Bir Yıl Boyunca Hiçbirşey Yemedi

 > 
9PAYLAŞIM

Bir Yıl Boyunca Hiçbirşey Yemedi

İngiltere’de 24 yaşındaki genç kızın anoreksiya hikayesi duyduklarımızdan biraz daha farklı. 8 yaşından bu yana kilo problemleriyle ile boğuşan Emma Duffy bir yıl boyunca hiçbirşey yememiş.

DIŞ HABERLER/milliyet.com.tr

Emma Duffy’nin kiloyla olan problemi ilkokulda dansçı olma isteği yüzünden başlamış. Öğretmeni “sen dansçı olamazsın dansçı olmak için çok şişmansın” dedikten sonra zayıflamaya karar veren Emma 16 yıldır kilolarıyla savaş içinde.

Zor bir çocukluk ve ergenlik geçiren Emma yıllar boyunca zayıflamak istedikten sonra 20 yaşına geldiğinde hızla kilo vermeye başladı. Oldukça zayıflayan genç kız için işler tersine döndü. Emma o günden bu yana artık kilo alamıyor. Hatta yemek bile yiyemiyor.

Bir yıldan fazla bir süre yemek yemeden yaşam savaşı veren Emma Duffy yatağa bağlı olarak hayatını sürdürdü. Bu dönem içinde besinler sıvı hale getirilerek bir tüp yardımıyla genç kıza verildi.

Midesi yemeği bir türlü kabul etmeyen genç kız için şimdi özel bir tedavi yöntemi uygulanacak. Yeme bozukluğu sebebiyle ağır bir depresyona geçiren Emma tam 9 kez de intihara kalkışmış.

milliyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir