Aman Ağzımızın Tadı Kaçmasın! Cinsellik Yaşayan Her Bireyin Korkulu Rüyası: Prezervatif Yırtılması

10PAYLAŞIM

Cinsel ilişki sonrası yaşanan endişe, korku ve dehşet içeren anlara son!

Cinsel ilişki yaşamaya başlayan her birey, eğer çocuk istemiyorsa 'geri çekilmenin' haricinde bir korunma yöntemi kullanır. Kullanmalı!

Genele baktığımızda çiftlerin büyük çoğunluğunun prezervatif kullandığını görsek de 'acaba prezervatif yırtıldı mı?, çıktı mı?, son kullanma tarihi neydi?' gibi sorular sürekli kafaları kurcalar.

Peki, gözümüzün bebeği prezervatiflerin yırtılmasını önlemek için neler yapmalı?

1. Son kullanma tarihini dikkate almalısınız!

Nasıl olsa bir gün kullanırım diye aldığınız o prezervatif, asla kullanılmadan cüzdanınızda yıllanabilir, fakat siz cinsel ilişki yaşayacağınız bilgisiyle ne son kullanma tarihine bakarsınız, ne de başka bir şeye... Her prezervatifin üzerinde son kullanma tarihi yer alır ve bu tarihi muhakkak takip etmelisiniz. Prezervatif yırtılmalarının büyük oranı, son kullanma tarihi geçen prezervatiflerden kaynaklanıyor. Tüm gece kara kara düşünmek yerine işinizi şansa bırakmayın!

2. Eğer takamıyorsanız zorlamayın, partnerinizden yardım isteyin.

Erkeklerin %98'i 'ben mükemmel prezervatif takarım' der ve önce iki saat debelenir. En sonunda taktı, hadi başlayalım deseniz de yanlış takılan bir prezervatif cırt diye yırtılır ve ortam falan kalmaz. Lütfen prezervatif takımı konusunda bilgilenin, penisin sertleşmesini bekleyin, paketi dikkatli açın, hiç olmazsa kutunun üzerindeki kullanma talimatını okuyun. Baktınız olmuyor partnerinizden yardım isteyin.

3. Yanlış kayganlaştırıcıdan uzak durun!

Eğer cinsel ilişki esnasında kayganlaştırıcı kullanacaksanız, kesinlikle su bazlı bir kayganlaştırıcı almalısınız. Çoğu kişi kayganlaştırıcı yerine vazelin ve bebek yağı gibi çözümler üretse de bu işin başı su bazlı kayganlaştırıcı! Sonra prezervatif neden yırtıldı demeyin!

4. Prezervatif 'standart boy' satılmaz!

Genele baktığımızda marketlerdeki prezervatiflerin aynı boyutta olduğunu görebiliriz, fakat bu sizin onları tercih etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Daha büyük ya da daha küçük boyutta bir prezervatife gerek duyabilirsiniz. Penise tam oturmayan bir prezervatif, hiç de iyi sonuçlar yaratmaz. Eczaneye giderek prezervatiflerin binbir çeşit dünyasını tanımalısınız.

5. Fazla sürtünmeyin alev alırsınız!

Cinsel ilişki esnasında çok fazla sürtünme olmuşsa, fakat ortada herhangi bir kayganlaştırıcı kullanımı yoksa prezervatif kolaylıkla yırtılabilir. En iyisi şu paraya kıyın ve kayganlaştırıcı alın.

6. Prezervatifinizi havadar bir yerde tutun!

Nedendir bilinmez ama erkeklerin prezervatifleri cüzdanlarında taşımak gibi bir huyu var. Cüzdan olmazsa o prezervatif mutlaka araba torpidosuna ya da bir çekmeceye saklanır. Sıcaklık, lateksten oluşan prezervatife zarar verir ve zamanla erime başlar. Geniş bir dolapta çok da sıkıştırmadan muhafaza edebilirsiniz.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

''Bu Kadar da Çeşit Olmaz Ya!'' Dedirtecek Tarih Boyunca Kullanılan En İlginç Prezervatifler - onedio.com
''Bu Kadar da Çeşit Olmaz Ya!'' Dedirtecek Tarih Boyunca Kullanılan En İlginç Prezervatifler - onedio.com
Kondom Kullanırken Yapılırsa İstenmeyen Hamileliklerden Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklara Kadar Götüren 19 Hata - onedio.com
Kondom Kullanırken Yapılırsa İstenmeyen Hamileliklerden Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklara Kadar Götüren 19 Hata - onedio.com
Utananlar İçin Prezervatif Almayı Kolaylaştıracak Yöntemler - onedio.com
Utananlar İçin Prezervatif Almayı Kolaylaştıracak Yöntemler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir