Yaşar Kemal Kitaplarının Satışı 4'e Katlandı

 > -

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayınları, 28 Şubat'ta hayatını kaybeden edebiyat çınarı Yaşar Kemal'in kitaplarının satışının dörde katlandığını açıkladı

Yaşar Kemal'in 28 Şubat'ta hayatını kaybetmesinin ardından pek çok insanın aklına yazarın vasiyeti gibi yorumlanabilecek şu cümleler geldi: "Bir, benim kitaplarımı okuyan katil olmasın, savaş düşmanı olsun. İki, insanın insanı sömürmesine karşı çıksın. Kimse kimseyi asimile edemesin. (...) Benim kitaplarımı okuyanlar yoksullarla birlik olsunlar, yoksulluk bütün insanlığın utancıdır. Benim kitaplarımı okuyanlar cümle kötülüklerden arınsınlar."

Yazarın bu cümlelerdeki mirasına okuru sahip çıkıyor. Yazarın yayıncısı Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'tan yapılan açıklamaya göre, Yaşar Kemal'in ölümün ardından kitap satışları 4 ila 5 kat oranında artış gösterdi. Yazarın başyapıtlarından kabul edilen 'Ağrıdağı Efsanesi' ve 'İnce Memed' kitapları, online kitapçı idefix'in çok satanlar listelerinde dikkat çekiyor. Yazarın 'Ağrıdağı Efsanesi' kitabı ayrıca kitap mağazası D&R'ın en çok satan ilk 100 kitap listesinde yer alıyor.

Milliyet Sanat

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir