Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zamanlamayı Ayarlayıp Arkanıza Yaslanın: Instagram 'Story' Özelliği İçin Zamanlayıcıyı Kullanıcılara Sundu

6PAYLAŞIM

Popülerliğinin yanı sıra pek çoğumuzun artık kendinden bir parça olarak gördüğü Instagram, yepyeni özellikleriyle sürekli kendini geliştiriyor. Peki siz 'story' yani hikaye kısmına herhangi bir video ya da fotoğraf atmak için zamanlayıcı kullanabildiğinizi biliyor muydunuz?

Tamam kafanız karıştı hadi konuşalım.

Instagram'da 400 milyon kullanıcının story özelliğini kullandığını söyleyebiliriz.

Instagram'da story paylaşmak oldukça büyük bir pazar haline geldi. Hatta sadece keyif amaçlı değil pazarlama içerikleri için de kullanılır oldu.

Eee o yüzden de story paylaşmak önemli bir hal aldı. Emek ve çaba da cabası tabii. 

Gelelim fasulyenin faydalarınaa... 'Later' isimli bir uygulama, Instagram'da çokça story paylaşanlar için oldukça güzel imkanlar sunuyor. Ne gibi?

Bu uygulamayı bilgisayarınızdan kontrol edebileceğiniz gibi telefonunuzla da senkronize şekilde işliyor.

Uygulamanın içinde yer alan 'storyboard tool' kısmı sayesinde eklemek istediğiniz içeriği sıraya koyabiliyorsunuz ve buna uygun görsel planlamalar yapabiliyorsunuz.

Kafanız hiiiç karışmasın, özelliği kullanmak oldukça basit. Tek yapmanız gereken içeriği sürükleyerek, belirtilen kutucuğun içerisine yerleştirmek. Sonrasında da dilediğiniz içeriği yerleştirebilir ve kırpma gibi düzenlemeler yapabilirsiniz.

Görünürlüğünüzü arttırmak için kullandığınız hashtagler veya notlar çok ama çok önemli.

Bu uygulamayla bilgisayarınızda önceden hazırlayacağınız taslaklar, story içeriğiniz paylaşıldığında otomatik olarak yer alır.

Tüm bunların ardından yapacağınız son işlem de zamanlama olacak. Artık zamanlamayı ayarlayabilirsiniz.

“Storyboard tool” kutucuğunun sağ üstünde yer alan, “save story (hikayeyi sakla)” butonunun hemen solunda, tarih seçeceğiniz menü yer alıyor. Bu şekilde saniyeler içerisinde telefonunuzla eşleşen story'niz hazırlanmış olacak.

Minnak bir detay daha verelim. Uygulamada aynı zamanda analiz kısmı da yer alıyor.

Bu analiz sayesinde paylaşımınızın aldığı etkileşimleri rahatlıkla görebilirsiniz. Ha bir de söylemeden geçmeyelim, uygulama ücretli ve 9 dolardan kullanıcılara sunuluyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir