Ünlülerin Üniversitede Okudukları Bölümü ve Asıl Mesleklerini Öğrenince Çok Şaşıracağınız Kesin!

76PAYLAŞIM

Mabel Matiz bizi şaşırttı açıkçası!

1. Beren Saat

Beren Saat'in aslında İşletme mezunu olduğunu söylesek size? Evet, Saat henüz Türkiye'nin Yıldızları yarışmasıyla adını duyurmadan önce Başkent Üniversitesi'nde İşletme Bölümünde okuyordu.

2. Can Yaman

Son dönemin adından sıkça söz ettiren oyuncularından biri olan Can Yaman, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümünden mezun olmuş. Yani kendisi bir avukat.

3. Mabel Matiz

Şarkılarıyla ve duruşuyla gönlümüzde taht kuran Mabel Matiz ise İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuş. Yani kendisi aslında bir diş hekimi. Böyle söyleyince kulağa garip geliyor değil mi?

4. Ezgi Eyüboğlu

Güzel oyuncu Ezgi Eyüboğlu da lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamlamış, ardından ise Bahçeşehir Üniversitesi'nde oyunculuk eğitimi almış. Aslında kendisi iktisatçıymış anlayacağınız.

5. Burcu Biricik

Burcu Biricik'in de aslında arkeolog olduğunu söylesek? Güzel oyuncu, İzmir Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümünden mezun olmuş. Üniversite yıllarında ise Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamış.

6. Barış Arduç

Yakışıklı oyuncu Barış Arduç'un asıl mesleği cankurtaranlıkmış. Erciyes Üniversitesi Spor Akademisi'nde okuyan Arduç, ardından okulu bırakarak yaklaşık sekiz yıl boyunca cankurtaranlık yapmış. Ardından ise Ayla Algan ile tanışmış ve bu şekilde oyunculuk eğitimlerine başlamış.

7. Bensu Soral

Güzel oyuncu Bensu Soral da Marmara Üniversitesi Grafik Bölümünden mezun olmuş. Asıl mesleği grafikerlik olan Soral, oyuncu ablası Hande Soral'ın da desteği ile oyunculuk yapmaya başlamış.

8. Yasemin Ergene Özilhan

Yasemin Özilhan aslında oyunculuk eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde almış ancak eşinin annesinin isteği üzerine çalışarak, Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü kazanmış.

9. Fahriye Evcen

Ailesiyle birlikte Almanya'da yaşayan ve Türkiye'ye geldiği sırada Oya Aydoğan sayesinde keşfedilen Fahriye Evcen de aslında oyunculuk teklifi almadan önce Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde okuyormuş. Ancak teklif gelince okulunu dondurarak Türkiye'ye gelmiş.

10. Burak Özçivit

Tıpkı Fahriye Evcen gibi tesadüf eseri keşfedilen Burak Özçivit'in de asıl mesleği oyunculuk değilmiş. Özçivit, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümünde okumuş.

11. Selma Ergeç

Oyuncu Selma Ergeç'in de aslında Münster Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim aldığını söylesek? Ünlü oyuncu, oyunculuğa başlayınca ikisini bir arada yürütememiş ve yaklaşık dört yıl okuduktan sonra okulu bırakmaya karar vermiş.

12. Cem Yılmaz

Cem Yılmaz'ın aslında karikatürist olduğunu bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Ünlü komedyen lisans eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetim Bölümünde tamamlamış.

13. Defne Samyeli

Defne Samyeli de tıpkı Cem Yılmaz gibi Boğaziçi Üniversitesi mezunu. Samyeli, Fen Fakültesi Kimya bölümünde öğrenim görmüş ancak yatay geçiş yaparak İş İdaresi bölümünden mezun olmuş. Ancak biz onu okuduğu bölümlerin aksine başarılı sunuculuğuyla tanıyoruz.

Peki sizi en çok şaşırtan isim hangisi oldu? 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erci-e

Selma Ergeç... Hem zeki, hem yetenekli hem de çok güzel!

hassein

çoğu sosyal şeylerden mezun. üni. okuyanları bile sosyal şeylerden mezun ise yani güya bunlar topluma yön vereceklerse : pozitif bilimlerden nasibini almamış olanlar toplumu nereye götürür ? cehennemin dibine götürür başka bi yere değil. avukat deyince de aklıma bahar candan ve ablası geliyor direk....

7kedi7eti7

konservatuar, sananat okulu mezunlaru muhasebeci vs olurken işletmeciler , finanscılar vs oyuncu oluyor sizcede bi işte bir terslik yok mu? Sadece oyuncular değil aynı şey müzisyenler içinde geçerli....

Gizli Kullanıcı

Biraz da kısmet işi sanırım. Sen gider okulunu okursun, çabalarsın ama kısmetin o işte değildir. Biraz komşu Binnaz teyze gibi konuştum ama doğrusu bu.

hestia

Selma Ergeç gerçekten zeki bir kadın. Pek çok da dil biliyor.

ordekkac

Aynen ve aksanı da çok güzel. İngilizce konuşurken de, Almanca konuşurken de aksanı çok güzel.

babasi-kilikli

Beren saat hakikatten güzel mi ? Ona güzel diyen de ne bilim 😂

ordekkac

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ancak bana çok güzel geliyor. Bi içim su gibi bana göre.

babasi-kilikli

Sıradan bi yüz bence ne bileyim, Saygılar.

ordekkac

Size de saygılar, efennim.

Görüş Bildir