Görüş Bildir
Haberler
Ankara'da Her 235 Kişiden Biri Suriyeli

Ankara'da Her 235 Kişiden Biri Suriyeli

İçeriğin Devamı Aşağıda

5 milyon nüfuslu Ankara'da, 21 bin 426 Suriyelinin yaşadığı ortaya çıktı. Bu bilgiler ışığında Ankara'daki her 235 kişiden biri Suriyeli.

Ankara Valiliği'nde yapılan 'Suriye uyruklu yabancılar' konulu toplantıda Suriye'den Türkiye'ye kaçan mültecilerin durumu değerlendirildi. Ankara Yabancılar Şube Müdürlüğü'nün verilerine göre, son istatistikler dahilinde Ankara'da 11 bin 235'i erkek, 10 bin 227 'si kadın olmak üzere toplam 21 bin 426 Suriyelinin kayıt altına alındığı ve kayıt işlemlerinin büyük bir hızla sürdürülmekte olduğu bilgisi paylaşıldı. Yani bu bilgilere göre 5 milyon nüfuslu Ankara'da her 235 kişiden biri Suriyeli.

ANKARA VALİSİ TOPLANTI DÜZENLEDİ

Suriye'deki iç karışıklık sonrası Türkiye'ye göç eden Suriye uyruklu yabancılar ile ilgili kayıt altına alma iş ve işlemlerinin takibi, denetimi ve ihtiyaçlarını tespiti için Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar başkanlığında toplantı düzenlendi. Ankara Valiliğinde düzenlenen toplantıya vali yardımcıları, büyük şehir belediyesi genel sekreteri, merkez ilçe kaymakamları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile STK'ların temsilcileri ve Suriyeli vatandaşları temsilen kanaat önderleri katıldı.

Toplantıya tüm katılımcılara 'Hoş geldiniz' diyerek başlayan Vali Kılıçlar, 'Dün gerçekleştirdiğim kayıt merkezi ziyaretinde edindiğim izlenimler ve aldığım bilgiler sonrası böylesi bir toplantıya ihtiyaç duydum. Şüphesiz zor durumda olan bu insanlara, düzenimizi aksatmayacak şekilde yardımcı olabilmek, desteklemek insanlık adına bir sorumluluktur. Kayıt merkezlerinde çalışan personelimizin yaptığı iş, ülkemize gelen bu insanlara belirli hizmetleri verebilmek noktasında önemli olduğu kadar, kayıt altına alınan insanların; barınma, sağlık, eğitim ve benzeri ihtiyaçlarını temin edebilmek anlamında sunulacak hizmetlerin aksamadan yürütülmesi noktasında da çok önemlidir. Ancak verilen hizmetlerin eşit şartlarda tüm Suriyeli vatandaşlara sunulması hususunda yapılacak koordinasyonun da iyi sağlanması gerekir. Bugün burada sizlerle sorunların, ihtiyaçların, tespiti ve çözüm üretilmesi noktasında fikir alışverişi yapmak ve bir vali yardımcımızın başkanlığında oluşturacağımız bir heyetin koordinasyonuyla nasıl daha verimli bir şekilde çalışabileceğiniz konusunda hem fikir olabilmek için toplandık' ifadelerini kullandı.

21 BİN 426 SURİYELİ

İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal'ın yaptığı genel değerlendirmenin ardından hazırlanan sunumu katılımcılar huzurunda Vali Kılıçlar'a arz eden Yabancılar Şube Müdürlüğü'nün verilerine göre son istatistikler dahilinde Ankara'da 11 bin 235'i erkek, 10 bin 227'si kadın olmak üzere toplam 21 bin 426 Suriyeli'nin kayıt altına alındığı ve kayıt işlemlerinin büyük bir hızla sürdürülmekte olduğu bilgisi verildi.

Bu kayıt işlemlerinin öneminin, genel bir değerlendirmesini yapan şube müdürünün konuyu arzından sonra söz alan diğer katılımcılar, Ankara'daki Suriyelilerin; eğitim, barınma, sağlık ve güvenlikleri hususunda bilgiler verdi.

  • Sondakika
Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0