Erdoğan da Oradaydı: Ayasofya'da Yine Atatürk'ü Hedef Alan Sözler

 > 
7PAYLAŞIM

Geçen yıl Ayasofya'nın ibadete açıldığı cuma namazında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Atatürk'e üstü kapalı lanet okumasının ardından, dün yine Ayasofya'da Atatürk'ü hedef alan ifadeler kullanıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yapımı tamamlanan Taksim Camisi'nin açılışını gerçekleştirdikten sonra Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde düzenlenen bir programa katıldı. Burada düzenlenenen törende, "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında hafızlıklarını tamamlayan 136 öğrenci icazet aldı. Hafızlık icazeti alanlar arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın torunu Ömer Tayyip ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un oğlu Ömer Asım da yer aldı.

"Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir! 🎥

Ancak program sırasında bir din görevlisinin ifadeleri tepki çekti. Üstü kapalı olarak Atatürk'ü hedef alan o konuşma şöyle:

 "Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir! Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma..."

Kimler oradaydı?

Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hafız öğrencilerin velileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya'nın ibadete açıldığı namazda Atatürk'ü hedef alan sözleri büyük tepki çekmişti👇

Ayasofya Hutbesinde Atatürk’ü Hedef Alan Sözler: ‘Vakıf Şartını Çiğneyen Lanete Uğrar’ - onedio.com
Ayasofya Hutbesinde Atatürk’ü Hedef Alan Sözler: ‘Vakıf Şartını Çiğneyen Lanete Uğrar’ - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir