'Barışa Yürüyoruz' Sloganıyla Bodrum'dan Diyarbakır'a...

 > 
33PAYLAŞIM

Bodrum’dan Diyarbakır’a “Barışa Yürüyorum” sloganıyla yürüyen grup Ankara’ya ulaşarak Meclis'in önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada Meclis'e seslenen barış yürüyüşçüleri 'TBMM'ye basit bir gerçeği hatırlatmak için buradayız: Toplumları ayakta tutan şey bir arada yaşama iradesidir' dedi.

Ankara Yüksel Caddesi'nden Meclis'e yürüdükten sonra gerçekleştirilen basın açıklaması grup "insani ve siyasi bedelin, her geçen gün katlanarak artan silahlı çatışmalara sırtımızı dönemeyeceğimiz için buradayız. Bu ülke bizim de ülkemiz olduğu için buradayız. 

TBMM'ye basit bir gerçeği hatırlatmak için buradayız: Toplumları ayakta tutan şey bir arada yaşama iradesidir. On binlerce yurttaşın yaşadığı ilçeler tanklarla ve toplarla kuşatılmış durumda ve hergün siviller öldürülüyor, bu koşullar altında Türkiye toplumunun bir arada yaşama iradesi kırılmak üzeredir' denildi.

27 Aralık Pazar günü Bodrum’dan yola Barış yolcularına İzmir’den gelen bir grup da destek vermişti.. Grup adına yola çıkarken açıklama yapan Meyil Delen yürüyüş için, “Batının vicdanının henüz ölmediğini hala kardeşlik adına bir umudun olduğunu gösterecek” dedi.

Adana'ya doğru yola koyuldular...

“Yeni yılda barış için Diyarbakır’a yürüyorum” sloganıyla yola çıkan grup, 30 Aralık’ta Adana ve Antep’te, 31 Aralık’ta Urfa’da olacak.

Grup aynı günün akşamında Diyarbakır’a varmayı hedefliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir