İzmir'de 37 Akademisyenle İlgili Soruşturmada Yetkisizlik Kararı

 > 
10PAYLAŞIM

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından, kentteki çeşitli üniversitelerde görevli 37 akademisyen hakkında 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' bildirisine imza attıkları gerekçesiyle başlatılan soruşturmada yetkisizlik kararı verildi.

'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' adıyla 1128 akademisyenin imzaladığı bildiriyle ilgili İzmir'de görev yapan akademisyenlere yönelik de soruşturma başlatıldı.

Bildirinin İlk Hafta Bilançosu: Akademisyenlere 109 Soruşturma, 33 Gözaltı - onedio.com
Bildirinin İlk Hafta Bilançosu: Akademisyenlere 109 Soruşturma, 33 Gözaltı - onedio.com

Olayı soruşturan Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Ömer Doğruöz, kararında, "Her ne kadar şüpheliler hakkında atılı suçtan dolayı soruşturma başlatılmış ise de şüphelilierin imza attıkları bildirgeyle ilgili olarak yurdun çeşitli yerlerinde görev yapan tüm görevliler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda soruşturma başlatıldığından, eylem İstanbul'da gerçekleştiğinden, yer itibariyle yetkisizliğine karar verilmiştir" ifadelerine yer verdi.

Erdoğan YÖK'ten Akademisyenler Hakkında Bilgi Aldı - onedio.com
Erdoğan YÖK'ten Akademisyenler Hakkında Bilgi Aldı - onedio.com

Bazı akademisyenlerin avukatı Arif Ali Cangı, müvekkileri hakkında dava açılması durumunda İstanbul'da davayı takip edeceğini belirtti.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir