Organize İşler! Rektörün Dekan Olarak Atadığı Eşi Görevden Alındı

 > -
Abone ol

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk'ün önemli kadrolara yakınlarını yerleştirdiği iddiaları üzerine YÖK harekete geçti. Alınan kararla Türk'ün eşi Prof. Dr. Zeynep Türk, fakülte dekanlığı görevinden alındı.

14 Ocak 2014 tarihinden bu yana rektörlük görevini sürdüren Türk'ün, üniversitede önemli bölüm ve birimlerin başına akrabalarının gelmesini sağlayarak senatoda 7 oy hakkına sahip olduğu iddia edildi.

Doğan Haber Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre Rektör Türk'ün akrabası Prof. Dr. Sabri Ulukanlı'yı Rektör Yardımcısı, Ulukanlı'nın biyolog eşi Prof. Dr. Zeynep Ulukanlı'yı Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili, yine akrabası Doç. Dr. Bülent Öz'ü Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü, Öz'ün eşi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. A. Ayşe Tülin Öz'ü  'Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü' olarak atadığı ileri sürüldü.

Ayrıca Rektör Murat Türk'ün eşi Zeynep Türk'ün maliyede memur olan dayısı Savaş Dündar'ın Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı,  kuzeni Yrd. Doç. Dr. Behçet Dündar'ın da Erzin Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak görev yaptığı iddia edildi.

İddialar üzerine Yükseköğretim Kurulu harekete geçti ve Rektör Türk'ün eşi Prof. Dr. Zeynep Türk'ü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı görevinden aldı.

Benzer bir iddia da Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi için geldi 👇

Cumhuriyet gazetesinden Alican Uludağ'ın haberine göre Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatansev’in, dekan olmasının ardından erkek kardeşi, oğlu ve eşinin aynı üniversitede işe aldığı iddia edildi.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi'ndeki iddialar sosyal medyanın da gündeminde 👇

Onedio Gündem'i Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir