Görüş Bildir

2010'ların Etkisinden Haftalarca Çıkamayacağınız, Defalarca Yeniden İzleyeceğiniz Mini Dizileri

Haberler
> 2010'ların Etkisinden Haftalarca Çıkamayacağınız, Defalarca Yeniden İzleyeceğiniz Mini Dizileri

2010'lu yılların diziler açısından oldukça bereketli bir dönem olduğundan daha önce de bahsetmiştik. 2010'ların başında başlayıp uzun yıllar süren dizilerin yanı sıra bu döneme damgasını vuran bir oturuşta bitirebileceğimiz birçok kaliteli mini dizi de seyirci karşısına çıktı.

2010'ların etkisinden haftalarca çıkmayacağınız mini dizilerini sizler için derledik.

2010'lar serimizin ilk halkası burada başlıyor. 👇

The Honourable Woman

The Honourable Woman

Maggie Gyllenhaal'ün başrolünde yer aldığı The Honourable Woman, Siyonist bir silah tedarikçisinin kızı olan Nessa Stein'ın babasının ölümünden sonra şirketin başına geçmesiyle birlikte ortasında kaldığı politik çıkarları ve günden güne pazarlık konusu haline gelen hayatını anlatıyor.

Feud: Bette and Joan

Feud: Bette and Joan

Hollywood tarihinin kanlı bıçaklı iki ismi olan Bette Davis ve Joan Crawford'ın Hollywood'un ayrımcı politikaları yüzünden artık rol bulamamaya başladıkları bir dönemde Joan Crawford'ın teklifiyle rol aldıkları What Happened to Baby Jane? filminin yapım aşamasını anlatan bu dizinde Bette Davis'e Susan Sarandon, Joan Crawford'a ise Jessica Lange hayat veriyor.

The Night Manager

The Night Manager

John Le Carre'ın aynı adlı romanında uyarlanan The Night Manager, eski bir asker ve sonrasında saygın otellerde gece müdürü olarak çalışan Jonathan Pine'ın gizli görevle bir suç ağına girişini ve ağın başındaki kişiyi etkisiz hale getirmeye çalışmasını anlatıyor. Dizinin kadrosunda Tom Hiddleston, Hugh Laurie, Olivia Colman ve Elizabeth Debicki gibi isimler bulunuyor.

The White Queen

The White Queen

Rebecca Ferguson, Aneurin Barnard ve Amanda Hale'ın başrollerinde yer aldığı The White Oueen, 15. yüzyılda İngiltere'de taht için mücadele eden birbirinden farklı ve bir o kadar da acımasız üç kadının hikâyesini anlatıyor.

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

Andrew Jarecki'nin yönetmenliğini üstlendiği The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst, Amerikan emlak varisi ve aynı zamanda çözümlenmemiş birçok suçun anahtar ismi olan Robert Durst'ın yaşamını anlatıyor.

Mildred Pierce

Mildred Pierce

Kate Winslet, Guy Pearce ve Evan Rachel Wood'un başrolleri paylaştığı Mildred Pearce, Büyük Buhran döneminde iki çocuklu bir anne olan Mildred'ın kocasından ayrıldıktan sonra kızlarıyla beraber hayatında yeni bir dönem başlatıp bir restoran açmasının akabinde gelişen aşk, hırs ve iktidar öyküsünü konu ediniyor.

Carlos the Jackal

Carlos the Jackal

Olivier Assayas'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Carlos the Jackal, Venezüellalı Ilich Ramírez Sánchez'in ya da bilinen adıyla Çakal Carlos'un ve eylemlerinin hikâyesini konu edinirken dizide Carlos rolüne Edgar Ramirez hayat veriyor.

The Night Of

The Night Of

Riz Ahmed ve John Turturro'nun başrolünde yer aldığı The Night Of, sıra dışı bir cinayet hikâyesinin ortasında kalan, tüm delillerin onu gösterdiği Nasir Khan ve avukatı Jack Stone'un yaşadıklarını anlatıyor.

Godless

Godless

1884 yılında geçen Godless, bir dönem eski ortak olan fakat sonrasında yolları ayrılan Roy ve Frank'in arasında artık bir kedi-fare kovalamacası vardır. Bu kovalamaca sürerken ikiliden birinin yolunun tamamen kadınlardan oluşan La Belle kasabasına düşmesi işlerin gidişatını değiştirecektir.

Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

Benicio Del Toro, Patricia Arquette ve Paul Dano'nun başrollerde yer aldığı Escape at Dannemora, bir hapishane çalışanının iki mahkûmla ilişki içerisine girerek onların hapishaneden kaçmasına yardımcı olmasını anlatıyor.

Alias Grace

Alias Grace

Margaret Atwood'un aynı adlı kitabından uyarlanan Alias Grace, Grace Marks'ın gerçek hikâyesine dayanıyor. Kanada'ya göçüyle beraber hayatı alt üst olan Grace'in çalıştığı evin sahiplerinin ve kahyalarının ölmesiyle beraber suçlanışını ve 30 yıllık mahkûmiyetiyle beraber gelişen olayları anlatıyor.

Sharp Objects

Sharp Objects

Başka bir kitap uyarlaması olan Sharp Objects, bir cinayet için büyüdüğü şehre geri dönen ve çocukluktan kalma kötü hatıralarıyla yüzleşmek zorunda kalan muhabir Camille'nin öyküsü anlatılırken dizinin başrollerini iki usta isim olan Amy Adams ve Patricia Clarkson paylaşıyor.

Chernobyl

Chernobyl

2019 yılına damgasına vuran yapımlardan biri olan Chernobyl, Nisan 1986 yılında meydana gelen Çernobil faciası ve sonrasında yaşananları tüm detaylarıyla birlikte seyirciyle buluşturuyor.

Sizlerin 2010'lu yıllardan favori mini dizileriniz hangileri? Yorumlara bekliyoruz! 😉

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
55
14
11
6
6
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?