Görüş Bildir
Haberler
Akşener: 'İktidar Darbe Edebiyatıyla 4 Gün Daha Milletin Dertlerini Konuşmaktan Kurtuldu'

Akşener: 'İktidar Darbe Edebiyatıyla 4 Gün Daha Milletin Dertlerini Konuşmaktan Kurtuldu'

İYİ Parti lideri Akşener, grup toplantısında iktidarı hedef alarak 'Her itiraz edeni hainlikle, teröristlikle, darbecilikle suçlayıp buradan siyaset devşirmeyi alışkanlık haline getirmiş bir zihniyet yönetiyor. Bu çarpık zihniyet, işler istediği gibi gitmeyince AYM'yi kapatma yeltenecek kadar şımarık, koltuğu tehlikeye girince Cumhuriyet'in kurucu değerlerini tartışmaya açacak kadar şuursuz' sözleriyle tepki gösterdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu. 

Meral Akşener, 104 emekli amiralin Montrö bildirisi üzerine yaptığı 'Zevzeklik' yorumu üzerine 'Kim ne der kim ne düşünür diye düşünmeden hakkın ve hakikatin yanında durduk' dedi. Akşener 'Bugün, vesayete kafa tutuyormuş gibi yapanlar, 28 Şubat’ta masaların altına saklandığında da,  biz yine dimdik duruyorduk' diye konuştu.

Emekli amirallere seslenen Akşener, 'Türkiye’ye dair endişeleri olanların, bu endişeleri,  zamanını ve zeminini doğru ayarlayarak dile getirmelidir' diye belirtti. Akşener devamında, 'Vesayetin üniformalısına da cübbelisine de karşıyız' ifadelerini kullandı.

'Bizim herhangi bir ülkenin egemenliği ile ilgili sorunumuz yok'

'Bizim herhangi bir ülkenin egemenliği ile ilgili sorunumuz yok'

Çin Büyükelçiliği tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ve kendisinin hedef alınması üzerine konuşan Akşener, 'Birader bunun anlamı ne? Çin tarafı haklı tavrını saklı tutuyor. Buyur buradan yak. Birader buyur bekleriz. Bak sen hele. Adresimiz bellidir. Bizim herhangi bir ülkenin egemenliği ile ilgili sorunumuz yok. Ama Çin'in Uygur kardeşlerimize yaptığı zulümle ilgili çok büyük bir sorunumuz var' diye konuştu.

Akşener'in açıklamarından öne çıkanlar şöyle:

Akşener'in açıklamarından öne çıkanlar şöyle:
 • Cumartesi gece yarısı 104 emekli amiral bir bildiri paylaştılar. İktidar darbe edebiyatıyla 4 gün daha milletin dertlerini konuşmaktan kurtuldu. 

 • Salı günleri partisinin grubunda konuşacak grubunda konuşmakta zorlanan küçük ortağa  yeni bir malzeme çıktı. 

 • Millet iradesinin gasp edildiği, getirdikleri kanun reddedildi ya, dünden itibaren görüşmeye açılan kanunla ilgili tutumlar, konuşmalar, farkındalar ortadan kalktı. Kanunu konuşanlar var mı? Bunun milli irade gaspı olduğunu...

'İktidarın değirmenine su taşımayın'

'İktidarın değirmenine su taşımayın'
 • Türkiye'nin bunca sorunu varken, milletimiz siyasetçilerden çözüm talep ederken, Cumhur İttifakı'nın oyları her ay düşerken, kimsenin çıkıp da iktidarın değirmenine su taşımasına, milletinden tamamen kopmuş bitik siyasetine can suyu vermesine müsaade edemeyiz, etmeyeceğiz. 

 • Ülkeye dair kaygıları olanlar bireysel olarak her platformda ya da STK şemsiyesi altında görüş ve önerilerini açıkalayabilirler ancak bunu gizemli gece yarısı bildirileriyle yapamazlar.

 • Vesayetin cübbelisine de, üniformalısına da lacivert takımlısına da her zaman karşı durduk, durmaya devam edeceğiz. Biz hürriyetin ve istikbalin partisiyiz.'

Bahçeliye sert tepki

Bahçeliye sert tepki
 • Nedense bu bildiriyle ilgili duruşumuza AK Parti değil, küçük ortağı daha çok bozulmuş. Sayın Erdoğan teşekkür etti diye olsa gerek, küçük ortak köpürdükçe köpürdü. 

 • AYM'den sonra hızını alamayıp yakında Deniz Kuvvetleri'nin de kapatılmasını isterse şaşırmayın. Allah Sayın Erdoğan'a sabır versin, çok içtenlikle yapıyorum bu duayı.

 • Dün şerefsiz dediğine bugün mübarek deyip, dün mektup yazıp 'iktidarı uyarın' diye yalvardıklarına da bugün şerefsiz diyebilen tutarsız duruş ve söylemleriyle ülkeyi germekten başka fonksiyonu olmayan birinin üstünde gereğinden fazla durmak istemiyorum. 

 • Ama Sayın Erdoğan'ı uyarmak zorundayım: Sakın ola, öfke kontrol problemi olan küçük ortağının dolduruşuna gelip, bildiriyi yazanlara abuk sabuk cezalar verdirmeye kalkma. Buradaki anahtar kelime ver-dir-me. Sağduyuyla yürüttüğünü zannettiğimiz bu süreci, böyle şaibeli bir yola sokup da milleti huzursuz etme.

Çin'e seslendi

İçeriğin Devamı Aşağıda
 • Birader bunun anlamı ne? Çin tarafı haklı tavrını saklı tutuyor. Buyur buradan yak. Birader buyur bekleriz. Bak sen hele. Adresimiz bellidir. 

 • Bizim herhangi bir ülkenin egemenliği ile ilgili sorunumuz yok. Ama Çin'in Uygur kardeşlerimize yaptığı zulümle ilgili çok büyük bir sorunumuz var.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
8
4
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
kartacali

yıllardır burda söylüyoruz sonunda muhalif liderler bunu fark etti çok sükür. Ülkenin en büyük gündemi ekonomidir gerisi iktidarın boş tantanasıdır