Ankara ve 23 İlde Eğitime Kar Sebebiyle Ara Verildi

29PAYLAŞIM

Ankara, Sivas, Bilecik, Kütahya, Bolu, Çankırı, Uşak, Eskişehir, Samsun, Denizli, Afyonkarahisar, Kırşehir, Konya, Çorum, Kastamonu, Kırıkkale, Amasya, Giresun, Yozgat, Aksaray, Nevşehir, Tokat, Ordu ve Karaman'da kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime ara verildi.

Ankara'da etkisini sürdüren kar yağışı sonrası başkentteki birçok üniversitede de eğitime ara verme kararı aldı.

Akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayan kar yağışı nedeniyle önce 5 ilde eğitime ara verilmişti.

Sivas Valisi Salih Ayhan: 'Bol bol kitap okuyacağınıza inanıyorum.'

Ardından Ankara Valilisi Vasip Şahin de şehirde etkili olan yağış sebebiyle bir gün eğitime ara verildiğini açıkladı.

Eskişehir Belediyesi da Twitter'dan duyurdu: 'Eğitime bir gün ara verilmiştir.'

Bazı ilçelerde de eğitime ara verildi.

Niğde'nin Çiftlik, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, Balıkesir'in Dursunbey ve Kepsut, Kayseri'nin Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde okullar bir gün tatil edildi.

Ankara'da 9 üniversitede kar tatili ilan edildi

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ankara'da gece boyunca etkisini sürdüren ve sabah saatlerine kadar devam eden kar yağışı sonrası başkentteki birçok üniversite eğitime ara verme kararı aldı.

Üniversitelerin sosyal medya hesapları ve internet sitelerinden yapılan duyurulara göre, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Lokman Hekim Üniversitesinin yanı sıra Hacettepe Üniversitesinin Beytepe yerleşkesinde eğitime bir süreyle ara verildiği belirtildi.

Yüksek İhtisas Üniversitesi de Bağlum yerleşkesinde eğitime bir gün ara verildiğini duyururken, Balgat yerleşkesinde ise ders ve sınav programlarında değişiklik olmadığını açıkladı.

Bilkent Üniversitesi ise sabah derslerinin ve sınavların saat 12.30'a kadar iptal edildiğini, öğleden sonraki derslerin durumunun ise sabah saatlerinde yapılacak değerlendirmeden sonra ilan edileceğini bildirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir