Görüş Bildir
Haberler
Windows Mağazasındaki Uygulama Sayısı Yarım Milyonu Aştı

Windows Mağazasındaki Uygulama Sayısı Yarım Milyonu Aştı

ATKN
15.11.2014 - 17:07

Microsoft, oluşturduğu “Microsoft by the Numbers” adlı mikrositesinde Microsoft ile ilgili tüm ürünlerin rakamlarıyla alakalı bazı veriler paylaşıyor.

Son olarak “Rakamlarla Microsoft” sayfasını güncelleyen şirket, Windows ve Windows Phone mağazalarındaki sayıyı güncel rakamını verdi. Şu anda Windows mağazalarından indirilebilecek uygulama sayısının 525 binden fazla olduğunu belirten Microsoft, her gün yüzlercesinin de mağazalarda yerini almaya devam ettiğini açıkladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Microsoft sözcüsü ise, güncel verinin 30 Eylül tarihine ait olduğu, şu anda mağazada 527 bin adet uygulamayı geride bıraktığını belirtti. Yani kısacası Ekim ayı ve Kasım’ın ortasına kadar olan 1,5 aylık diyebileceğimiz süreç içinde 2 bin adet uygulamada daha Windows mağaza ekosistemine giriş yapmış.

Microsoft’un Windows mağazalarının yarım milyon rakamını aşması şirket için olumlu bir gelişme. Ancak Windows mağazası rakiplerinin halen daha gerisinden geliyor. Google Play ve AppStore’un açıkladığı verilere göre, Microsoft’un önemli iki rakibi Android ve iOS, ekosistemlerinde 1,5 milyon adet uygulama olması için çabalıyor.

Webrazzi

Kaynak: http://webrazzi.com/2014/11/15/window...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0