Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ABD'de Yapılan Bir Araştırmaya Göre Milyarderler ile Diğer İnsanlar Arasında Beş Temel Fark Bulunuyor

50PAYLAŞIM

Amerika Birleşik Devletleri'nde pazarlama konusunda uzman olan Sarah Stanley Fallaw, yeni bir kitap yayımladı. Bu kitabında da ABD'de yer alan 600 milyarderi araştırdı ve diğer insanlarla olan farkları ele aldı. 

ABD'nin ünlü dijital platformlarından olan Business Insider kitabı inceledi ve derlediği verilere göre milyarderler ile diğer insanlar arasında 5 temel farkın olduğunu açıkladı. Çalışmada sadece milyarder isimler değil, üst düzey yöneticiler ve bazı milyoner isimler de incelenmiş.

Gelin hep birlikte bu farkları inceleyelim.

1. Kitap okumak.

Business Insider'a göre en baştaki temel farklardan bir tanesi kitap okumak. Yazar Fallaw'a göre milyarderler günde keyif amacıyla yaklaşık 5,5 saat kitap okurken ortalama bir Amerikalı ise 2 saat kitap okuyor. Bill Gates'in dillere destan bir kitap koleksiyonu varken Warren Buffet da gününün %80'ini kitap okuyarak geçiriyor.

2. Spor yapmak.

Milyoner isimler her hafta ortalama altı saat spor yapıyor. Spor yapmanın faydalarını saymamıza gerek yok tabii. Apple CEO'su Tim Cook her gün 04:30, 05:00'te kalkıp spor yapıyor, Virgin sahibi Richard Branson da kahvaltı öncesi egzersiz yapıyor ve tenis en sevdiği sporlar arasında.

3. Sosyal medyayı az kullanmak.

Bir Amerikalı haftada ortalama 14 saatini sosyal medyada geçiriyor. Bu da günde 2 saat demek. Ünlü isimler içinde sosyal medyaya karşı çıkanlar da var, mümkün olduğunca uzak duranlar da. Milyarderlerin haftada ortalama 2,5 saat kadar sosyal medyada aktif olduklarını söylüyor kitap. Milyarder Warren Buffet'ın akıllı bir telefonu olmadığını da hemen ekleyelim.

4. Uykudan fedakarlık etmek.

Milyarder isimlerin belki de en fazla fedakarlık yaptıkları ve benzerliklerinin bulunduğu noktanın burası olduğundan bahsediliyor. Ortalama 8 saat bir uyku yeterli iken Elon Musk günde 6 saati geçmiyor. PepsiCo CEO'su Indra Nooyi de sabah 4'te kalkıyor. Tim Cook'tan da yukarıda bahsetmiştik.

5. Çalışmak, çalışmak, çalışmak.

Çok zengin isimler diğer Amerikalılara göre daha fazla çalışıyorlar. Yaygın bilgi ise çalışma süresinin haftada ortalama 80 ile 100 saat arası. Özellikle Elon Musk 80 saatin altına düşmemeye çalışıyor. Eski Yahoo CEO'su Marissa Meyer da Google'da çalışırken haftada 130 saat çalıştığını belirtmiş. Ne süre ama!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin bir milyarderden eksiğiniz ne?

Forbes, Duyduğunuz An Dudağınızı Uçuklatacak Servetleri ile Dünyanın En Zengin 26 İnsanını Açıkladı! - onedio.com
Forbes, Duyduğunuz An Dudağınızı Uçuklatacak Servetleri ile Dünyanın En Zengin 26 İnsanını Açıkladı! - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aiko-yoshida

Hiçbiri yok, teşekkürler.

nijatre

en büyük 5 fark bizim banka hesabımızla onların banka hesabındaki en az 5 sıfır fark😁

aquarius_ea

Tamam az uyumak, kitap okumak, düzenli yaşamak, çok çalışmak başarılı olmak için gerekli, ama her birinden em aşırı rakamları almak abartı olmuş sanki. Hafta 168 saat, ortalama 90 saat çalışma desek, günde 5 ssatden 35 saat da uyku, geriye kaldı 43 saat. E günde 5 saat da kitap okuma etti mi 35. Kaldı 8 saat. Bunun da 6 saati haftalık spor. Eee, geriye haftanın 2 saati kaldı, yani günlük 15-16 dakika. Yemek, yualet, aileyle beraber zaman geçirme falan hepsini günlük 15 dakika yeterli diyorsanız tamam, milyarder olma yolunda devam edin. Ayrıca çalışma, hedefler falan tamam da, ailene, arkadaşlarına zaman ayıramayacaksan insan degil, yapay zekalı robot ol daha iyi.

aliguven

Bu isimlerin bir ortak noktası da aileden gelme zenginliklerinin bulunması. Zor zamanlar geçirmemişler. Her şey ellerinin altındaymış. Böylelikle lüksten sıkılıp çalışmaya ve büyük hedefler peşinde koşmaya müsaittiler. 1970 yılında benim de bilgisayarım olsaydı PayPal'ı kurardım.

bidibidibidi

ı love biing fakir=kıçını devirip yatmak

Görüş Bildir