Yatay Geçişin Böylesi: Kontenjan 4’ten 8’e Çıkınca Rektör Erkan İbiş’in Oğlu Ankara Tıp’a Yerleşti

 > -
Abone ol

Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş'in başında olduğu yönetim, yatay geçişte kontenjanı 8’e çıkarınca, İbiş'in öğrenci oğlu Ankara Tıp’a geçti.

Organize İşler! Rektörün Dekan Olarak Atadığı Eşi Görevden Alındı - onedio.com
Organize İşler! Rektörün Dekan Olarak Atadığı Eşi Görevden Alındı - onedio.com

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre, Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş’in Başkent Tıp Fakültesi 3. sınıfta okuyan oğlu Can İbiş, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yatay geçiş yaptı.

Yatay geçiş kontenjanı 4’ten 8’e yükseltilince Can İbiş, 6. sıradan geçiş yaptı.

Bu geçiş ise, Ankara Üniversitesi Yönetim organlarının kontenjanlarda ve yatay geçiş başvurularında yaptığı bazı değişikliklerle mümkün oldu..

Haberde şartların kolaylaştırıldığı ve Temmuz 2016’da yatay geçiş için gerekli not ortalamasının da düşürüldüğü vurgulandı.

Önceki yılda Yatay Geçiş Kontenjanı 4 olan Ankara Üniversitesi’nde bu yıl kontenjan, bizzat Rektör İbiş’in içinde olduğu üniversite senatosu tarafından 8’e çıkarıldı.

Can İbiş, Yatay Geçiş Sınavı’nda 97.3 puan aldı. İbiş’in puanının yüksek olmasına karşın kontenjan 4 olarak kalsaydı, Ankara Üniversitesi’ne geçiş yapamayacaktı.

Can İbiş, babasının rektör olduğu üniversiteye bu eğitim-öğretim dönemi başında öğrenci olarak geçiş yaptı ve Ankara Tıp Fakültesi’nde okumaya başladı.

Sosyal medyadan tepkiler gecikmedi: 'Ne hale geldi Türkiye'

Onedio Gündem'i Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir