Görüş Bildir
Haberler
10 Pilot İl Belirlendi: Okullarda PCR Testi Dönemi Başlıyor

10 Pilot İl Belirlendi: Okullarda PCR Testi Dönemi Başlıyor

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasıyla, salgının seyrini görebilmek için bazı okullarda PCR testi taraması yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı 10 pilot il belirledi. Test için veli onayı gerekecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Okullarda yüz yüze eğitimin sekteye uğramaması için bazı okullarda PCR testi taraması yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda PCR testi uygulamasının başladığını duyurdu. 10 pilot il belirlendi. Bu illerde velilerin onayı alınarak öğrencilere PCR testi uygulaması yapılacak.

Pilot iller belli oldu

Pilot iller belli oldu

Pilot illerin arasında Balıkesir, Bingöl, Edirne, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Mersin, Ordu ve Zonguldak var. Listede üç büyükşehirden ise yalnızca İzmir var. Bu kapsamda, Ankara ve İstanbul'daki okullarda tarama yapılmayacak.

İstanbul ve Ankara için de çalışmaların devam ettiği belirtildi.

PCR testi yapılacak okullar, Sağlık Bakanlığı tarafından vaka ve nüfus yoğunluğuna göre seçildi.

PCR testi yapılacak okullar, Sağlık Bakanlığı tarafından vaka ve nüfus yoğunluğuna göre seçildi.

Belirlenen okullara sağlık ekipleri gönderilecek. Öğrenci velisinden imzalı bir onay istenecek. Onay halinde öğrencilerden PCR testi alınacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz haftalarda Bilim Kurulu toplantısı ardından yaptığı açıklamada, okullarda öğrencilere yapılacak olan PCR testine açıklık getirmişti:

'Öğrencilerimize tarama amaçlı yapılacak testlerde velilerimizin izni olmadan hiçbir işlem tesis edilmeyecektir. Velilerimiz onay formunda öğrenciden test için numune alınmasına izin vermeleri halinde sadece boğazdan örnek alınarak tarama işlemi yapılacaktır”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
15
11
3
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
pazartesi

ulan eskişehirdeyken pilot il hep eskişehir olurdu. gaziantepteyken hep gaziantep oldu. zonguldaka kaçtım geldim, aha şimdi de listede bi zonguldak var aq.

bin4 yuz53

Zonguldak büyük şehir olmadı mı daha.

M

Kardeşim 12 yaşında covid pozitif çıktı dün. Onunla uyuyan ona bakan annem babam ve bana karantina yok!!! Hadi ben neyse yeni biontech oldum. Ama annem ve ba... Devamını Gör