Bilimin Çözemediği İddia Edilen 10 Garip Gizem

 > 

1. Bu Kürelerin Sırrı Ne?

Orta Amerika ülkesindeki dev taş küreleri kimin neden yaptığı bilinmiyor. Birleşmiş Milletler’in Dünya Kültür Mirası statüsü vermeye hazırlandığı gizemli “Kosta Rika taş küreleri”, uçuk spekülasyonlara konu olmayı sürdürüyor.Orta Amerika’da hem Atlantik hem de Pasifik Okyanusu’na kıyısı olan küçük ülkenin çeşitli yerlerinde mükemmel biçimde yontulmuş, en büyüğü 2,7 metre çapında, 16 ton ağırlığında olan çok sayıda taş bulunuyor.Ne için yapıldıkları bilinmediğinden taş küreler ilk bilimsel raporlara konu oldukları 1930 yılından bu yana heyecan tacirlerinin düş güçlerini çalıştırıyor.Bu taşların “kayıp Atlantis uygarlığı”ndan kaldığını öne sürenler de var, 1960’ların modasına uygun olarak Dünya-dışı ziyaretçiler tarafından bırakılmış olduğunu savunanlar da. Kimi “uzman” bunları İngiltere’deki “Stonehenge” adlı dev taş anıtla, kimisi de Güney Pasifik’teki Easter Adası’ndaki kafa heykelleriyle ilşkilendiriyor.

2. Mumyada Kokain İzi

Mumyalardan alınan örnekler üzerinde yapılan tahlillerde nikotin ve kokain izlerine rastlanması bilim adamlarını şaşkınlığa uğrattı. Çünkü gerek nikotin, gerekse kokain, Amerika kıtasında yetişen tütün ve koka bitkilerinden elde edilen maddeler.Bu bitkilerin, Amerika’nın keşfine kadar, dünyanın başka bir yerinde yetişmedikleri biliniyor. Mısır mumyaları ise bundan en az 2 bin yıl öncesinden kalma. Bilginler, bu maddelerin mumyaların yapısında olmasına bir yanıt getirmek için çalışıyor.

3. Baltık denizindeki UFO

Baltık Denizi tabanında bulunan esrarengiz cisim, araştırmacıları şaşırtıyor.Baltık'ta dalış yapan İsveçli keşif ekibi, 1000 fit derinlikte denizin dibinde tanımlanamayan bir yapının olduğunu , nesnenin 60 metre çapında ve kuyruğunun 400 metre uzunlukta olduğu tespit etti. Bu objenin 200 metre uzağında ise başka yuvarlak bir nesne daha belirlendi.

Dalgıç takımından Peter Lindberg, fotoğrafı çekilen objenin, yönetmenliğini George Lucas'ın yaptığı Yıldız Savaşları filmindeki uzay gemisine benzediğini teyit etti.

4. Dünya'nın İlk Pili

Irak'ın Bağdat şehri yakınlarındaki arkeolojik kazılarda 1936 yılında bulunan çömlekler, hala gizemini koruyor. Bilim insanlarının, "pil" olarak kullanıldığını tespit ettiği bu çömleklerin yaşları ise ürkütücü. Milattan önce 200'lü yıllara tarihlenen çömlekler, tam anlamıyla, bugün bildiğimiz pillerin büyük boyutlu halleri.Elbette bugünkü Alkali pillerin çok azı kadar güç üretebilen bu piller insanlara zarar vermiyorlardı ancak dönemin "büyücüleri" tarafından halkı etkilemek için kullanıldığı ve bu yüzden sırlarının geniş kitlelere açıklanmadığı; bu pillerin hükümdarlar ve büyücüler tarafından sır olarak saklanmış olabileceği düşünülüyorBu iddialar doğruysa elektrik kavramı, milattan önce keşfedilmiş ve hatta kullanılmaya başlanmıştı ancak bu bilgi sadece bir avuç insan tarafından biliniyordu. Bağdat Pili olarak bilinen bu çömlek piller de bu gerçeğin ispatı olarak karşımızda duruyor.

5. Kristal Kafatasları

Mayalara ait kristal kafataslarının nasıl yapıldığı günümüz teknolojisiyle açıklanamıyor. İngiliz Anna Mitchell Hedges, 1 Ocak 1924'de Mayaların kayıp şehri Lubaantun'da piramit tapınağının mihrabının altında kristal bir kafatası buldu. Gerçek insan kafatası boyutlarında olan bu kafatası tamamen şeffaf kuartz kristalinden yapılmıştı.Sonuçlar bilim adamlarını hayrete düşürdü.Kristal kafatasının ancak ileri bir teknoloji kullanılarak yapılabileceği ortaya çıktı.

6. Çin'in Ölümsüz Ordusu; Terracotta Askerleri

Birinci Çin imparatoru Qin Shi Huang'ın mezarında bulunan heykeller, MÖ 210 tarihinde yapılmış, 1974'te Çin Halk Cumhuriyeti'nin Shaanxi eyaletine bağlı Xi'an yakınlarında bir çiftçi tarafından bulundu.Çin'deki tüm beylikleri yenip Savaşan Devletler dönemine son veren Qin Shi Huang, Qin Hanedanı'nı kurarak kendini imparator ilan etmiştir.Tarihçi Si Maqian'in kaydettiğine göre, Qin Shi Huang henüz hayattayken MÖ 246 yılında başlanan mezarının inşası 30 küsür yıl sürmüş, inşaatta 700 bin kişi çalıştırılmıştır.

7. Dinazorlarla İnsanlar Aynı Zamanda Mı Yaşadı?

Dinozorlar bizim düşündüğümüzden daha uzun süre dünya üzerinde yaşadılar. Bu teori mümkün görünüyor.Ancak şu ana kadar Triceratpos, Stegosaurus yada başka bir çeşit dinozor türünün insanlarla beraber yaşadığını kanıtlayan bir fosil bulunamadı.Bazı yerlerde dinozor ve insan ayak izleri aynı yerlerde bulunmuş olmasına rağmen, bu tartışma henüz bir sonuca ulaşamamıştır.

8. 100 Yıldır Sırrı Çözülemeyen Kitap

100 yıl önce bir sahafta bulunan ve şifresi hala çözülemeyen dünyanın en eski el yazması Voynich için şifre bilimciler hummalı bir şekilde çalışmayı sürdürüyorlar. 234 sayfalık; içinde bitki, astroloji ve farmolojik resimler bulunan, karbon testleri ile 15'inci yüzyıla uzandığı tahmin edilen yazarı bilinmeyen 23 ila 40 farklı harf karakterinden ve 38 bin kelimeden oluşan bu el yazmasının yazısı birçok kriptoloğun çabasına rağmen yüzyılı aşkın süredir çözülebilmiş değil.

9. Antikitera Düzeneği

2000 yıllık bir nevi bilgisayar olan “Antikitera Düzeneği”,astronomik konumları hesaplamak için tasarlanan eski mekanik bir hesap makinesidir.Bu düzenek, bir ayakkabı kutusu büyüklüğündeki ahşap bir kasa içerisinde yer alan büyük ölçüde aşınmış ve bozulmuş bir grup pirinç dişliden meydana geliyordu.1900'lı yıllarda, antik çağlardan kalma ahşabın ne şekilde korunması ve taşınması gerektiği henüz bilinmediğinden, ahşap kasadan geriye kalanlar da kısa zamanda iyice parçalandı.

10. 

Çin'de bir dağın tepesinde üçgen şeklinde, 40 cm genişliğinde, dağın derinlerine doğru giden, kısmen paslanmış borular bulundu. 
Daha insanların eti nasıl pişireceklerini bilmedikleri dönemlerde bu boruları nasıl ve neden inşa etmiş olabileceklerine bilim insanları açıklama getiremiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
haci_sulun

daha çok .istiridye kabuğuna eski 2 milyon yıllık ama oyulan yüz şekli daha sonra yapımış kapuk fosili bulan ve ona ilham veren neolotik dönem insanı tarafından yapımış .antik çağda bilgisayar mı aslına da yok neslide tamamen uydurma dinazor heykelileri ve resimleri bulunan taslar uydurma dönemi sahtaker bir arkolok ve doktor rtarafından yapımış imitasyon (uydurma eserler)buların bir kısmın satmış diyerleri ile müze açıp parasıyla zen olmuşlar eneyiler sağolsun demiş çatır çatır parasını yemişler :))))))) 1800 yıl öncesi uçak maketi değiğiniz sizin uçağa benzetiğiniz bir takı kolye ucu bununa yasıı kafatasları veya uzun bebeklikten başlayaark tahta pıalakalarlar bağlanama kafanın kafatasını deforma olması ile oluyor hala daha afrika yağmur ormanları uzak doğu asyada bu şekilde vücut simetrileri bozan kabileler var

haci_sulun

u buluntların çoğu yalanveya yalan yanlış anlatılmış size dev insan buluntusu diye bir hiç olmadı yok tamamen uydurma eser kanıt yok japon pramitleri bizim batık pramitler gibi sonradan denize gömülme deprem ülkesi Japonya düşünüldüğünde japon astıranot heykelli dediğiniz yüz yıl önceye kadar yaygın olan kadın midye dalgıçlarına ayıt kıyafetle resmedilmiş bir heykelden ötesi deyil . antik romadönemi çark ise odönemde at arabasının arkasına bağlanan roma mili kilometre ölçme aleuz getti uzaylu mesikalı bebek yalan uydurma herzamanki gibi aneaslı var ne cismi monolit dikdörtemgen kayalar mısır

serdarnas

Bazıları sallama bazılarıda yeterince üzerinde durulmadığı için hakketen tam olarak çözülemeyenler.Malum İnsanlar gizemli şeyleri sever ;)

xaxtolis

hepsi gerçek

aylinmars6277

Taş olayları dln hep cinler yaptı Kuranda yazıyor zaten cinlerden bazıları dalgıç bazıları taş ustasıdır diye bu mason kelimeside oradan gelir Hz.Süleymanın tapınağını diken taş ustaları masonlardı yanı mason cin taş ustalarının ismiydi. Çoğu onların yapıtı yani açıklanamayanların hepsi.

aylinmars6277

Evet ama bu dwarflar filmde var ama kuranda sadece cin der.

aylinmars6277

Allah akıl fikir versin, iyi niyetlilik böyle anlaşılıyorsa vay bu dünyanın haline. Sen the hobbit kitabından bahs ediyorsun ben gerçek hayattan, zekan gerçek dünyayı algılamayacak kadar geriyse ben ne yapa bilirim, ayrıca sen aç bir az Kuran oku, bir sürüngeni sürünerek yenemezsin. ateistsen bilmem ama ben yeteri kadar gerçek ve hayal ürünü kitap okudum, okumayada devam ediyorum. Yazdıkların cahillerin ekmeğine yağ sürüyor gerçekten. sen daha dünya tarihini bilmiyorsun.bu yazdıklarından sonra benim sanki hayat yeniden şekillendi dememi mi bekliyordun acaba? Hee yoksa sen de o antik nasıl yapıldığı çözümlenemeyen yapıtların uzaylılar tarafından yapıldığına mı inanıyorsun? Durda sana yazdıklarımı daha anlaşılır şekilde ve kıcasa anlatıyım. - düşük kapasiteli beyniniz algılamakta zorlanıyor gibi.

aylinmars6277

İşte böyle kilitlenir gerçek cahiller.

batuhan.hakan.92

the hobbit dedi ya ciddi ciddi the hobbit dedi elrohir uğraşma yavaşça uzaklaş hobbit dedi lan hobbit

aylinmars6277

Batuhan aklın almayan kelimler kullanarak sistemli yönelmeye yeltenme

Görüş Bildir