Görüş Bildir

İstanbul Eczacılar Odası Haberleri

İstanbul Eczacılar Odası ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. İstanbul Eczacılar Odası ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Yandex'in Nöbetçi Eczane Sihirbazı
Türkiye’ye özel servisleriyle beğeni toplayan Yandex, Nöbetçi Eczane arama sihirbazını kullanıma sundu. Yandex kullanıcıları artık en yakın nöbetçi eczanenin adresi, telefonu ve harita üzerindeki konumu gibi detaylı bilgilerine arama motoru üzerinden hızlı ve zahmetsiz bir şekilde ulaşabilecek. Yandex’in “Arama Sihirbazı” olarak adlandırılan ve arama sonucu sayfalarında kullanıcıların çeşitli soru ve ihtiyaçlarına hızlı ve pratik bir şekilde yanıt veren özelliklerine yepyeni bir tanesini daha ekledi. Yandex’in Nöbetçi Eczane Sihirbazı sayesinde nöbetçi eczaneleri bulmak artık çok kolay. Bundan böyle “Nöbetçi eczane” veya “nöbetçi eczane Kadıköy” şeklinde konum belirterek yapılan tek bir arama ile istediğiniz lokasyondaki tüm nöbetçi eczanelerin irtibat bilgileriyle birlikte harita üzerindeki konumlarını arama sonuçları sayfasında gösteriliyor. Ayrıca haritayı konum olarak ne tarafa kaydırırsanız, arama sonuçları otomatik olarak güncellenerek, karşınıza ilgili bölgedeki eczanelerin bilgileri çıkıyor. An itibarıyla İstanbul’daki nöbetçi eczaneleri bulan sihirbazın kapsamına kısa bir süre sonra Ankara ve İzmir’i takiben, zaman içinde diğer illerdeki eczaneler de alınacak. Yandex, İstanbul’daki eczaneler hakkında en güncel verileri İstanbul Eczacılar Odası’ndan sağlıyor.
1 Nisan'da Yaşanabilecek İlaç Krizine Çalışma Bakanı'ndan İlk Açıklama
Eczaneler ve SGK arasındaki protokol tartışması büyüyor... Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu 'Biz eczacılarımızla birlikte protokolün imzalanıp devam etmesi düşüncesindeyiz. Makul bir şekilde sonuçlanmasını istiyoruz' dedi. Eğer taraflar anlaşmazsa SGK'lılar 1 Nisan'dan itibaren SGK'dan ilaç alamayacaklar.
Uyuşturucuya Ulaşamayanların Oyunu: 'Kırmızı ve Yeşil Reçeteli İlaçların Amaç Dışı Kullanımı 4 Kat Arttı'
Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi Genel Nüfus Araştırması 2019 Raporu’nu değerlendiren Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Program Başkanı Barış Tuncer, Türkiye’de doktor kontrolünde kullanılan kırmızı ve yeşil reçeteli ilaçların amaç dışı kullanımında 4 kat artış olduğuna dikkat çekti. İstanbul Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Zozan Padel ise bu kişilerin sahte reçete yoluyla ilaca ulaşmaya çalıştığını belirtti.
Türk Eczacıları Birliği'nden Açıklama: Ücretsiz Maskeler Eczanelerden Dağıtılacak
İstanbul'da ücretsiz maske dağıtımına formül bulundu. İstanbul Eczacı Odası, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği'nin yaptığı görüşmelerden sonuç çıktı. Buna göre; maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildi. İçişleri Bakanı Soylu, bir yanlış anlaşılmayı düzelterek maskelerin tüm Türkiye'deki eczanelerden dağıtılacağını kaydetti. 
Alman Aşısı Türkiye’ye Gelir mi? Uzmanlardan 'Depolayamayız' Açıklaması
Türkiye’ye, Aralık, Ocak, Şubat ayında Çin menşeli 50 milyon doz Kovid-19 aşısının getirileceği açıklanırken, Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci tarafından kurulan Alman BioNTech’in geliştirdiği aşının ükemize gelip gelmeyeceği ise merak konusuydu. Konuyla ilgili açıklama yapan Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan BioNTech’in aşısının Türkiye’nin gündeminde olmadığını belirtti.