Balbay'ın Cumhuriyet'teki Yazılarına Son Verildi

 > -
Abone ol

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Cumhuriyet gazetesindeki yazılarına son verildiğini açıkladı. Bu karara tepki gösteren Balbay, "Cumhuriyet'e şu an egemen olan anlayış, gazeteyi yeni ve sağ bir rotaya sokmaya çalışıyor. Ben de buna üzülüyorum. Cumhuriyet'te Fethullahçılık serbest cumhuriyetçilik yasak oldu" ifadelerini kullandı.

ABC Gazetesi'ne verdiği demeçte "Bu ne etik ne de ahlak kurallarına uymayan bir karar" diyen Balbay açıklamasında şunları kaydetti: 

"Aslında benim yazılarıma son verilmesi, Cumhuriyet'in son dönem girdiği rotanın da kesinleşmesidir. Bu tutum, Cumhuriyet gazetesini başlangıçtaki kuruluş ilkelerinden koparmaktır. Bana aktif siyaset yapanların yazı yazmayacağı konusunda bir karar alındığı söylendi. Bu gazetenin kurucusu Yunus Nadi, aktif siyasetin içindeyken gazeteyi kurdu ve başyazarlığını yaptığı dönemde de milletvekiliydi. Dolayısıyla böyle bir gerekçe son derece anlamsızdır. Çok üzüldüm. Çünkü 5 yıl tutuklu kaldığım yargılama sırasında da bütün iddianame boyunca Cumhuriyet Gazetesi suçlanmıştı gerçekte. Cumhuriyet'e şu an egemen olan anlayış, gazeteyi yeni ve sağ bir rotaya sokmaya çalışıyor. Ben de buna üzülüyorum" dedi.

Balbay, "Cumhuriyet'te Fethullahçılık serbest cumhuriyetçilik yasak oldu" dedi.

ABC Gazetesi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir