Görüş Bildir
Haberler
Uzmanlar Uyarıyor: Her Dört Kişiden Birinde Var! Uygulama Sisi Nedir, Neden Kaynaklanır?

Uzmanlar Uyarıyor: Her Dört Kişiden Birinde Var! Uygulama Sisi Nedir, Neden Kaynaklanır?

GNS
30.01.2022 - 19:41

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Sosyal medya mecraları, internet alemi, mobil cihazların sağladığı tüm imkanlar farkında olmasak da bizi dijital hastalıklara sürüklemeye devam ediyor. En sık görülen dijital hastalıklardan biri olan nomofobinin başka bir hastalığı daha tetiklediği öğrenildi. Uzmanlar konu hakkında uyarılarını yaparken 4 kişiden birinde 'uygulama sisi' görüldüğünü bildirdi. Peki uygulama sisi nedir? Uygulama sisi neden kaynaklanır? İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Akıllı elektronik cihazlar hayatımızın bir parçası haline gelmeye başladı. Uzmanlar akıllı telefonların yol açtığı yeni bir tehlikeden bahsetti. 'Uygulama sisi'nin her 4 kişiden birinde olduğu ifade edildi. Birden fazla uygulama kullanımının sebep olduğu kara karışıklığı olan 'uygulama sisi'nin en çok genç nesilleri etkilediği açıklandı. Peki uygulama sisi nedir? İşte detaylar...

Uygulama Sisi Neden Kaynaklanır?

Uygulama Sisi Neden Kaynaklanır?

İngiliz Daily Mail'in haberine göre; Yapılan yeni araştırmalar, birçok insanın kullanıyor olduğu mobil uygulamalarına ne kadar takıntılı olduğunu ortaya koydu.

Bir YouGov anketi, her dört kişiden birinin çok fazla uygulama kullandıkları için arkadaşlarına yetişmekte zorluk yaşadığını gösterdi.

'Uygulama sisi' olarak bilinen fenomenin, arkadaşlara mesaj göndermek için birden fazla uygulama kullanıldığında oluşan kafa karışıklığından kaynaklandığı ifade edildi. Ankette, her üç kişiden biri, bunun sonucunda dışarıda bir geceyi veya arkadaşlarıyla önemli bir etkinliği kaçırdığını belirtildi.

Uygulama Sayısı Arttıkça Sorun Çoğalıyor

Uygulama Sayısı Arttıkça Sorun Çoğalıyor

1.966 akıllı telefon kullanıcısıyla yapılan anket, iki uygulama kullananların yüzde 23'ünün uygulama sisi yaşadığını ortaya çıkarttı. Ancak bu, üç uygulama kullanıldığında yüzde 38'e ve beş veya daha fazla uygulama kullanıldığında yüzde 43'e yükseldi.

Uygulama Sisi Stresi Artırıyor

Uygulama Sisi Stresi Artırıyor

Araştırmayı yürüten Amandine Le Pape, 'Beş veya altı farklı mesajlaşma uygulamasına sahip olmak yoğun yaşamlarımıza stres katıyor. İnsanların yönetmesi için her zaman çok fazla görev oluyor ve Birden fazla uygulamayı kontrol etmek ve farklı arkadaşlara mesaj göndermek için aralarında geçiş yapmak zamanla sinir bozucu bir hale geliyor' ifadelerini kullandı.

Uygulama Sisi Gençleri Etkiliyor

Uygulama Sisi Gençleri Etkiliyor

Yapılan araştırmada, gençlerin ilişkilerinin eski nesillere göre uygulama sisinden daha fazla etkilendiğini ortaya çıktı. Buna göre; 18-34 yaşındakilerin yaklaşık yüzde 57'si bir arkadaşına cevap vermeyi unutmuş durumda. Bu durum 55 yaşın üzerindekilerde ise önemli ölçüde azalıyor.

Uygulama sisi, daha büyük yaş grubundakilerin sadece yüzde 5'ine kıyasla, gençlerin yaklaşık beşte birinin bir arkadaşıyla olan iletişimini kaybetmesine sebep oluyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın