Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

17PAYLAŞIM

Müzeyyen Senar Hayatını Kaybetti

Türk Sanat Müziği sanatçısı Müzeyyen Senar'ın kızı Feraye Işıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zatürre teşhisiyle Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altında tutulan annesinin sabah 07.30 sıralarında vefat ettiğini kaydetti. 

Müzeyyen Senar'ın Yorumuyla Tadına Doyum Olmayan 15 Türk Sanat Müziği Şarkısı

İstanbul Merkezli 9 ilde Yapılan Operasyonda 21 Polis Gözaltında

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından emniyette ''paralel yapı'' iddialarına ilişkin 22 Temmuz'da başlatılan "casusluk'' soruşturması kapsamında, 21 polis hakkında daha gözaltı kararı alındı.

Haberin Tamamı İçin:

'Bilimsel, Laik, Anadilde Eğitim' İçin Binler Kadıköy'de Buluştu

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), Alevi Dernekleri Federasyonu (ADF), Alevi Vakıflar Federasyonu (AVF), Eğitim Ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), eğitimin dini kurallara göre biçimlendirilmesine, ‘tek din, tek mezhep’ dayatmasına ve asimilasyona karşı Kadıköy’de bir araya geldi.

Haberin Tamamı İçin:

"Yüzde 50 AKP'ye Nefretle Bakıyor, ANAP da Böyle Yıkılmıştı"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç , AKP’nin geleceği konusunda endişeleri olduğunu dile getirdi. Arınç, “Biz yüzde 50 oy alıyoruz. Fakat geriye kalan yüzde 50’de bir nefret söylemine dönüşüyor" dedi. "Nihayet malzemesi insan olan bir partiden bahsediyoruz" diyen Arınç, "Emanet ehlinde olmalı. Onun bunun yakınında, tarafında, şurasında, burasında kesinlikle olmaz. ANAP’ı yıkan budur, DYP’yi yıkan budur.

Haberin Tamamı İçin:

SGK'dan Uğur Kurt Özrü

Okmeydanı’nda polis kurşunuyla başından vurularak ölen Uğur Kurt’a hitaben “tedavi masrafının rücu edilmesi için ilgili belgeleri getirmesini” belirten bir yazı gönderen SGK, Kurt'un ailesinden özür diledi.

Haberin Tamamı İçin:

Kolombiya'da 62 Kişiye Ait Toplu Mezar Bulundu

Kolombiya'nın güneybatısında içinde 62 kişiye ait kalıntıların olduğu toplu mezar bulundu. Mezardaki kalıntıların Kolombiya'da ABD destekli faşist milis örgütü AUC tarafından öldürülen kişilere ait olduğu tahmin ediliyor.

Haberin Tamamı İçin:

Melih Gökçek Siyaseti Bırakıyor

21 yıldır Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Melih Gökçek, seçimlerde milletvekilliğine aday olmayacağını söyledi.

Habertürk'ten Kübra Par'a verdiği röportajında, "Muhtemelen 4 yıl sonra emekli olurum. Hanımı da alırım, bir yere gideriz. Siyaseti bırakıyorum" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

'Hak Etmeyen Birinin Milletvekili Olmasına Aracılık Eden, Onun İşlediği Bütün Suçlardan Sorumludur'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKPçevrelerinde görüşleri dikkatle dinlenen ilahiyat profesörü Hayrettin Karaman , 7 Haziran'da gerçekleşecek genel seçimler öncesi milletvekili adaylığı sürecini irdeledi. Bir çok insanın siyasi partilere başvurarak adaylık için aracılar da koyarak kuyruklar oluşturduğunu söyleyen Karaman, sürecin İslami kriterlere göre hak ve hukuk kurallarına dikkat çekerek, "Hak etmeyen birinin milletvekili olmasına aracılık eden, onun işlediği bütün suçlardan sorumludur" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Çanakkale, Tarihinin En Görkemli Anma Törenine Hazırlanıyor

Türk tarihinin altın sayfalarından olan, milletin eşsiz kahramanlığı, vatan ve millet sevgisinin sembolleştiği, kutsal saydığı değerler için ülkenin her köşesinden gelen gençlerin kanlarını dökerek " Çanakkale geçilmez" destanı yazdığı Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yıl dönümü ve kazanılan büyük zaferin coşkuyla kutlanması için hazırlıklara devam ediliyor.

Türkiye'nin 2014 Yılı İnternet ve Mobil Bankacılık Karnesi Belli Oldu

TBB rakamlarına göre, Aralık 2014 tarihi itibariyle internet bankacılığı sisteminde kayıtlı olan ve en az bir kez giriş işlemi yapmış olan toplam bireysel müşteri sayısı 34 milyon 48 bin kişi olmuş. Bunun içinde son 1 yılda giriş yapmış kullanıcı sayısı ise 19 milyon 615 bin kişi . Aktif müşteri sayısı olarak kabul gören son 3 aylık kullanıcı sayısı ise 13 milyon 181 bin kişi , toplam kayıtlı kullanıcı sayısının yüzde 39 ‘una denk geliyor.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir