Bakalım Altın Bilezikleri Neymiş? Milyonların Takip Ettiği YouTuberların Eğitim Hayatlarını Masaya Yatırıyoruz!

408PAYLAŞIM

Çektikleri videoları milyonlar izliyor ama bakalım kim ne okumuş?

1. Danla Bilic

www.instagram.com

YouTube'da 2 milyon 640 bin aboneye sahip olan Danla Bilic, uzun eğitim hayatından sürekli yakınıyor. Psikoloji lisans eğitimine Yeditepe Üniversitesi'nde başlayan Bilic, günümüzde Beykent Üniversitesi'nde devam ediyor.

2. Enes Batur

www.instagram.com

Türkiye'nin en fazla YouTube abonesine sahip olan Enes Batur'un tam 12 milyon 900 bin takipçisi var. Antalya Bilim Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazanan Enes Batur, YouTube'a ağırlık vermek istediği için okulu dondurduğunu açıklamıştı.

3. Meryem Can

www.instagram.com

YouTube'a başladığında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi olan Meryem Can, Türkiye'nin en çok aboneye sahip kadın YouTuber'ı... Meryem'in tam 3 milyon 190 bin abonesi var!

4. Orkun Işıtmak

www.instagram.com

YouTube'da şu an 7 milyon 280 bin takipçisi olan Orkun Işıtmak, İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimine başladı. Milyonlara hitap eden YouTuber'ın öğrenciliği hala devam ediyor.

5. Merve Özkaynak

www.instagram.com

2010 yılında Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü yüksek onur derecesiyle bitiren Merve Özkaynak'ın YouTube'da 1 milyon 910 bin abonesi bulunuyor.

6. Berkcan Güven

www.instagram.com

YouTube'da 4 milyon abonesi olan Berkcan lisans eğitimine ilk olarak Işık Üniversitesi'nde Görsel İletişim Tasarımı bölümünde başladı. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi'ne geçiş yapan YouTuber, halen Görsel ve Sahne Sanatları öğrencisi.

7. Duygu Özaslan

www.instagram.com

İstanbul Üniversitesi'nde İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyan Duygu Özaslan YouTube'a başladıktan sonra okulu bıraktığını açıklamıştı. Özaslan'ın şu an 1 milyon 450 bin abonesi bulunuyor.

8. Alper Rende

www.instagram.com

YouTube'da 3 milyon 720 bin aboneye sahip olan Alper Rende, %100 bursla okuduğu Beykent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünden 2019 yılında mezun olmuş.

9. Duygu Köseoğlu

www.instagram.com

Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu olan Duygu Köseoğlu, YouTube Türkiye'nin en çok aboneye sahip kanallarından birine sahip. Duygu'nun 2 milyonu aşkın takipçisi var.

10. Ruhi Çenet

www.instagram.com

Gizemli videolarıyla 4 milyon 720 bin aboneye ulaşan Ruhi, YouTube serüvenine Hindistan'da yazılım mühendisliği okurken başlamış. İlk videolarını Hindistan'da çeken Ruhi daha sonra Türkiye'ye dönmüş.

11. Refika Birgül

www.instagram.com

Kendi dokunuşlarını yemeklere geçiren televizyonlardan da aşina olduğumuz Refika Birgül'ün YouTube'da Refika'nın Mutfağı isimli bir kanalı var. Günümüzde 1 milyon 510 bin aboneye sahip olan Refika'nın oldukça başarılı bir eğitim hayatına sahip olduğu gözlerden kaçmıyor. Lise eğitimini Robert College'de tamamlayan Refika lisans eğitimini ise Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamış.

12. MuratAbiGF

www.instagram.com

Bini aşkın videosu bulunan MuratAbiGF ismiyle bildiğinen Murat Engin Ekin'in YouTube'da 2 milyon 230 bin abonesi bulunuyor. Murat Engin Ekin lisans eğitimine 2015 yılında Akdeniz Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde başlamış. Ancak şu an YouTube nedeniyle İstanbul'da yaşıyor.

13. Emre Durmuş

www.instagram.com

YouTube kanalında seyahatlerini paylaşan Emre Durmuş, İstanbul'a lisans eğitimi için geliyor. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'nde Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde okumaya başlayan Emre, üç yıl sonra seyahat isteğini bastıramıyor ve okulu bırakarak dünya turuna çıkıyor. Emre'nin 1 milyon 690 bin takipçisi var.

14. Elif Yalçın

www.instagram.com

2015'ten bu yana YouTube'da içerik üreten Elif Yalçın, İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun. Elif'in 1 milyonu aşkın takipçisi var.

15. Kafalar

www.instagram.com

Atakan Özyurt, Bilal Hancı, Fatih Yasin üçlüsüne ait olan Kafalar kanalı YouTube'da 6 milyon 570 bin aboneye sahip. Atakan Özyurt İstanbul Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar bölümünde, Bilal Hancı İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde, Fatih Yasin İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası Lojistik bölümünde eğitim görmüş.

16. Betül Çakmak

www.instagram.com

MEF Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu olan Betül'e sevgilisi Alper Rende'nin videolarından aşinayız. Yaklaşık bir sene önce kendi kanalını açan Betül Çakmak günümüzde 1 milyon 860 bin aboneye ulaştı.

17. Reynmen

www.instagram.com

Reynmen ismiyle sosyal medyada tanınan Yusuf Aktaş, İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun. Reynmen'in YouTube'da 6 milyon 150 bin abonesi bulunuyor.

18. Şeyda Erdoğan

www.instagram.com

YouTube'da makyaj ağırlıklı videolar çeken Şeyda'nın 1 milyon 230 bin abonesi bulunuyor. Şeyda, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf bölümü öğrencisi.

19. Deli Mi Ne?

www.instagram.com

Asıl ismi Ali Abdülselam Yılmaz olan YouTuber sosyal medyada 'Deli Mi Ne?' ismiyle biliniyor. YouTube kanalında 6 milyon 230 bin aboneye sahip olan Abdü, Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu beden eğitimi bölümünden mezun.

20. Barış Özcan

www.instagram.com

Bilgilendirici videolarıyla herkesi kendine hayran bırakan Barış Özcan, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. YouTube'da 4 milyon 390 bin abonesi olan ve kendini hikaye anlatıcısı olarak tanımlayan Özcan, kurumsal firmalara danışmanlık ve sosyal medya hizmeti veriyor.

En sevdiğiniz YouTuber hangisi? Bizimle paylaşın!

Bunlar da ilginizi çekebilir👇

Hepsini Anlattık! Youtuber Olmak İçin Ne Gerekiyor? Nasıl Youtuber Olunur? - onedio.com
Hepsini Anlattık! Youtuber Olmak İçin Ne Gerekiyor? Nasıl Youtuber Olunur? - onedio.com
Ünlü YouTuber Reynmen Şarkıcılığa Adım Attı, Klibi YouTube ve Instagram İzlenme Rekorlarını Kırdı! - onedio.com
Ünlü YouTuber Reynmen Şarkıcılığa Adım Attı, Klibi YouTube ve Instagram İzlenme Rekorlarını Kırdı! - onedio.com
Değişimiyle Hepimizin Küçük Dilini Yutturan Ünlü YouTuber Danla Bilic Bir Derginin Kapak Kızı Oldu, Ortalığı Yıktı! - onedio.com
Değişimiyle Hepimizin Küçük Dilini Yutturan Ünlü YouTuber Danla Bilic Bir Derginin Kapak Kızı Oldu, Ortalığı Yıktı! - onedio.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kedi-ve-cat

Barış Özcanın yargı makineliği hukuk okumasından geliyormuş :)

tugba-acuner

pek çoğunun okudukları üniversitelere üniversite derseniz maşallah hepsi bilgili çocuklar!! Listenin sonunda Marmara Üniversitesi parıl parıl parlıyor.

whypush

Tabiiki herkesin eğitim hayatı iyi olacak değil ama 3 kişi dışında geri kalanlarına eğitim hayatı demeyi uygun görmüyorum :) özel bizim evin bodrumu üniversitesinde en yarro bölümü :)

noblesseraizel

Kafalar üçü de lüzumsuz bölümler okumuş. Belliydi zaten.

deadpoet

refikaaa çok şaşırdımm. Hiçbirinin bölümünde ezilecek bir durum göremedim ama yine istemsiz üniversite okumayıp bırakma durumları şaşırtıyor. Tabi hayatlarını böylekazanıyorlar zaten falan da ne bilem bi diplomanız olaydı .. sadece para kazanmak değil olay sonuçta paraları varken gerçek anlamda baskı, gelecek kaygısı olmadan eğitim görebilirler. Tek youtube a influencerlığa odaklanmak garip. Ne olursa olsun eğitimli insanlarla bu insanların arasındaki saygınlık çok farklı

Görüş Bildir