Bahçeli Katar'dan Gelen Uçak İçin Konuştu: 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hediye, Hibe Kabul Etmez'

 > 
60PAYLAŞIM

Dün akşam yemeğinde gazetecilerle bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi için aday çıkartmayacaklarını belirten Bahçeli, Katar emiri tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye edilen uçağa değindi. Bahçeli 'Türkiye Cumhuriyeti devleti hediye, hibe kabul etmez. Recep Tayyip Erdoğan'ın da bunu kabul etmemesi gerekirdi' dedi.

İstanbul'dan aday çıkarmayacaklarını açıklayan Bahçeli, Ankara ve İzmir üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

CNN Türk'ten Ünal Kaya'nın haberine göre, Bahçeli, Ankara ve İzmir'in ise müzakerelerde belli olacağını söyledi; "Üzerinde çalışıyoruz" dedi. Bahçeli, MHP'nin kayyuma devredilen belediyelerde de aynı yolu izleyeceğini belirtti.

Devlet Bahçeli, "Aday çıkartıp, belediye başkanlığını kazanamayacağınız yerde bir aday çıkarıp, 'bizim de adayımız var' demenin bir manası var mı? MHP İstanbul'da bir aday çıkartarak, kendi kendini kandırarak, Türk siyasetinde varlığını devam ettiremez. Ama ilçelerinde bizim de aday çıkartacağımız yerler var" dedi.

'HDP'nin sonuç alması, terörle mücadeleyi sıfırlar...'

BahçeliHDP'nin belediyeleri aldığı yerlerle ilgili, "Bunların tekrar sonuç alması hali terörle olan mücadeleyi sıfırlar. Orada memleketini seven çok sayıda Kürt aşireti vardır. Onları terör korkusundan arındırıp mahalli idareler seçimlerinde hangi partiyi istiyorlarsa oradan aday olmalarını teşvik etmek lazım. Yani oranın iradesiyle bunu çözmek lazım" diye konuştu.

Uzunca süre konuşulan Katar şeyhi tarafından Erdoğan'a hediye edilen uçak da Bahçeli'nin gündemindeydi.

400 Milyon Dolarlık Sevgi: Katar Şeyhi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a VIP Uçağını Hediye Etti! - onedio.com
400 Milyon Dolarlık Sevgi: Katar Şeyhi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a VIP Uçağını Hediye Etti! - onedio.com

Bahçeli uçakla ilgili, "Türkiye Cumhuriyeti devleti hediye, hibe kabul etmez. Recep Tayyip Erdoğan'ın da bunu kabul etmemesi gerekirdi" dedi.

Bahçeli, İş Bankası'ndaki hazineye devredilmesi istenen CHP hisseleri için de konuştu: 'İzne gerek yok.'

"CHP'nin Atatürk'ün mirası diye nitelendirilen yüzde 28'i Türk milletine iade etmesi lazım. Atatürk'ün gerçek varisi Türk milletidir. Bunun için CHP'den izin almalarına gerek yok değişik yöntemlerle yapılabilir."

Kılıçdaroğlu ve İş Bankası'ndan Erdoğan'a Yanıt: CHP, Atatürk'ün Hisselerinin Temsilcisi - onedio.com
Kılıçdaroğlu ve İş Bankası'ndan Erdoğan'a Yanıt: CHP, Atatürk'ün Hisselerinin Temsilcisi - onedio.com

'Af teklifi 24 Eylül'de Meclis'e sunulacak.'

MHP'nin af önerisine ilişkin de açıklamalarda bulunan Bahçeli, bu konuda AK Parti ile anlaşamamaları durumunda da ittifakın zarar görmeyeceğini söyledi. Bahçeli, "Onlar ayrı şeyler. İttifak bunların varlığı üzerine kurulmuş değil ki ayrışma olsun" dedi. Bahçeli, merak konusu olan af teklifini de 24 Eylül Pazartesi günü Meclis'e sunacaklarını açıkladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir