Anıl Altan'ın Instagram'dan Baba Olmaya Dair Yaptığı Paylaşım Herkesi Duygulandırdı

96PAYLAŞIM

Anıl Altan Instagram'da babalık ile ilgili öyle bir yazı yazdı ki tüm kadınların kalbini fethetti!

Ünlüler camiasının en minnoş çiftlerinden biri kuşkusuz Pelin Akil ve Anıl Altan. Kendileri 2016 yılında dünya evine girdiler.

Daha sonra da bu mutlu mesut evliliği dünyalar tatlısı ikiz bebekleriyle taçlandırdılar. Onların aile saadetinden şurada bahsetmiştik...

Pelin Akil ve Anıl Altan Çiftinin İkiz Bebekleriyle Birlikte İçinizi Sımsıcak Yapacak Mutlu Aile Tablosu 😍 - onedio.com
Pelin Akil ve Anıl Altan Çiftinin İkiz Bebekleriyle Birlikte İçinizi Sımsıcak Yapacak Mutlu Aile Tablosu 😍 - onedio.com

Nisan ayında dünyaya gelen bebekleri ile ilk kez baba olan Anıl Altan, birkaç gün önce Instagram'da ebeveyn olmakla ilgili öyle güzel bir yazı paylaştı ki herkesi duygulandırdı:

"Son zamanlarda anneler arasında #anneyelafyok konusu konuşuluyor. Hamilelikten itibaren bebek büyütme sürecinde aktif rol alan bir baba olarak düşüncemi paylaşmak istedim. Her şeyden önce “bebek bakımı anneye aittir”, “büyüyüp bir ele avuca gelsin o zaman severim”, “bebek doğuyor ben artık salonda yatarım” gibi baba yaklaşımlarının doğal karşılanması, her şeyin annenin üstüne yıkılması beni çok şaşırtıyor ve de üzüyor.

Bunlara diğer annelerden eklenen “emiyor mu?”, “Hep ağlıyor, aç o çocuk aç”, “Sütün yetmiyor”, “Mama mı veriyorsun?” “Bu ne biçim annelik” yorumları anneyi hem üzüyor hem de annelik yolculuğunu baltalıyor.

Özellikle lohusalık döneminde babaların daha çok desteğine, ilgisine, sevgisine, sarıp sarmalamasına ihtiyaç duyan anne için daha da yıpratıcı oluyor her kafadan çıkan asılsız çatlak sesler. Babanın ebeveynlik yolculuğunda anneyi yalnız bırakması tüm sorumluluğu annenin omuzlarına yüklüyor.

9 ay karnında bebek taşıyan anne yalnız kalıyor, oysa doğumla beraber o da anne olarak doğuyor. Belki bir sürü endişesi ortaya çıkıyor, belki gelen yorumlar strese sokuyor, belki sütü yetmiyor diye üzülüyor.

Tam da bu noktada biz babalar eşlerimizin uyuması, duş alması, yemek yemesi, dinlenmesi veya temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için boşluk yaratabiliriz. Hormonlarının etkisiyle alt üst olan duygularına sarılabiliriz ve hepsi geçecek ben de buradayım diyebiliriz.

Şunun altını çizmek isterim; bebeğin gazını çıkartarak, oyun oynayarak, annenin kucağından alıp besleyerek, altını değiştirerek, anneye yardım etmiş olmuyoruz BABALIK yapmış oluyoruz. Bana göre baba olmak, yavrunuzun anne karnına düştüğü haberini aldığınız ilk andan itibaren başlıyor.

Sizin sonsuza kadar EVET dediğiniz aşık olduğunuz, onsuz yapamayacağınız hayat arkadaşınız aracılığıyla sizden bir parça taşıyan bir can geliyor dünyaya. Sevdiğiniz insanı bunca emeğinin arasında umutsuzca yorgun ve yalnız görmekten rahatsızlık duymuyorsan ya da sayende 1 saat daha fazla uyuyabileceğini görmezden geliyorsan ve bir de üstüne ona yöneltilen eleştirilere kalkan olamıyorsan kendini sorgulaman gerekir.

Sana hatırlatmak isterim ki ebeveynlik yolculuğu iki kişilik ve son nefesine kadar ortaklaşa anlayışla, sevgiyle mutlulukla alınacak bir yol. Dolayısıyla #anneyelafyok sevgi var, destek var, anlayış var, fedakarlık var, paylaşım var, BABA olarak bu serüvende yer almak var."

Bu muhteşem düşüncelere ve yazıya elbette birçok beğeni ve yoruma geldi. Ayşe Tolga:

Oyuncu Akasya Asıltürkmen de şu yorumu yaptı...

Bu duyarlılık karşısında herkes Anıl Altan'ın babalığını takdir etti.

Allah mutlu mesut etsin ve tüm kadınlara böyle anlayışlı, duyarlı bir eş versin. Örnek babasın Anıl Altan, helal olsun sana...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arsenic

Annelik zor ama Türkiye’de daha bizor. Daha hamilelik de insanı strese sokarlar. Çocuk doğduktan sonra anne yapayalnız kalır. Eskiden kalabalık aile olduğundan çocuğu bırakacak mutlaka birileri olurmuş. Şimdi kadının üzerindeki baskı daha fazla. Eğitimli olan anne bir taraftan anne olmaya bir taraftan iyi bir eş bir taraftan da kariyer baskısı yaşıyor. Yapayalnız elinde bebekle kalakalan, yaşantısı kökten değişen kadına şanslıysa annesi ya da kayınvalidesi destek oluyor. Eş hep iş güç peşinde, bir iki bez değiştirirse öp başına koy.

kendineassassin

Kendisi evrende baba olduğunun bilincine varan ilk erkek, elbette akıl verecek..

sedoz

daha güzel anlatılamazdı.

eexorciist

2 ay sonra yabancı bakıcı işe başlar

ucanoglak

Burada anlatılan babanın da sorumluluk üstlenmesi,anne ilgilensin deyip kenara çekilmemesi. Bakıcı destektir. Farklı konular

Görüş Bildir