Görüş Bildir
Haberler
ABD’den Vatandaşlarına Türkiye Uyarısı

etiket ABD’den Vatandaşlarına Türkiye Uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı geldi. Ülkedeki artan terör riskinin altının çizildiği uyarıda Türkiye'nin güneydoğusuna seyahat edilmemesi tavsiyesinde bulunuldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD Dışişleri Bakanlığı, terörist grupların artan tehditleri nedeniyle Amerikan vatandaşlarına hem Türkiye genelinde hem de Türkiye'nin Güneydoğusuna seyahat uyarısında bulundu. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, yeni uyarın 26 Temmuz 2016 tarihli seyahat uyarısının yerine geçtiği belirtildi. 

Açıklamada, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu çalışanlarını yakınlarının ülkeden ayrılmak istemeleri durumunda, 23 Eylül tarihine kadar uçak biletlerinin de karşılanacağı bilgisi verildi.

Karar, darbe girişimi, OHAL ve yaşanan terör saldırıları göz önünde bulundurularak alındı

Karar, darbe girişimi, OHAL ve yaşanan terör saldırıları göz önünde bulundurularak alındı

Seyahat uyarısı güncelleme kararının, 15 Temmuz darbe girişimi, bu girişimden sonra ilan edilen 3 aylık Olağanüstü Hal ilanı, Ankara, İstanbul ve Gaziantep'te yaşanan terör olayları göz önüne alınması sonucu alındığı belirtilen açıklamada, 'Polis yada askeri faaliyetlerde gözle görülür artış, hareketleri kısıtlayıcı önlemler ve son zamanlarda güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan veya tutuklanan hem Türk hem de ABD vatandaşı kişilere konsolosluk erişiminde hem güvenlik sorunları hem de gecikmeler yaşanmıştır' görüşüne yer verildi.

Amerikalı turistlerin açıkça Türkiye'deki uluslararası ve yerli terör örgütlerinin hedefi olduğu savunulan açıklamada, yüksek profilli olaylar, büyük spor etkinlikleri, tiyatro, açık pazarlar, havacılık hizmetleri veren yerler, ulaşım sistemleri ve kamu mekanlarının terör örgütlerinin hedefleri olduğu ve bu yerlerden uzak durulması gerektiği belirtildi.

Seyahat uyarısında bulunulan iller

ABD Dışişleri Bakanlığı seyahat uyarısı açıklamasında ayrıca Türkiye'deki ABD personeline Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Tunceli, Hakkari, Bitlis ve Elazığ illerine getirilen kısıtlamaların hala geçerli olduğu hatırlatıldı.

 DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
235
104
65
49
32
18
16
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

oğlum o değilde ben amerikalı olsam bende türkiyeye gelmem

Pasif Kullanıcı

bu uyarı ne zaman yapılsa ülkede bomba patlıyor

Eren Gezer

Niye kızmış ki insanlar? Bu illere şu anda ben de tatile gitmem