Yazıklar Olsun! Chuck Bass Karakteriyle Tanıdığımız Ed Westwick Hakkında Tecavüz Açıklaması!

-
Abone ol

Gene can sıkıcı bir haber... Bu defa bir tecavüz iddiası...

Artık herkesin de bildiği gibi geçtiğimiz hafta ifşa edilen Harvey Weinstein'ın sayısız taviz ve tecavüz vakası üzerine adeta bir akım başladı.

Hollywood'un Oscar Ödüllü Yapımcısı Harvey Weinstein Taciz ve Tecavüzle Suçlanıyor! - onedio.com
Hollywood'un Oscar Ödüllü Yapımcısı Harvey Weinstein Taciz ve Tecavüzle Suçlanıyor! - onedio.com

"Akım" derken yanlış anlamayın: Hollywood'un bu dev ismi Weinstein, o kadar çok kadın oyuncu ile beraber çalışmış ve dolayısıyla da o kadar çok kişiyi istismar etmişti ki; sürekli yeni isimlerin itirafları ile katıldığı liste uzayarak, tacize ve tecavüze maruz kalmış tüm kadınlara yalnız olmadıklarını hissettirdi.

Dolayısıyla, artık kadınlar susmuyor. 

Bir erkeğin şöhreti ya da parası karşısında haklarını aramaktan artık çekinmiyorlar. Zira yalnız olmadıklarını biliyorlar.

Neredeyse her hafta yeni bir isim ifşa olurken, bu hafta Chuck Bass karakteriyle tanınan Ed Westwick gündeme geldi. İğrenç bir tecavüz iddiasıyla hem de...

Bu noktada yorum yapmadan önce tecavüze uğrayan genç kadının açıklamasını paylaşmak istiyoruz:

27 yaşında bir senaryo yazarı ve oyuncu olan Kristina Cohen, dün kişisel Instagram hesabından uzun bir paylaşım yaptı.

🙏🏼

Kristina Cohen (@kristinamariecohen)'in paylaştığı bir gönderi ()

"Geçtiğimiz ay benim için son derece zor oldu. Pek çok kadın gibi benim de cinsel istismara maruz kaldığım, hatırladıkça duygusal olarak incindiğim hikayelerim var. Konuşup konuşmamak arasında çok kararsız kaldım. Anlatsam sesim duyulur muydu acaba?"

Genç kadın bu girişiyle, Hollywood'daki ifşaların ve tepkilerin sertleşmesinden cesaret aldığını açıkladı.

"Üç yıl önce tecavüze uğradım. Hayatımın karanlık bir dönemiydi ve annem de kanserden ölmek üzereydi."

"Dolayısıyla bir tecavüz davasıyla, süreciyle ve ardından gelen suçlamalarla baş edebilecek bir destek sistemim ve dayanıklılığım yoktu. Annem üç ay sonra kanserden öldüğünde de; tüm utancımı ve acımı onunla beraber gömdüm -annemin kaybıyla gelen üzüntülere yer açabilmek için."

"O zamanlar Ed Westwick'in yakın arkadaşı olan bir prodüktör ile çıkıyordum."

"Hala suçluluk duygusuna kapılıp gidiyorum. Kendimi suçlamalıymışım gibi geliyor. Belki de toplumun her zaman kadını suçlu görmesinden kaynaklıdır. Bir erkeğin kendisine hakim olmasının imkansız olduğunu ve bedenimizi saldırgan bir erkekten korumak gücünde olmamız sorumluluğu tarzında bir sosyal şartlanma...

O zamanlar Ed Westwick'in yakın arkadaşı olan bir prodüktör ile çıkıyordum. Bu prodüktör beni bir gün Ed'in evine götürdü. Ed ile ilk kez o gün tanıştım."

"Ed, 'bence üçümüz şu an sevişmeliyiz' dediğinde çok rahatsız hissettim ve gitmek istediğimi söyledim."

"Fakat o zamanlar çıktığım kişi olan prodüktör, gidersem bunun çok "tuhaf" olacağını söyledi. Ed de akşam yemeğine kalmamız için ısrar etti. O rahatsız ortamdan kaçmak için çok yorgun olduğumu ve gitmek istediğimi yeniden söylediğimde de, Ed misafir odasındaki kanepede biraz dinlenebileceğimi söyledi. Prodüktör de, 'en azından 20 dakika daha duralım. Daha sıkıntı çıkarsa gideriz' dedi. Ben de bunun üzerine misafir odasına geçtim. Uyudum."

"Bana tecavüz etti."

"Ed'in üzerime çıkması ile uyandım. Durmasını söyledim ama çok güçlüydü. Tüm gücümle karşı koymaya çalıştım ama elleriyle suratımı tutmuş, beni sarsıyor ve 'beni becermek istediğini' söylüyordu. Çok korktum, dondum kaldım artık hareket edemez hale gelmiştim. Bana tecavüz etti.

Kabus gibiydi. Sonraki günler de kabus gibi geçti."

"Prodüktör ise beni suçladı."

"Hiçbir şey söylememem gerektiğini; Ed'in arkasının sağlam olduğunu, beni susturacak insanları peşime takacağını ve bu sektörde bir daha iş bulamayacağımı söyledi.

'Ed bana tecavüz etti' dedikten sonra benim için hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ve 'o kız' olarak kalacağımı - insanların beni yargılayacağını söyledi. 

Ona inandım. 'O kız' pozisyonuna düşmek istemedim.

Şimdi ise özellikle bu sektördeki gücü yeten erkeklerin, kadınlara nasıl saldırdığını ve bu taktiği nasıl da kullandıklarını görebiliyorum."

"Ed gibi adamların toplum gözünde saygıdeğer bulunmasına katlanamıyorum."

"Oxford Üniversitesi gibi prestijli kurumlarda 'dünyamızı şekillendiren insanlar' gibi ünvanlara layık görülmelerine dayanamıyorum. Ed gibi adamlar güçlerini ve şöhretlerini kadınları istismar etmek için kullanıyorlar ve ardından toplum tarafından övülüyorlar. 

Umarım bu itirafım, diğer istismar mağdurlarına yalnız olmadıklarını hatırlatır. Bunun onların suçu olmadığını, onların hatası olmadığını hatırlatır. Daha önce açıklamalarda bulunan tüm kadınlar ve erkekler bana bunu hatırlattılar. Umarım benim hikayem ve başkalarının hikayeleri; tecavüzcü canavarlar yaratan bu zehirli ortamdaki dengeyi sağlamaya yardımcı olur."

İnternet bu açıklamaya hızlı tepki verdi. Ed Westwick'in Wiki sayfasında sıfatlarının başına "tecavüzcü" eklendi.

Kadınlara inanmayayı reddeden ve her daim "ünlü olmak için, para için yapıyorlar" gibi ithamlarda bulunan insanlara inat; Harvey Weinstein ve Kevin Spacey meselesinde de olduğu gibi iddianın başkaları tarafından da destekleneceği tahmin ediliyor.

Bakalım o zaman bir "bahane" bulunabilecek mi...

Ed Westwick ise kişisel Instagram hesabından bu açıklamayı yaptı:

"Bu kadını tanımıyorum. Hayatım boyunca hiçbir duruma ve hiçbir kadına zorlamada bulunmadım. Kesinlikle asla tecavüze yeltenmedim."

Zamanında gözbebeğimiz gibi sevilen diğer oyuncuların da istismar iddialarına inanmak istememiştik, lakin her seferinde kanıtlar çıktı be Ed...

Hiçbir kadının sırf "öylesine" böyle bir iddiada bulunmayacağını, aksine, tecavüz iddiasında bulunmanın bile mağdur tarafın öncelikli olarak itham edilmesi ve suçlanması ile başladığını, dolayısıyla bu hareketin cesaret gerektirdiğini biliyoruz. 

Umuyoruz ki adalet yerini bulur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nooneknowsmw

kız sevgilisiyle aynı evde değilmiydi tüm bunlar olurken prodüktör sevgilisi ne yapıyordu acaba

ali-yesiloglu

3 yıl önce aklı neredeymiş?

fulyana

Parayla tutulmuş hayat kadını diyenler var ya ne saçma yorumlar bunlar. Bu kız çamur atmak isteseydi hiç erkek arkadaşından bahsetmezdi. Sonuçta olanları o da biliyor elbet ifadesi alınacaktır. Tecavüz, kanserden kaybedilen anne tüm bunlar çok ağır şeyler. Yok polise gitseymiş yok 3 yıl beklemiş gibi yorumlar var inanamadım. Böyle bir şeyi itiraf etmek hiç ama hiç kolay değil. Zaten şurda yapılan yorumlardan bile bunu anlayabilirsiniz.

mgebugday

Ed gibi birinin bir kadını bir şeylere zorlayacağını düşünmek zor geliyor, kimi istese elde edebilir edası var adamda.

edwood

İnsanlar için bu da yeterli bir şey değil. Doyumsuzluk her şeyi yaptırabilir maalesef. İsmin bir önemi yok.

penguen-geri-dondu

yorumlara bakarken erkekler in hep kadını suçladığını gördüm seni kutluyorum arkadaşım

shot

Ulan Ed :(

Görüş Bildir