Görüş Bildir
Haberler
Wikileaks Hillary Clinton'ı Bir Kez Daha Vurdu

Wikileaks Hillary Clinton'ı Bir Kez Daha Vurdu

Wikileaks, Demokrat başkan adayı eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın seçim kampanyasını yürüten ekibin başındaki John Podesta'ya ait 2 bin 60 elektronik postayı yayınladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Wikileaks, ilk bölümü 2 bin 60 elektronik postadan oluşan 'Podesta sızıntısının' 2008-2016 yıllarındaki yazışmaları kapsadığını ve devamının geleceğini açıkladı.

Özellikle Demokratların başkan adayı Clinton'ın, Dışişleri Bakanlığı'ndan ayrıldıktan sonra Wall Street şirketlerine ücret karşılığı yaptığı konuşmaların metinlerinin de sızdırılan belgeler arasında olduğu bildirildi.

Wall Street şirketlerinden 21,6 milyon dolar kazanmış

Wall Street şirketlerinden 21,6 milyon dolar kazanmış

Belgelerde Clinton'ın, Wall Street şirketlerine 2013-2014 yıllarında yaptığı konuşmalardan toplam 21,6 milyon dolar kazandığı bilgisinin de yer aldığı kaydedildi

Podesta'ya gelen binlerce elektronik posta arasında Türkiye'nin de aralarında olduğu birçok ülkeyle ilgili dış politika analizleri dahil çok sayıda yazışma bulunuyor.

Clinton ailesine oldukça yakın olduğu bilinen Podesta, 1998-2001 yıllarında Bill Clinton'ın özel kalem müdürü olarak çalışmıştı.

Assange: Yeni belgeler yayınlayacağız

Assange: Yeni belgeler yayınlayacağız

Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, bu haftadan itibaren yeni belgeler yayınlayacaklarını, bunların Google ve ABD'deki seçim kampanyasının yanı sıra savaşlar, silah satışları ve petrol endüstrisi gibi konuları içereceğini söylemişti.

Ayrıca ABD'nin, Demokrat Parti'nin kurumsal ve seçim kampanyası hesaplarına siber saldırı düzenlenmesiyle ilgili olarak Rusya'yı ilk kez 'resmen' suçlamasından saatler sonra yeni Wikileaks belgelerinin yayınlanması da dikkat çekti.

Clinton Rusya'yı suçlamıştı

Clinton Rusya'yı suçlamıştı

İlk kez geçtiğimiz Haziran ayında Demokrat Parti yönetimi tarafından gündeme getirilen siber saldırı konusu, arkasında Rusya'nın olup olmadığı tartışmasıyla uzun süre Amerikan kamuoyunun gündeminde kalmıştı. 

Hillary Clinton, Temmuz ayı sonunda açık olarak Rusya'yı suçlamış, Moskova yönetimi ise suçlamaları reddetmişti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
6
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Görkem Güven

o yüzden birlikte daha güçlü sloganıyla olan donald trump reyize oy atmak gerekir