Anne Yüreği Dayanır mı? Alevler İçerisinde Kalan Çocuklarını Kurtarmak İçin Hayatının En Zor Seçimini Yapmak Zorunda Kalan Anne

-

Bir anne iki çocuğu ile birlikte alışveriş merkezine gitmişti. Otoparka arabasını park ettiği sırada araba patladı ve anne çocuklarından hangisini önce kurtaracağı konusunda seçim yapmak zorunda kaldı. Detayları The Sun'dan sizler için derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/8616098/mu...

Emily Smith'in arabası patlayıp alevler içinde kaldığında arabada birisi 3 yaşında diğeri 11 haftalık olan çocukları ve bir arkadaşının bebeği vardı.

Önce ayak boşluğundan dumanlar çıkmaya başladı. Sonrasında dumanlar çoğaldı ve kaputtan da çıkmaya başladı. Saniyeler içerisinde ise patlama meydana geldi.

O sırada arkadaşlarıyla birlikte olan 26 yaşındaki kadın, arabası duman altı olduğunda çığlık atmaya başladı.

Kaos sırasında bir adam koşarak geldi ve elindeki kola şişesini ayak boşluğundaki alevlerin üzerine fırlattı. Böylelikle Emily arabadan çıkıp çocukları kurtarmak için harekete geçebildi.

Emily, Hull Mail'e bazı açıklamalarda bulundu: ''3 yaşındaki kızım çığlık atıyordu. Neler olduğunun farkındaydı. Bu yüzden önce onun emniyet kemerini açtım. Arabadan çıkarıp oradan geçen bir kadına aceleyle verdim.''

Kızı Emmy-Leigh artık güvendeydi. Sırada küçük çocuğu vardı.

Çaresizce Jacob'u araba koltuğundan çekmeye çalıştı. Emniyet kemeri iyice dolanmıştı. Ne kadar güçlü çektiyse de onu dışarı çıkaramadı.

''Araba koltuğu alevler nedeniyle erimeye başlamıştı. Sonunda emniyet kemerini açmayı başardım. Onu kucağıma aldım, arabadan koşarak uzaklaştım.''

Emily'nin arkadaşı da kendi çocuğunu kurtarıp arabadan uzaklaşmıştı.

''İşte o zaman arabadan patlama sesleri gelmeye başladı. Araba iyice alev aldı. Ölümden saniyeler ile kurtulmuştuk.''

Ailenin yaşadığı bu korkunç anların etkisi sürmeye devam etti.

Emmy-Leigh olaydan sonra hastalandı ve günlerce iyileşemedi. Annesinin söylediğine göre katranımsı şekilde kaka yapıyordu. Küçük Jacob ise dumandan olduğu düşünülen kızarıklıklarla kaplıydı.

Olayın bir elektrik arızasından kaynaklandığı düşünülüyor. Fakat araba ciddi biçimde hasar gördüğü için olayın nedeni tespit edilemiyor.

Emily, arabasını olaydan sadece birkaç gün öncesinde, Facebook Marketplace'de gördüğü bir reklam sonrası Auto Touch'tan satın almıştı.

2007 model arabası için sigorta şirketinden Emily'e ödeme yapıldı. Fakat sigorta şirketinin yaptığı ödeme hasarı tamamen karşılamıyordu. Emily, sigorta şirketinden ek ödeme almayı umuyor.

Auto Touch sözcüsü Hull Mail'e açıklamada bulundu: ''Aileye iyi niyet göstergesi olarak belirli bir miktar teklif ettik. Bu olayın onlar için ne kadar korkunç olduğunu anlıyoruz. Emily bizimle hemen irtibata geçseydi sigortamız kapsamında, hasarın daha fazlasını karşılayabilirdik. Fakat kendisi kendi sigortasıyla irtibata geçti.''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tipik-biri

En zor seçim ne? Bir felaket yaşamışlar ve çok şükür ölen olmamış, inşallah da iyileşir bebekleri :(

asuman-kilic

Ay neyse en zor seçim diyince çocuklarından birini kurtarıp diğerini kurtaramamak gibi bir seçim zannettim

khiladi

ben de öyle sandım. içeriği okurken arkadaşının bebeğinin de arabada olduğunu öğrenince onu bıraktı sandım. başlık yazarken biraz daha özen göstermeliler bence.

adekaj

film sahneleri gibi🤤

Görüş Bildir