Görüş Bildir
Haberler
Yeni Tahminlere Göre Apple Watch Çılgınca Satacak

Yeni Tahminlere Göre Apple Watch Çılgınca Satacak

ATKN
21.11.2014 - 11:24
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ardı arkası kesilmeyen dedikodular bakılırsa; Apple Watch'un da iPhone’dan pek bir farkı kalmamış gibi görünüyor. Şimdiye kadarki en pahalı ve iddialı saatin 30 ila 40 milyon adedi bulan satış beklentisi size yüksek geldiyse sıkı durun, çünkü yeni iddialara göre Apple Watch'un satışları bu tahminleri de aşacak.

Business Insider'ın haberine göre Morgan Stanley analisti Kate Huberty, ilk 12 ay içinde 30 milyonu bulacağı tahmin edilen Apple Watch satış rakamını muhafazakar bulduğunu belirtti. Huberty’nin açıklamasına göre, Apple Watch piyasaya çıktığında dünyadaki 315 milyon Apple müşterisi, iPhone 5 ve üzeri cihazlara sahip olacak. Bu kullanıcılar arasında sadece yüzde 10 kadarının Apple Watch’u satın alması beklense de, iPhone kullanıcılarının yüzde 14′ünün iPad’i ilk çıktığı yıl içinde aldığını unutmamak gerek. Apple’ın akıllı saati iPhone veya iPad olmadan, yani tek başına pek bir işe yaramadığı için cihaz satışının diğer Apple cihazlarını kullananlarla orantılı olması bekleniyor.

Kate Huberty, Apple Watch ile birlikte diğer giyilebilir teknoloji ürünlerinde de satış rakamlarının artacağını öngörürken, Apple Watch’un 2020′ye kadar 530 milyon ile 1 milyar adet arasında satacağını tahmin ediyor.

LOG

Kaynak: http://www.log.com.tr/yeni-tahminlere...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın