Görüş Bildir

Yeni MacBook’un Performansı 2011’de Çıkan MacBook Air’ı Geçemiyor

Haberler
> Yeni MacBook’un Performansı 2011’de Çıkan MacBook Air’ı Geçemiyor

Apple’ın akıllı saatini tanıttığı etkinlikte kendisini gösteren ve taşınabilirliğiyle dikkatleri üzerine toplayan yeni MacBook’un, yıllar öncesinde piyasaya sürülen MacBook Air modeliyle aynı performansı sergilediği ortaya çıktı.

Yapılan testlere göre 2011 yılında piyasaya sürülen 1,8 GHz hızında çalışan i7 işlemcili Macbook Airmodeliyle çok kısa bir süre sonra raflardaki yerini alacak olan ve 1,1 GHz Intel Core M işlemciyle gelen MacBook aynı performansı sergiliyor. Apple yeni MacBook modeliyle birlikte yüksek performanstan ziyade maksimum verimi hedefliyor. Dolayısıyla cihazın donanımı da kullanım ömrünü uzatmak üzerine kurulmuş durumda. Ancak yine de 4 yıl arayla piyasaya sürülen iki farklı modelin birbiriyle aynı performansı sunmasının şaşırtıcı olduğunu söylemeliyiz.

2015 model retina ekranlı MacBook’un bir de 1,3 GHz’lik modeli bulunduğunu da hatırlatalım. Fakat bu modele sahip olmak için normal fiyatın üzerine 300 dolar daha eklemek gerekiyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
psy_dreams

"Core M" serisi ürünlerin hepsi eski nesil "Core i" serisi işlemcilerden düşük performans verecektir. Ultra Book ve tablet segmentine yönelik bir işlemciden ... Devamını Gör