Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Avrupa'dan Memleketine Tatile Gidenlerin Çok İyi Bildiği 10 Durum

-

1. Bankadan bütün bir yıl calışıp biriktirdiğiniz parayı çekme olayı

Türkiye'de bunu garip bulan çok olur ama insanın resmen parasıyla rezil olduğu oluyor işte. Bankacıya tatil için 1000 ile 5000 euro arası bir meblağı hesabınızdan çekmeyi istediğinizi söylediğinizde önce istemez, çok para der, iki saat konuşturduktan sonra başka bir randevu verir , o günde tutar 500 , 200'lükler yerine bir sürü 50 100'lükler verir .

2. Araba mı, uçak mı?

Araba mı, uçak mı? Bir yandan 2-3 gün direksiyon sallamak diğer yandan da uçak gidiş geliş bileti üstüne bir de araba kiralama mevzusu... Gel de çık işin içinden.

3. Eli boş gidememe durumu

Eli boş gitmek olmaz ama değil mi? İnsanın bavulda elbiselerini koyacak yer bulamaması ne acı. O çikolata yok mu o, hele içki olayı bambaşka. İçende ister içmeyen de. Eee bana da bordo şarabı ister misin? deseler, istemem yan cebime koy ayağına yatarım.

4. Bir anda emanetçi sanılmanız

Bir anda emanetçi bilinmek, evet maalesef sizi arayıp sormayan tanıdıklarınızın sizden yeriniz olup olmadığını sormadan sizden bir kaç şeyi götürmenizi ister. "Ya ben Antalya'ya gidiyorum Ankara'ya değil" demek küfür etmişsiniz gibi algılanabilir.

5. Size ait olan ama sizden çok oradakilerin kullandığı yazlığınız

Yazlığın mı var derdin var , evet evet işte o yazlık hani size ait olan ama sizden çok oradakilerin kullandığı... Biz gelince gelirsiniz demek olur mu? Hiçbir zaman arayıp hal hatır sormayan akrabaya, elektrik suyu kullananı geçtim yazlığa kendi malı gibi karı kız atan yeğende ayrı bir dert. Atsan atılmaz satsan satılmaz.( başına gelmeyen anlayamaz )

6. Bir an için hissedilen "Gitmesem mi acaba" hissi

Bir an için gitmesem mi diyor insan kendine, eee o kadar masraftan sonra insan kendi için mi yoksa başkaları için mi gittiğini sorguluyor?

7. Memleket hasretinin her zaman ağır basması

Ahmet Kaya ne demiş "Arka cebimde 2 metrelik kefenim duruyor, her an hazır ve nazır, her an ama yani. Ölürsem hayatımdaki istediğim bir tek şey var, bir tek şey. Asla bu ülkeyi sevmiyor demesinler. Asla yani, ben Edirne'den Ardahan'a kadar bu ülkeyi çok sevdim"

8. Yolculuk öncesi haram olan uyku

Yolculuk öncesi o gece uyku insana kesinlikle ama kesinlikle haram olmuştur. O heyecan yokmu o heyecan

9. Sevdiklerine kavuşma anı ve aile ortamı

Ama o ortam yok mu insana tüm kötü olayları unutur. O sıcak ortamda insanın sevdikleriyle olması paha biçilemez ,o duygular anlatılmaz yaşanır !!

10. Döndüğünüzde tanıdıklarınızdan birinin, memleketine giderken İstanbul'da ki hava alanından %50 daha ucuza bir sürü şey aldığını duyunca ki yüz ifadeniz

O kadar şeyi uçak kilo limitini geçirmemek için büyük çabalarla düzenle, seç, yapmadığın kalmasın, bide üstüne o bagajları taşı, sonra gel de bu adama dalma. İnsan orada alırsın demez mi? Neyse en azından memlekettekiler beklediklerini aldılar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

Ahmet KayaAnkaraAntalyaArdahanÇikolataEdirneİstanbultatil
Görüş Bildir