 bin 166 imza toplandı.

Haberin Tamamı İçin:

9. Saatler Bu Gece Bir Saat İleri Alınıyor

Dikkat! Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yaz saati uygulaması 29 Mart Pazar günü saat 03.00’ten itibaren saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlayacak.

Haberin Tamamı İçin:

10. İranlı Vekilden Erdoğan'a: İran'a Gelme

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'İran ve terörist gruplar Yemen'den çekilmeli' açıklamasına bir tepki de İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanvekili Mansur Hakikatpur'dan geldi.

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir