Görüş Bildir

13 Yaşındaki Çocuk Erdoğan'a Hakaretten İfade Verdi

Haberler
> 13 Yaşındaki Çocuk Erdoğan'a Hakaretten İfade Verdi

Üç ay içinde 80’den fazla kişi hakkında işlem yapılan ‘ Cumhurbaşkanı’na hakaret ‘ suçlamasından 13 yaşındaki U.R.E. de payını aldı. İlköğretim öğrencisi çocuk, Facebook’ta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret etttiği iddiasıyla ifade verdi.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 7. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki U.R.E.’nin babası İ.E.’ye dün telefon eden Ayvalık Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosu ekipleri, oğlunun Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiğini savcılığa ifade vermesi gerektiğini söyledi. Ayvalık Devlet Hastanesi’ne giden baba, Psikiyatri Polikliniği’nden U.R.E. için rapor alındıktan sonra, polisler eşliğinde adliyeye adliyeye gidildi.

Savcılıkta uzmanlar gözetiminde U.R.E.’nin ifadesi alındı. Savcılık, Balıkesir Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Servisi’nden rapor isteyerek öğrenciyi serbest bıraktı. Savcılığın dava açıp açmayacağı buradan verilecek olan rapor doğrultusunda belirleneceği öğrenildi.

‘Memleketi soyanlarla uğraşsınlar’

Oğlunun sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasında hakaret unsuru taşıyan ne paylaştığını bilmediğini söyleyen baba İ.E, “Savcılarımız ve emniyet böyle incir çekirdeğini doldurmayacak işlerle uğraşacağına, ülkeyi bölünmenin eşiğine getirenlerle, ayakkabı kutularıyla kasalarla memleketi soyanlarla uğraşsın” dedi.

Her şey bitti, sıra 13 yaşındaki çocuğa mı geldi?

Çocuğunun okul arkadaşlarının gözü önünde suçlu muamelesine tutulduğuna da dikkat çeken baba İ.E. “Her şey bitti, sıra çocukca yapılmış bir paylaşımın hesabının sorulmasına mı geldi? 13 yaşındaki bir çocuğu sınıfından çıkarıp, polis ekipleriyle birlikte savcılığa götürmek, çocuğun psikolojisinde ne tahribat yapar? Yetkililerimiz bunu bilmiyor mu? Bu yüzyılda bizim ülkemizin ayıbıdır” diye konuştu.

  • Diken
Kaynak: http://www.diken.com.tr/13-yasindaki-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
bootstrap will

Çocuk memleketi soyanlar demiş, yarası olan gocunmuş arkadaş.

Ömer Çetin

Hayır benim anlamadığın tamam devletin en başındaki adama küfredilmez! Sayfasında 300 arkadaşı olan bir ergeni içeriye alıyorsun devletin kurucu lideri Atatü... Devamını Gör

murat

Henüz 13 yaşında ki bir çocuğun bile nefretini kazanmak çok az devlet adamına nasip olur!