31 Ünlünün Ölmeden Önce Çekilen Son Fotoğrafları

 > -
Abone ol

1. 21 Nisan 1910 - Mark Twain

Fotoğraf 1910 yılının Nisan ayında çekilmiştir.

2. 21 Ocak 1924 - Vladimir Lenin

15 Mayıs 1923 gününden sonra Lenin'in bu son fotoğrafı çekildi ve Lenin bu fotoğrafın ardından konuşma yetisini tamamen yitirdi.

3. Mart 1945 - Anne Frank

Nazi işgali altındaki Amsterdam'da ailesi ile birlikte iki yıl boyunca bir ofisin tavan arasında saklanan ve bu esnada bir günlük tutan Anne Frank, 16. yaşını göremeden götürüldüğü Bergen-Belsen toplama kampında hayatını kaybetti.

Savaşın bitiminden sonra hayatta kalan babası kızının günlüklerini okudu ve onları kitap olarak yayımlattı. Günlük 60 dile çevrilmiş ve birçok ülkede en çok satanlar listesine girmiştir.

Bu Anne Frank'ın son fotoğrafı.

4. 30 Nisan 1945 - Adolf Hitler

Savaşı kaybeden Hitler ölümünden iki gün önce, Berlin'de bomba hasarını ölçüyor.

5. 30 Ocak 1948 - Mahatma Gandhi

Mahatma Gandhi bir dua toplantısındayken suikastçı Nathuram Godse, Beretta marka tabancı ile Mahatma Gandhi'ye üç el ateş etti ve ortaya bu fotoğraf çıktı.

6. 12 Nisan 1945 - Franklin Roosevelt

ABD'nin en uzun süreyle görevde kalmış olan 32. başkanı Franklin Delano Roosevelt, ölümünden bir gün önce.

7. 18 Nisan 1955 - Albert Einstein

Albert Einstein, 1955 yılının Mart ayında aort anevrizması yaşamasından bir ay önce evinin önünde.

8. 30 Eylül 1955 - James Dean

James Dean'in "Küçük Piç" lakaplı yeni Porsche Spyder'ı ile çekilmiş son fotoğrafı.

James Dean, bu otomobille bir yarışa hazırlanıyordu ve araçla sadece dokuz gün geçirebildi. Sonrasında bir trafik kazasında hayatını kaybetti.

"Lanetli" sıfatıyla anılan otomobilin hikâyesine bakınca siz de hak vereceksiniz.

1. Kazadan sonra bir tamirhaneye çekilen arabanın motoru yerinden çıkıp düştü ve bir tamircinin iki bacağını birden kırdı.
2. Arabanın motorunu satın alan bir doktor motoru yarış arabasına taktırdı. Ancak kısa bir süre sonra bir yarış esnasında öldü. Aynı yarışta James Dean'in arabasının şaftının takılı olduğu bir araba da kaza yaptı ve onun sürücüsü de hayatını kaybetti.
3. Dean'in Porsche'u tamir edilip tamirhaneden çıkartıldıktan bir süre sonra tamirhane yandı.
4. Daha sonra Sacramento'da sergilenen araba bulunduğu platformdan düştü ve geç bir çocuğa çarparak çocuğun kalçasının kırılmasına neden oldu.
5. Oregon'da arabanın taşındığı TIR'ın römorku yerinden çıktı ve bir dükkana girdi.
6. Son olarak 1959"da çelik destekler üzerinde duran araba gizemli bir şekilde 11 parçaya bölündü.

9. 5 Ağustos 1962 - Marilyn Monroe

5 Ağustos 1962 tarihinde çekilen bu fotoğraf, Monroe'nun Frank Sinatra ve caz piyanisti Buddy Greco ile geçirdiği son hafta sonundan.

10. 6 Haziran 1968 - Robert F. Kennedy

Kennedy bu son fotoğrafında suikastın ardından hastaneye götürülüyor.

11. 18 Eylül 1970 - Jimi Hendrix

Jimi Hendrix'in kız arkadaşı tarafından çekilen bu fotoğraf, ünlü sanatçının hem son fotoğrafı hem de en sevdiği enstrümanı olan efsanevi elektronik gitarıyla çekilen en unutulmaz fotoğrafı.

12. 3 Temmuz 1971 - Jim Morrison

The Doors'un solisti Jim Morrison ve sevgilisi Pamel Courson Saint-Leud'Esserent köyünde bir şeyler içiyorlar. 

O gün kimsenin aklında olmayan bir şey oldu ve Jim Morrison bu fotoğraftan beş gün sonra hayata gözlerini yumdu.

13. 16 Ağustos 1977 - Elvis Presley

Öldüğü gün çekilen bu fotoğrafta Kral Elvis, sevgilisi Ginger Alden ile dişçideki muayenesinden çıkmışken görülüyor. Elvis bu fotoğraf çekildiği sırada sağlık problemleriyle boğuşmasına rağmen yeni bir konser turuna hazırlanıyordu ve turun ilk konseri için o akşam uçağa binecekti.

14. 8 Aralık 1980 John Lennon

Fotoğrafta görülen adam Mark David Chapman, Lennon'ın bir hayranı olarak ondan imza alıyor ve bu imzadan birkaç saat sonra Lennon'a suikast düzenleyerek, Lennon'ı öldürüyor.

15. 8 Aralık 1980 - The Beatles' Last Photo Together as a Band

22 Ağustos 1969'da çekilen bu fotoğraf, Beatles grup üyelerinin bir arada göründüğü son fotoğraftır.

16. 11 Mayıs 1981 - Bob Marley

130'un üzerinde plağı, her biri dillere destan olmuş yüzlerce şarkısı bulunan bir reggae efsanesi Bob Marley kemoterapi öncesi annesi Cedella Marley-Booker ile birlikte.

17. 16 Mayıs 1984 - Andy Kaufman

Amerikalı komedyen ve performans sanatçısı Andy Kaufman 1949 doğumluydu. Daha önce hiç kimsenin yapmadığı, orijinal ve uzun süre anlaşılamayan/tartışılan bir mizah türü yaratan Kaufman akciğer kanserinden dolayı ölmeden önce çekilen son fotoğrafında hayli zayıflamış görünüyor.

18. 24 Kasım 1991 - Freddie Mercury

Freddie Mercury, 1991 yılında AIDS'ten ölmeden önce çekilen son fotoğrafında biraz bitkin, hayli zayıflamış ama aynı Freddie.

19. 18 Ağustos 1992 - Christopher McCandless

Hayatı Into The Wild adıyla kitaplaştırılan ve aynı adla hayatı filme de çekilen Christopher McCandless'in bilinen son fotoğrafı. 

1968 doğumlu McCandless 1990 yılında evini, ailesini, arkadaşlarını ve yaşadığı toplumu terk ederek 2 yıl boyunca Amerika ve Meksika'nın kuzeyini yanında sadece bir sırt çantasıyla dolaştı. 2 yılın ardından yanında harita, pusula gibi ekipmanlar olmadan 5 ay boyunca vahşi doğada yaşadı. Hayatını zehirli böğürtlenler yüzünden kaybeden McCandless'in günlüğüne yazdığı son not şuydu:

"Mutlu bir hayat yaşadım ve bu yüzden Tanrı'ya müteşekkirim. Hoşça kalın, Tanrı hepinizi kutsasın."

20. 4 Aralık 1993 - Frank Zappa

1940 doğumlu Amerikalı efsane müzisyen Frank Zappa, prostat kanserinden dolayı hayatını kaybetmeden kısa bir süre önce.

21. 5 Nisan 1994 - Kurt Cobain

Kurt Cobain'in intiharından önce Jesse Frohman çekilen bu fotoğrafta Cobain, Jackie-O güneş gözlükleri, leopar desenli ceketi, ojeli tırnakları ve elinde sigarası ile görülüyor. Diğer elinde de bir şişe içki var.

Cobain'in intiharına yakın çekilmiş diğer fotorafları http://flavorwire.com/275109/photo-gallery-the-last-days-of-kurt-cobain adresinden görülebilir

22. 25 Aralık 1995 - Dean Martin

Amerikan eğlence dünyasının ve Hollywood'un en önemli ve popüler karakterlerinden biriydi Dean Martin. Çaba gerektirmeden sergilediği karizması ve etkileyici öz güveni yüzünden ona "Cool'luğun Kralı" lakabı takılmıştı. 

Müzisyen, şarkıcı, aktör, komedyen ve film yapımcısı Dean Martin 1995 yılında akciğer kanserinden dolayı hayatını kaybetti.

23. 13 Eylül 1996 - Tupac Shakur

2Pac, Pac ve Makaveli adlarıyla da bilinen 1971 doğumlu ABD'li rap müzik sanatçısı, şair, senarist, aktör ve yapımcı Tupac Amaru Shakur şiddeti, ırkçılığı ve sosyal sorunları eserlerine taşıyan idol bir sanatçıydı.

2Pac, 7 Eylül 1996'da Las Vegas, Nevada'da 4 kez vuruldu. Hastaneye kaldırıldıktan 6 gün sonra solunum ve kalp yetmezliği tanısıyla öldü.

Tupac'ın vücudu yakılarak küllerinin bir kısmı annesi tarafından Los Angeles'ın üzerine serpiştirildi, bir kısmı da grubu Outlawz'un üyeleri tarafından uyuşturucuya karıştırılarak çekildi. Cinayetin zanlıları halen bulunamadı.

24. 9 Mart 1997 - Notorious B.I.G (Christopher Wallace)

Notorious B.I.G yakın arkadaşı Sean "P. Diddy" Combs ile birlikte Soul Train Müzik Ödülleri'nden çıkıp Petersen Otomobil Fuarı'nı gezmeye gittiği gün fuar çıkışında bir araç içinden yapılan suikast ile öldürüldü.

25. 10 Aralık 2005 - Richard Pryor

Comedy Central tarafından hazırlanan Tüm zamanların en büyük stand-up komedyenleri listesinde 1 numarada yer alan Richard Pryor 10 Aralık 2005 tarihinde, Kaliforniya'da bir kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

26. 4 Eylül 2006 - Steve Irwin

Discovery Channel'in fenomen ismi, her türlü hayvanatın dostu, dünyanın en tanınan Timsah Avcısı Steve Irwin, 2006 yılında ölümünden iki gün önce deniz biyoloğu Chris Jonesile poz veriyor.

Irwin bu dalışta bir Stingray'in, Türkçe tabiriyle irina'nın, iğnesi ile göğsüne saldırması sonucu kalbinden yaralanmış ve hayatını kaybetmiştir.

27. 27 Aralık 2007 - Benazir Butto

Pakistan'ın 11. Başbakanı seçilen 54 yaşındaki Benazir Butto, seçimden hemen sonra uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmeden az önce.

28. 22 Ocak 2008 - Heath Ledger

1979 doğumlu Akademi Ödüllü Avustralyalı Heath Ledger kariyerinin zirvesindeyken ve en iyi performansını sergilediği "Batman: Kara Şövalye" filminin gösterime girmesini beklerken reçeteli ilaçları yanlış kullanması yüzünden hayatını kaybetti. 

Fotoğrafta Ledger, yine ölümünden sonra gösterime giren "The Imaginarium of Doctor Parnassus" filminin çekimleri sırasında görülüyor.

29. 25 Haziran 2009 - Michael Jackson

Pop'un Kralı" olarak tanınan Afro-Amerikalı efsanevi şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı, dansçı ve pop yıldızı Michael Jackson'ın bilinen son fotoğrafı.

Jackson'ın ölüm sebebinin uykusuzluk tedavisinde kullandığı çok güçlü anestezi ilacı propofol olduğu açıklanmıştır. Propofol ve sakinleştirici lorazepam ilaçlarının Jackson'ın ölümünün en önemli nedenleri olduğu kaydedilen açıklamada, Jackson'ın kanında midazolam, diazepam, lidocaine ve ephedrine ilaçlarının da bulunduğu söylenmiştir. Olayın cinayet olmasından şüphenilmekle birlikte Jackson'ın şahsi doktoruna Şubat 2010'da "kazara ölüme sebebiyet verme" suçundan dava açılmıştır. Bu dava doktorun mahkeme kararıyla hapis cezasına çarptırılmasıyla sonuçlandı.

30. 23 Temmuz 2011 - Amy Winehouse

Büyüleyici kontralto vokali ve müzik türlerini karıştırmaktaki başarısıyla dünya çapında bir şöhrete ulaşan ama olaylı hayatı, uyuşturucu bağımlılığı ve şiddet dolu aşkları yüzünden bir türlü yüzü gülmeyen, şarkılarına doyamadığımız Amy Winehouse, 27 yaşında ölmeden önce sokakta yürürken.

31. 5 Ekim 2011 - Steve Jobs

26 Ağustos 2011 tarihinde Steve Jobs, California'daki evinin önünde bir arkadaşıyla birlikte. 

Arkadaşı, Steve Jobs'a arabaya gidebilmesi için yardım ediyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
skylinegtr

r.i.p 2pac shakur

Gizli Kullanıcı

vay be..

taitava

James dean'in arabası harbiden lanetliymiş.

Görüş Bildir