Görüş Bildir
Haberler
Ünlü Psikolog ve Yazar Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu

Ünlü Psikolog ve Yazar Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu

Psikolog Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu. Cüceloğlu'nun ölüm nedeni araştırılıyor...

Habertürk’ten Emrah Doğru’nun haberine göre, psikolog Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu. Yetkililer şu an evinde araştırma yürütüyor ve Cüceloğlu'nun ölüm nedeni araştırılıyor.

İHA’nın haberine göre ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu Beşiktaş Akatlar’daki evinde ölü bulundu. Alışverişten dönen Cüceloğlu’nun eşi, evde kocasının cansız bedeni ile karşılaştı. Olay yerine gelen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, evin içerisinde incelemelerde bulundu. İlk incelemelere göre Cüceloğlu’nun evde düşerek hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ekiplerinin incelemeleri sürüyor.

83 yaşındaki Cüceloğlu'nun 40'tan fazla bilimsel makalesi bulunuyor

83 yaşındaki Cüceloğlu'nun 40'tan fazla bilimsel makalesi bulunuyor

Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin Silifke'de 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya geldi. Ankara ve Kırklareli'nde liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını tamamladı. Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi'nde görev yaptı, Fulbright bursu ile Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene çalıştı.

Kırktan fazla bilimsel makalesi yayımlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanı olan Cüceloğlu, 1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev aldı.

1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenledi. 1990'dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlayan Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar kaleme adı. Yıldız Cüceloğlu ile evli olan uzman psikolog Doğan Cüceloğlu'nun Timur adında da bir oğlu bulunuyor.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ezgi güneş

Allah rahmet eylesin 😔 bu kadar donanımlı ve naif bir insanın kaybı üzücü

kamburbalina

Yakından takip ettiğim çok değerli bir insandı Allah rahmet eylesin.

Toprak Han

İlham aldığım harika bir insandı,çok üzüldüm gerçekten 😔