Görüş Bildir
Haberler
Yeni Yılı Evde Karşılayacaklara Özel 23 Yılbaşı Filmi Önerisi

Yeni Yılı Evde Karşılayacaklara Özel 23 Yılbaşı Filmi Önerisi

EC was here.
26.12.2014 - 15:21 Son Güncelleme: 27.12.2014 - 12:59

Tombala ve çereze bir de film eşlik etsin diyorsanız doğru yerdesiniz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

23. Babam Söz Verdi / Jingle All the Way (1996)

23. Babam Söz Verdi / Jingle All the Way (1996)

IMDb: 5.4

Yön: Brian Levant Cast: Arnold Schwarzenegger

Konusu: Howard Langston işi başından aşkın bir ticaret adamı. Hatta kendisini o kadar işlerine kaptırmış ki oğlu Jamie'nin karate sınıfındaki kuşak takma törenini kaçırıyor. Bunun üzerine kendisini Jamie'ye affettirebilmesi için Jamie'ye bunu telafi edebilecek bir hediye sözü veriyor. 'Turbo Man' bütün çocuklar tarafından ilgiyle takip edilen bir süper kahramandır. İşte Jamie de bu kahramanın bir oyuncağını istiyor. Bu istek Howard için çok kolay bir istek gibi görünse de 'Turbo Man'in ne kadar popüler bir oyuncak olduğunu farketmemiş olan Howard sonunda kendisini aynı amacı taşıyan başka bir geç kalmış baba Myron Larabee ile oyuncak peşinde bir mücadele içinde buluyor.

22. Grinç / How the Grinch Stole Christmas (2000)

22. Grinç / How the Grinch Stole Christmas (2000)

IMDb: 6.0

Yön: Ron Howard Cast: Jim Carrey, Taylor Momsen

Konusu: Whoville kasabasında yaklaşan Noel heyecanıyla hazırlıklar sürmektedir. Kasaba halkı birbirine en güzel hediyeleri almak için koşuştururken kasabaya tepeden bakan Crumpit Dağı’nda bir mağarada yaşayan Grinch, her Noel döneminde tekrarlanan bu çılgınca koşuşturmadan rahatsız bir biçimde aşağıdaki insanlara Noel’i nasıl zehir edebileceğinin planlarını yapmaktadır. Bu sırada kasabadan küçük bir kız Grinch’in kapısını çalar.

21. Yeni Yıl / Noel (2004)

21. Yeni Yıl / Noel (2004)

IMDb: 6.3 

Yön: Chazz Palminteri Cast: Paul Walker, Susan Sarandon, Penélope Cruz

Konusu: New York’ta Noel arefesinde yalnız ve dul bir yayıncı olan Rose Collins, annesinin Alzheimer hastalığının iyiye gitmesi için bir mucizeye ihtiyaç duymaktadır. Hastanede başka bir hasta için de üzülür ve onun bir ziyaretçisi ile tanışır. Bu sırada Nina Vasquez, sevgili nişanlısı Mike ile nişanını, adama ait bir kıskançlık meselesinden ötürü bozmuştur. Yine de onu özlemektedir. Mike, Artie Venzuela adında bir barmen ile yakınlaşır. Zavallı Jules, Noel’i hastanede geçirmeyi planlamıştır. Aslında hastane onun için gençken hayatının en unutulmaz Noel’ini geçirdiği yerdir.

20. Aile Bağları / The Family Stone (2005)

20. Aile Bağları / The Family Stone (2005)

IMDb: 6.3

Yön: Thomas Bezucha Cast: Claire Danes, Diane Keaton, Rachel McAdams

Konusu: Ailenin en büyük oğlu yeni kız arkadaşını ebeveynleri, erkek kardeşleri ve kız kardeşleri ile tanıştırmaya getirir. Bohem bir aile olan Stonelar güçlü ve kontrollü bir New Yorklu olan misafirlerini biraz karmaşık, biraz beceriksizce bir karşılamayla buyur ederler. Tatil bitmeden ilişkiler ortaya dökülür, sırlar açığa çıkar ve Stone ailesi birbirlerine olan tüm sevgileri ile bir araya gelirler.

19. Sen Uyurken / While You Were Sleeping (1995)

19. Sen Uyurken / While You Were Sleeping (1995)

IMDb: 6.6

Yön: Jon Turteltaub Cast: Sandra Bullock, Bill Pullman, Peter Gallagher

Konusu: Lucy bekar bir kadındır. Güzel görünümlü Peter ile her sabah metroda göz göze gelmektedir ve ona hayranlığını beslemektedir. Bir gün Peter raylara düşer. Lucy onu kurtarmak için devreye girer. Peter komaya girmiştir ve yanındaki tek kişi Lucy'dir. Peter'ı ziyaret eden ailesi Lucy ile tanışırlar ve Lucy onlara Peter'ın nişanlısı olduğunu söyler. Bir gün Peter'ın kardeşi olan Jack çıkageldiğinde asıl problem baş gösterir. Lucy ve Jack birbirlerine karşı koyulmaz bir biçimde aşık olmuşlardır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

18. Kutup Ekspresi / The Polar Express (2004)

18. Kutup Ekspresi / The Polar Express (2004)

IMDb: 6.6

Yön: Robert Zemeckis Cast(ses): Tom Hanks, Eddie Deezen, Nona Gaye

Konusu: Geçirdiği Noel'ler nedeniyle artık Noel babaya olan bir inancı kalmayan küçük bir erkek çocuğu, oldukça tuhaf bir trene atlayarak hiç bilmediği yollara düşer. İnancını sorguladığı için gideceği yere varmak onun için çok da heyecan uyandırıcı değildir. Ancak trenin içi kesinlikle öyledir. İçerisinde bir sürü mucizenin yaşandığı bu tren, Noel Baba'nın ikamet ettiği Kuzey Kutbu'na doğru yol almaktadır.

17. Aile Babası / The Family Man (2000)

17. Aile Babası / The Family Man (2000)

IMDb: 6.7

Yön: Brett Ratner Cast: Nicolas Cage, Téa Leoni, Don Cheadle

Konusu: Jack Campbell hayatta işten, başarıdan ve paradan daha önemli şeyler olamayacağını düşünen bir iş adamıdır. Hiç evlenmemiş ve aile kurmamıştır. Bir sabah uyandığında kendini 13 yıl öncesinde terkettiği kız arkadaşı ile evlenmiş ve 2 çocuğu olan bir aile babası olarak bulur. Yeniden eski iş hayatına dönmeye çalışırken aslında hayatın anlamının çok daha farklı olduğunu anlamaya başlar.

16. Disney'in Yeni Yıl Şarkısı / A Christmas Carol (2009)

16. Disney'in Yeni Yıl Şarkısı / A Christmas Carol (2009)

IMDb: 6.8

Yön: Robert Zemeckis Cast(ses): Jim Carrey, Gary Oldman, Colin Firth

Konusu: Scrooge inatçı, cimri ve huysuz bir adamdır. Çok zengin olmasına rağmen paylaşmayı bilmez. Onu mutlu etmek neredeyse imkansızdır. Noel akşamı üç hayalet onu ziyaret eder ve Scrooge'a eskiden nasıl bir insan olduğunu, bugününü ve değişmediği takdirde gelecekte onu nelerin beklediğini göstermeye başlarlar. Scrooge değişmesi gerektiğini anlar.

15. Tesadüf / Serendipity (2001)

15. Tesadüf / Serendipity (2001)

IMDb: 6.9

Yön: Peter Chelsom Cast: John Cusack, Kate Beckinsale

Konusu: Sara ve Jonathan bir dükkandaki son eldiveni aynı anda satın almak isteyince tanışırlar. Satın aldıkları eldiven halen kimsenin malı değildir ve kime ait olacağına karar vermek üzere bir kafeye girerler. Sıradan bir sohbet şeklinde başlayan tanışıklık tüm gece sürer. O gece ayrılmak zorundadırlar. Birkaç yıl sonra ikisi de başka insanlarla evlenmek üzeredirler. Ancak akıllarına yıllar önce beraber geçirdikleri güzel akşam gelir. Artık yapılacak tek şey vardır: Birbirlerini bulmak ve yeniden konuşmak.

14. Tatil / The Holiday (2006)

14. Tatil / The Holiday (2006)

IMDb: 6.9

Yön: Nancy Meyers Cast: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black

Konusu: Iris Simpkins, Londra’da yaşayan bir gazete köşe yazarıdır. Aynı zamanda meslektaşı Jasper Bloom’a karşılıksız bir aşk beslemektedir. Yılbaşı yaklaşırken Jasper’ın nişanlandığını ve başka bir meslektaşları ile evlenmek üzere olduğunu haber aldığında Iris’in tüm dünyası tepetaklak olur. Diğer yanda Los Angeles’da yaşayan Amanda Woods, kendisine ihanet eden sevgilisinden henüz ayrılmıştır ve onu unutmaya çalışmaktadır. Kader bu iki kadının yollarını kesiştirir. Bir internet sitesi aracılığı ile yaşadıkları evi takas etmeye karar verirler. Amaçları hayatlarında tamamen bir farklılık yaratmaktır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

13. Bir Noel Akşamı / Un conte de Noël (2008)

13. Bir Noel Akşamı / Un conte de Noël (2008)

IMDb: 7.1

Yön: Arnaud Desplechin Cast: Catherine Deneuve, Jean-Paul Roussillon

Konusu: Nüktelerini, yergili, şiirsel dilini ve kanlı canlı karakterlerini Dickens'tan; aile, çılgınlık, karmaşık aşk ilişkileri gibi temalarını yönetmen Desplechin'den alan Bir Noel Hikâyesi, kardeş rekabeti ve kederle işlenmiş acımasız bir aile dramı. Noel günü, Junon ve kocası Abel, oyun yazarı kızları Elizabeth, asabi, alkolik oğulları Henri ve en küçükleri Ivan ile bir araya gelir. Junon kanser olduğunu açıklar. Ya kemoterapi görecek ya da ilik nakli için donör arayacaktır. Kuşkusuz, bu ailenin damarlarında akan kan bozuktur.

12. Hediye Operasyonu / Arthur Christmas (2011)

12. Hediye Operasyonu / Arthur Christmas (2011)

IMDb: 7.1

Yön: Sarah Smith, Barry Cook Cast(ses): James McAvoy, Hugh Laurie, Bill Nighy

Konusu: Arthur efsanevi Noel Baba’nın en küçük oğludur ve Noel Baba'nın hediye dağıtma merkezi olan operasyon üssünde ekipteki herkes gibi canla başla çalışmaktadır. Fakat tıkır tıkır işleyen bu operasyon merkezinde hediyesini bekleyen yüz milyonlarca çocuk içinden bu sefer bir tanesini atlanır. Şimdi Arthur'un görevi Noel sabahından önce son hediyeyi sahibine ulaştırmaktır.

11. Gremlinler / Gremlins (1984)

11. Gremlinler / Gremlins (1984)

IMDb: 7.2

Yön: Joe Dante Cast: Zach Galligan, Phoebe Cates, Hoyt Axton

Konusu: Rand Peltzer, hiçbir icatı olmayan başarısız bir mucittir. Yılbaşında ailesine hediye olarak Gizmo adında şirin küçük bir yaratığı getirir. Sevimli yaratıkla ilgili 3 önemli kural vardır. Gece yarısından sonra yemek verilmemeli, direk güneş ışığına maruz bırakılmamalı ve birkaç damladan fazla su içmemelidir. Bu kurallardan herhangi birine uyulmazsa korkunç sonuçlar beklemektedir.

10. Efsane Beşli / Rise of the Guardians (2012)

10. Efsane Beşli / Rise of the Guardians (2012)

IMDb: 7.3

Yön: Peter Ramsey Cast(ses): Hugh Jackman, Alec Baldwin, Isla Fisher 

'Kara' adıyla tanınan kötü bir ruh insanlığın umutlarını ve inandığı değerleri yok ederek dünyaya hakim olmak için harekete geçince, Kuzey (Noel Baba), Diş Perisi, Uyku Perisi, Paskalya Tavşanı ve Jack Froust'tan oluşan ölümsüz bekçiler de ona karşı güçlerini birleştirme kararı alırlar. Kara, dünyamızı çepeçevre sarıp insanlığa korku yaymaya başladığında, dünyadaki tüm çocukların umutları, inançları ve hayalleri Efsane Beşli'ye bağlıdır.

9. Evde Tek Başına / Home Alone (1990)

9. Evde Tek Başına / Home Alone (1990)

IMDb: 7.4

Yön: Chris Columbus Cast: Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern

Konusu: Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını farkettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar. Harry ve Marv’ın niyeti, Kevin’in mahallesindeki tüm evleri soymaktır. Kevin’in evinin kolay lokma olmayacağını acı deneyimlerle öğreneceklerdir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

8. Çılgın Aile Yılbaşı Tatilinde / Christmas Vacation (1989)

8. Çılgın Aile Yılbaşı Tatilinde / Christmas Vacation (1989)

IMDb: 7.5

Yön: Jeremiah S. Chechik Cast: Chevy Chase, Beverly D'Angelo, Juliette Lewis

Konusu: Şimdi Noel zamanı. Griswoldlar geleneksel aile kutlamaları için hazırlık yapıyorlar. Fakat Clark, karısı Ellen ve 2 çocukları için her şey o kadar da kolay değildir. Clark’in kötü şansı misafirleri ile devam etmektedir. Fakat yakında Noel’den kazançlı çıkacağına da inanmaktadır.

7. Eğlenceler Oteli / White Christmas (1954)

7. Eğlenceler Oteli / White Christmas (1954)

IMDb: 7.6

Yön: Michael Curtiz Cast: Bing Crosby, Danny Kaye, Rosemary Clooney

Konusu: İki yetenekli dansçı savaştan sonra bir araya gelerek gösteri dünyasına girerler. O kış gruplarına bayan elemanlar da katarak Noel'i geçirmek üzere Vermont'a giderler. Asıl macera, otelin sahibinin maddi zorluklarla boğuşan eski bir ordu komutanı olduğunu keşfetmeleriyle başlar.

6. Kiss Kiss Bang Bang (2005)

6. Kiss Kiss Bang Bang (2005)

IMDb: 7.7

Yön: Shane Black Cast: Robert Downey Jr., Val Kilmer, Michelle Monaghan

Konusu: Harry’nin asıl işi hırsızlıktır. Ancak hesapta olmayan olaylar aracılığı ile bir anda kendisini oyunculukla ilgili bir elemelerde bulur. Rol dedektifliktir. Sonra başarılı olmaya aklına koyar ve ciddi bir biçimde oyunculuk öğrenmeye başlar. Rastlantı bu ya okul arkadaşı Harmony ile derslerde karşılaşır. Ancak Harry bunca zaman sonra onu etkilemekten vazgeçmek niyetinde değildir. Kahraman ayaklarında kendini öne sürer. Ancak ne yazık ki durum pek göründüğü gibi değildir zira bu rol her an gerçeğe dönüşme potansiyeli taşımaktadır.

5. Aşk Her Yerde / Love Actually (2003)

5. Aşk Her Yerde / Love Actually (2003)

IMDb: 7.7

Yön: Richard Curtis Cast: Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth, Laura Linney, Emma Thompson, Alan Rickman, Keira Knightley, Bill Nighy

Konusu: Dünyanın yönetim koltuğunda oturan otoriter başkanı ya da kitleleri büyüleyen bir rockstar olun aynı kapıya çıkacaktır: Aşktan kaçamazsınız! İşte, günümüz Londra’sında Noel’den iki ay önce yaşanan farklı olayları mercek altına alan 'Aşk Her Yerde' adlı bu filmde de, aşkın yüceliği üzerine bir yapım... Filmin nihai amacının, aşkın yüceliğine dair bir güzelleme olduğunu ileri sürmek mümkün... Belki de 'Aşk Her Yerde'nin başrolünde 'Aslında Aşk' var...

4. 34. Caddedeki Mucize / Miracle on 34th Street (1947)

4. 34. Caddedeki Mucize / Miracle on 34th Street (1947)

IMDb: 7.9

Yön: George Seaton Cast: Edmund Gwenn, Maureen O'Hara, John Payne, Natalie Wood

Konusu: Susan Walker (Natalie Wood) bir mağazada çalışan Kris Kringle'ın (Edmund Gwenn) gerçek Santa Claus (Noel Baba) olduğunu iddia ediyor ve hatta bunu kanıtlamaya da çalışıyor. Oscar ödüllü bu komedi fantazisi 1973'te televizyon için 1994'te sinema için yeniden çekildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

3. Yılbaşı Hikayesi / A Christmas Story (1983)

3. Yılbaşı Hikayesi / A Christmas Story (1983)

IMDb: 8.1

Yön: Bob Clark Cast: Peter Billingsley, Melinda Dillon, Darren McGavin

Konusu: Dokuz yaşındaki Ralphie, yılbaşı hediyesi olarak Daisy Brand Red Ryder 200 atış kapasiteli havalı tüfeğin hayalini kurmaktadır. Ne yazık ki annesi gözüne zarar vereceğini söyleyerek bu hediyeye karşı çıkmakta, Ralphie de bu tüfeği elde etmenin yollarını aramaktadır. Küçük kardeş Randy ise ayrı bir eğlence kaynağıdır. Aile babası yaşlı adam Mr.Parker ise radyo yarışmasından kazandığı enteresan ödülle gurur duymakta, herkesin bunu görebileceği şekilde sergilemek istemektedir.

2. Noel Gecesi Kabusu / The Nightmare Before Christmas (1993)

2. Noel Gecesi Kabusu / The Nightmare Before Christmas (1993)

IMDb: 8.1

Yön: Henry Selick Cast(ses): Chris Sarandon, Danny Elfman, Catherine O'Hara

Konusu: Filmde, Balkabağı Kral Jack Skellington'un hanedanlığı, Halloweentown'da geçen olaylar işlenmektedir. Kabuslardan fırlamış bir kasabayı andıran Halloweentown, cinler, ecinniler, periler, ruhlar, gulyabaniler ve yarasalardan oluşan 'dinamik' bir nüfusa sahiptir. Jack'in yolu, bir gün Christmastown’a düşer. Bu tuhaf memlekete yaptığı bu ziyaret sonucu, bu tuhaf yerden çok etkilenir. Christmastown'da gördüklerine özenerek kendi şehrini de oraya benzetmek için Santa Claus’u kaçırır. Santa’nın yerine geçen Jack, çocuklara kendince alternatif hediyeler dağıtmaya başlar.

1. Şahane Hayat / It's a Wonderful Life (1946)

1. Şahane Hayat / It's a Wonderful Life (1946)

IMDb: 8.7

Yön: Frank Capra Cast: James Stewart, Donna Reed, Lionel Barrymore

Konusu: Üst üste gelen olaylar yüzünden işa adamı George Bailey intiharın eşiğine gelmiştir ve köprünün kenarında sallanmaktadır. Tam o sırada Clarence adlı ‘koruyucu melek’ belirir ve George’u intihar düşüncesinden vazgeçirmek için George’a küçük bir oyun oynamaya karar verir. Bu oyunda George eski hayatına geri dönecektir ve George, hayatındaki insanların George’la hiç tanışmamış olsalardı ne şekilde bir hayat süreceklerini görecektir. Bu sıradışı deneyim sonucunda George iyi niyetinden dolayı ne kadar çok insana yardım ettiğini anlar ve hayatının değerinin farkına varır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
389
268
130
80
71
64
49