Görüş Bildir
Haberler
Akıllı Tava ile Her Zaman İyi Yemek Yapmak Mümkün

Akıllı Tava ile Her Zaman İyi Yemek Yapmak Mümkün

ATKN
21.11.2014 - 11:30
İçeriğin Devamı Aşağıda

Yemekleri her zaman en iyi şekilde pişirmek mümkün olmayabiliyor. Yemeğe koyulan malzemelerin değişkenliği, tavanın ulaştığı ısı ve tavanın yapısı bile yemeğin ne kadar iyi pişeceği konusunda önemli bir rol oynuyor. Kickstarter ‘da yerini alan Pantelligent isimli akıllı tava, yemeklerin yapılış sürecini kontrol altında tutarak her zaman başarılı sonuçlar alınmasını garanti ediyor.

Tavanın sapında bulunan düşük enerji tüketimli bluetooth sayesinde tavayla ilgili veriler akıllı telefondaki uygulamaya aktarılıyor. Böylece tavanın ısısını gerçek zamanlı olarak takip etmek mümkün oluyor. Uygulamada bulunan tariflerden biri seçiliyor ve uygulamaya yemekte kullanılan malzemenin yapısı ile ilgili gerekli bilgiler kullanıcı tarafından uygulamaya giriliyor. Uygulama kullanıcıyı yönlendiriyor ve eklenmesi gereken malzemelerin tam zamanında eklenmesini veya çevrilmesi gereken bir etin tam da doğru zamanda çevrilmesini sağlıyor. İstenirse bu tariflerin dışında serbest olarak da yemek yapılabiliyor ya da yeni tarifler kaydedilerek diğer kişilerle paylaşılabiliyor.Yemeğin durumu ile ilgili devamlı olarak bildirim gönderebilen akıllı tava sayesinde telefonunuzda oyun oynarken ve hatta mutfakta değilken bile tavanın ısısı öğrenilebiliyor.

Şu an yalnızca iOS ile uyumlu olarak çalışabilen tavanın önümüzdeki aylarda Android uygulamasının da yayınlanacağı belirtiliyor. Bu arada Pebble Smartwatch için de bir uygulamanın olduğunu söylemek gerekiyor. Kickstarter’da 30 bin dolar toplamak isteyen Pantelligent, kampanyanın bitimine 46 gün kala 24 bin dolar destek almayı başardı. 199 dolar fiyatıyla 2015 ‘in Ağustos ayında satışına başlanacak olan ürünün Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

LOG

Kaynak: http://www.log.com.tr/akilli-tava-ile...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın