Görüş Bildir
Haberler
Beğeni ve Tercihlerine Göre 2018'de İhtiyacın Olan Tavsiyeyi Veriyoruz!

etiket Beğeni ve Tercihlerine Göre 2018'de İhtiyacın Olan Tavsiyeyi Veriyoruz!

Trex
30.10.2017 - 19:49

2017 ne kadar hızlı geçti değil mi? Bitmesine 2 ay var gibi görünse de 2018 hazırlıkları başladı bile. Bu testimizde sana 2018 için tavsiyelerde bulunuyoruz ;)

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Öncelikle şu soruyu soralım: Hangisini tercih edersin?

2. 3 etkinlik için davetiyen var. Hangisine gidersin?

3. En sevdiğin Onedio testleri hangileri?

4. Bu kadınlardan hangisi?

5. Peki hangi erkek?

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. En çok hangisini tüketiyorsun?

7. Akşam eve gidince hangisi olsun isterdin?

8. Acıktın evde yemek yok. Hangisini sipariş edersin?

9. Son olarak 2017 nasıl geçti?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

Geçmişe takılıp kalma!

Geçmişe takılıp kalma!

İnsanlık olarak huzur isteriz, mutluluk isteriz... Sorsak hiçbirimizin çok büyük hırsları yoktur; nihai amaç iyi vakit geçirmektir. Fakat bazen mutlu olmak bile bir hırs haline dönüşebilir, cancağızım. 

Sen çok yorulmuşsun, çok incinmişin, yeniden mutsuz olmaktan korkuyor ve mutlu olmak için çabalıyorsun. Fakat mutluluk, çaba ile gelecek bir şey değildir. İşleri akışına bırakmalı; geçmiş deneyimlerinin ve geleceğin bilinmezlerinin korkularından arınmalısın. Şu ana odaklanmalısın. Mutluluk senin içinde! 2018'de bunu bol bol hatırlamalısın!

Kaybetme korkunu yenmelisin!

Kaybetme korkunu yenmelisin!

Sürekli söylenen bir geyik vardır, bilirsin: 'Sevdiğini serbest bırak, dönerse senindir...' diye. Bu cümlede haklılık payı olduğunu bilmelisin, cancağızım. 

Sevdiğimiz şeyi kaybetmekten korkarız; korku da bizi karanlığa, öfkeye, acıya götürür. Oysa sevgi dediğimiz şey bizi neşe ve mutlulukla doldurmalıdır! Bunun yolu da sevdiğimizi kendimizle, evrenle ve yaratıcının yüce düzeniyle bir bütün olarak görmekle olur. Kaybetme korkumuzu bir kenara bıraktığımızda; asıl o zaman gerçek aşkın tadına varabiliriz. 

Kıskançlık, sahiplenme, kısıtlama gibi duygular ile kirletilmeyen aşk sonsuz olur! 2018'de bunu unutmamalısın!

Hayatının gerçek kahramanı sensin!

Hayatının gerçek kahramanı sensin!

Çocukluğumuzdan beri düştüğümüzde kaldıran anne-babamıza alışkınız. Bir de okuduğumuz kahramanlarla dolu masallar var! İçimizde bir yerde öyle bir inanç yer etmiş ki; ne zaman düşsek, ne zaman karanlıkta kalsak bir rehber, bir yol gösterici, bir seçilmiş kişi, kahraman gelip bizi kurtaracak sanki!

Oysa bu hayatta herkes kendi hikayesinin kahramanıdır. Sizi, sizden başka kimse kurtaramaz. Kurtulmanın ilk adımı da, kendinizi kurtarabileceğinize inanmanızdır! 2018'de bunu hatırlayın ve her zorluğun altından tek başınıza kalkabileceğinizi bilin! Kahramanları beklemeye gerek yok!

Biraz daha cesaret!

Biraz daha cesaret!

Bazı insanlar vardır; şifa verdikçe şifa bulur... İşte sen o insanlardan birisin! Bu dünyaya ışığını yaymak, hizmet etmek, ışıldamak için gelmişsin. Kendini perde arkasına gizlemek, sesini çıkarmaya çekinmek; sadece senin için bir kayıp değil, ilham verip destek olacağın bir sürü insan için de birer kayıp olacaktır!

Bu yüzden cesur olmalısın. Dünya denilen bu üç günlük oyunda sahneye adım atmalı; bildiklerini anlatmalı, elinden geleni yapmalı, insanlara yardım etmeli ve ışıldamalısın. Senin içinde bu ateş var! 2018'de bunu asla unutmamalısın!

Affet gitsin!

Affet gitsin!

Küçük ve acemi çocuklar olarak başladığımız bu hayat yolunda elbette çok kez düşeriz, yaralanırız. Bazı yaralardan ders çıkarırız, fakat bazı yaralar o kadar derin ve acılı olur ki bizde büyük bir iz ile beraber korkular bırakır. Korkular ve acılar zamanla öfkeye ve nefrete dönüşür. Öfke ve nefret, çok ama çok ağır bir yüktür. İnsanın belini büker, hasta eder.

Affetmeyi ve geçmişi geçmişte bırakmayı 2018'de öğrenmelisin, cancağızım. Yaralarını birer madalya gibi, gururla taşı. Seni inciten kişileri ve olayları affet. Her olayın henüz anlayamadığımız bir hayrı elbette vardır. İlahi nizama güven. Kendini affetmekle ve sevgiyle şifalandır!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
886
302
102
53
47
47
29
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Taha Özçelik

Biraz daha cesaret 👍 tmm bro

Ece Nisan Düzgün

korkutucu derecede tutturdun bu kez onedio tebrikler ahah