Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

WhatsApp Tartışması Şiddetle Sonuçlandı: 8 Lise Öğrencisi Okul Basıp İki Öğrenciyi Darp Etti

 > 
29PAYLAŞIM

Antalya'da gerçekleşen olayda, Yağmur S. P., Gülşen M. ve İnönü Meslek Lisesi öğrencisi İrem K. arasında 'WhatsApp mesajı' tartışması başladı. Yaşanan tartışmada Gülşen M.'yi erkek arkadaşına mesaj atmakla suçlayan İrem K., 3 ü erkek 7 kişiyle beraber Kepez Hacı Ekrem Şerife Yazaroğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne giderek sınıfa kapattıkları iki öğrenciyi darp etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Farklı okullarda okuyan lise öğrencileri arasında 'WhatsApp' üzerinden tartışma çıktı.

Yağmur S.P. 

Tartışmanın sonrası İrem K. kızlı erkekli grup halinde, Yağmur S. P. ve Gülşen M.'nin okulunu bastı. 

Sınıftaki öğrencileri zorla dışarı çıkartan liseli öğrenciler kapıya da nöbet tutması için iki erkek öğrenciyi yerleştirdiler. Sınıfa giren diğer öğrenciler ise Gülşen M.'yi ve Yağmur S.P.'yi dövmeye başladı.

Dakikalar boyunca dövülen iki kız öğrenci, saldırıdan kurtulmak için nöbetçi öğretmenlere seslerini duyurabilmek için sıraları devirip çığlık atmaya başladı.

Hürriyet'ten Salim Uzun'un özel haberine göre, sesleri duyan bir nöbetçi öğretmen olayın yaşandığı sınıfa gelerek öğrencileri ayırdı. 

Darp edilen öğrenci velileri olayla ilgili şikayetçi oldu.

"Kızımın boğazını sıkıp kafasını yere vurmuşlar.”

Anne Özlem Y. 

9. sınıf öğrencisi olan Yağmur S.P.'nin annesi Özlem Y. olayla ilgili “Saldırıyı planlayan İrem K. ismindeki öğrenci, Gülşen ve Yağmur, İrem K.’nın sevgilisiyle okul arkadaşıymış. Gülşen, çocuğa ‘Okula gelirken şapkamı unutma’ diye WhatsApp mesajı atıyor. Bunu da İrem görüyor. Bunun üzerine arkadaşlarını toplayıp okulu basıyor. Daha kötüsü okul yönetimi olayı kapatmaya çalıştı. İtiraz edince üzerimize yürüdüler. Öğretmenlerden de şikâyetçi olduk” ifadelerini kullandı.

Özlem Y., olayın ardından kızının halen daha okula gidemediğini ve geceleri uyuyamadığını belirtti. Ayrıca kızında darp izlerinin de olduğunu belirten anne Özlem Y., “Olayın üzerinden 5 gün geçti ama kızım hâlâ geceleri uyuyamıyor, bu yüzden de okula gidemiyor. Kızımın boğazını sıkıp kafasını yere vurmuşlar” dedi. 

"Bu çocuklar nasıl bu hale gelmiş?"

Gülşen M.'nin babası Vedat M. ise “10’a yakın öğrenci kızıma resmen işkence yapmış. Güvenlik kamerası görüntülerini görünce şoka girdim. Saldırıyı planlayan kız öğrenci okulun girişinde ellerini ovuşturup birbirine vuruyor. Yani o kadar hırslı. Sonrası ise felaket. Bu çocuklar nasıl bu hale gelmiş? Olaydan beri kızım okula gidemiyor. Yağmur’un ailesi nakil istemiş. Biz de nakil düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yağmur S.P. ise polise verdiği ifadede erkek öğrencilerin babasına da saldırdığını belirtti.

Yağmur S.P.,Sınıftaki saldırıdan sonra aşağı indim. Babam arabayla kapıda bekliyordu. Araca bindim. Bir süre sonra beyaz renkli bir araç önümüzü kesti. Araçtan inenler sınıfta bana saldıranlardı. Erkek öğrenci babama kafa attı. Kızlar ise beni saçlarımdan tutarak yerde sürükledi" dedi.

Milli Eğitim Müdürü: "Soruşturma başlattık"

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, olaydan bilgilerinin olduğunu belirterek, “Üzücü bir olay. Biz konuyla ilgili idari soruşturma başlattık. Olayın nasıl başladığını, varsa ihmalleri araştırıyoruz. Soruşturmanın ardından gerekirse kamuoyuna bilgilendirme yapacağız” dedi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaan-armagan1

imam hatipler kapatılsın. meslek liseleri de kapatılsın. gerçekten okumak isteyen bir kısım öğrenci diğer anadolu, sosyal bilimler fen liselerine yerleştirilsin. diğerlerini direk çalıştırmaya başlıcaksın. öyle ki itliğe serseriliğe vakitleri olmayacak. şunlara okutmak için harcanan vergilerimize acıyorum. milyonlarca lira ziyan oluyor bu piçlerin elinde.

tunahan-aggul

Meslek lisesi çıkışlıyım, Anadolu lisesinden çıkıp işletme vb talebi düşük olan bölümler okuyacağıma lisede meslek öğrenip üniversitede avantajlı durumdayım. Anadolu veya Düz lise gibi liselerden gelen arkadaşlarım benden mesleki atölye dersleri açısından çok gerideler ve pişmanlar. Ayrıca okul kavgası her tarafta yaşanıyor sadece basına düştü diye kötü olmamalı ön yargı ile bakmayın lütfen. Lise kavgaları her devirde yaşandı ve yaşanmayada devam edecek. Meslek lisesinde okuyanlar direkt çalışmaya gitsin tarafına çekilen bir cümle söylemişsiniz ama unutmayın lisede meslek eğitimi alıp aynı mesleği üniversitede devam eden bir kişinin eğitim süresi 8 sene oluyor. Meslekte 8 sene eğitim alan insana mı güvenirsiniz yoksa 4 sene türkçe edebiyat dersinden sonra 4 sene makine bilgisi doldurana mı?

kaan-armagan1

Ben sana katılıyorum kardeşim bu işin normali o da, ülkenin hali hal değil. Okullar bitik gençlik bitik. Sen kendini yetiştirmişsin okul seni değil. Aslında bütün okul türlerinde bu böyle. Yaparsa kendi çabasıyla bir şeyler yapıyor herkes. Burdaki okulların kalitesi düşük ve öğrenci profili de senin gibi meslek öğrenmeye niyetli öğrenci sayısı çok az. Ya sorun çıkaranların ayıklanması lazım ya da disipline edilmesi lazım yoksa diğerlerini de kendilerine benzetebiliyorlar. Atatürk demiş ki "Kıymetsiz talebenin ilk sene cesareti kırılmalıdır." Ya da direk çalışmaya başlamaları dedim çünkü para kazandığı yerde hır-gür çıkaramaz disiplin kazanır. En azından böyle kavga çıkaran tipler ayıklanabilir ki onlara harcanacak parayla diğerlerine daha çok altyapı, malzeme vs sağlanabilir. Keşke Almanya'daki gibi kaliteli disiplinli meslek okullarımız olsaydı. Tabi ki öncelikli olan eğitiminin alınması ama ülkenin gerçekleri böyle.

corpse-bride

çin için böyle bi geyik var bilmiyorum dogru mu lıseye okuyacak zekı bıreyler gıdıyor sınavla secılıyorlar gerısı cıraklık egıtımıne gıdıyor hem ıs ogrenıyor hem calısıyorlarmıs dıyorlar

corpse-bride

bu daha baslangıc ılerıde abd dekı gıbı sılahla okul tarayan tıpler cıkacak dıye korkuyorum delı fısek zıvanadan cıkmıs aılelerı tarafından ılgılenılmeyn bır genclık gelıyor

kamburbalina

Antalya kendine gel sen bu değilsin.

ayna-efendi

liselerdeki kız kavgaları meşhurdur, hep erkekler kızlar için kavga eder diye bilinir ama bazen böyle çaçaron kızlar erkekler için kavga eder

corpse-bride

o eskıdendı 2000lerden once erkekler kavga ederdı kız ıcın sımdı tam tersı

firat-kayaci

Firmamız siz değerli müşterilerimiza Ankara Sineklik çeşitleri ile Ümitköy,Çayyolu başta olmak üzre tüm çevre ilçelere geniş ürün ve servis sineklik hizmetleri sunmaktadır. Ankara Sineklik modellerimiz Sineklik , Stor Sineklik Pencere , Stor Sineklik Kapı , Stor Sineklik Duble , Dikey Stor Sineklik , Yatay Kapı Stor Sineklik , Dikey Plise Sineklik , Yatay Plise Sineklik , Duble Plise Sineklik , Menteşeli Kapı Sinekliği , > Sürme Sineklik , Cam Balkon Sinekliği , Kedi Sinekliği , İçe Açılır Sineklik çeşitlerimizle tüm sineklik ihtiyaçlarınıza hizmet vermekteyiz. Ankara Sineklik imalat sistemleri, kanatlı ve yüreyen böceklerin,haşerelerin yaşam alanlarınıza girmesini önleyen, çevreci ve ekonomik ve pratik bir üründür.Kapılarınızda ve Pencere rahatlıkla kullanabileceğiniz bir sistemdir. Çayyolu Sineklik modelleri dekoratiftir,uzun ömürlüdür.

Görüş Bildir