Görüş Bildir
Haberler
Atatürk'e 'Zalim ve Kâfir' Diyen İmam Mustafa Demirkan Hakkında Suç Duyurusu

Atatürk'e 'Zalim ve Kâfir' Diyen İmam Mustafa Demirkan Hakkında Suç Duyurusu

Batuhan
31.05.2021 - 11:41

Ankara Barosu ve İzmir baroları,Halkın Kurtuluş Partisi ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'e atfen 'zalim ve kâfir' diyen imam Mustafa Demirkan hakkında suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara barosundan yapılan açıklamada, '28.05.2021 günü Ayasofya Camiinde yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına alenen hakaret eden Mustafa Demirkan hakkında hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılması için Baromuzca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.' denildi. 

İzmir Barosu tarafından yapılan açıklamada, “Törene katılan çocuklara 430 Sayılı Öğretim Birliği Yasası (Tevhidi Tedrisat Kanunu) çiğnenmek suretiyle uygulamaya konulan Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında hafızlık icazeti verilmiş, yine 2596 Sayılı Kanuna aykırı olarak, ruhani kıyafetler giydirilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı olarak gerçekleştirilen bu törende, Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski imam hatibi Mustafa Demirkan isimli zat, kimden alındığı belli olmayan bir yetkiyle yaptığı konuşmasında doğrudan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret etmiş ve bu hakaretler kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından kendilerine emanet edilen koltukları işgal eden şahıslar tarafından sessizce dinlenilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Özgür Özel'den paylaşım

Özgür Özel'den paylaşım

Ne olmuştu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
91
44
7
3
3
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
V for Valkyr

Zalim ve kafir; Yunan askerleri müslüman Türk kadınlarına tecavüz edip katlederlerken "Yunan ordusu halifenin ordusu sayılır. Hiç de zararlı bir topluluk değ... Devamını Gör

ersaglamnihat

Yüzünde meymenet yok orospu evladının. Seni hoca diye o camiye koyanın da amına koyayım vatan haini piç kurusu.

Ataturku begenmek zorunda degilsiniz ama saygi duymak zorundasiniz..kurtulus savasi ile ulkeyi hristiyanlardan temizlemis ulkeyi bolunmekten kurtarmis atatür... Devamını Gör