Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ülkelere, Ekonomilere ve Siyasete Dair Kaşınızı Seğirtecek 17 Uçuk İstatistik

-

Bulunduğumuz noktada yaşayıp giderken bir yerlerde hüküm süren gerçeği yüzümüze çarpan sayılar bunlar...

Kaynak: https://twitter.com/@intlspectator

1. Suriye iç savaşının acı sayıları.

 • 270.000 kişi öldü.

 • 7 milyon kişi ülkede yer değiştirdi.

 • 4.2 milyon kişi başka ülkelere göç etti.

 • 13 milyon insan, yardıma muhtaç.

2. Hangi sosyal medya platformunun kaç kullanıcısı var?

(Milyon cinsinden)

3. Çin'in kişi başına düşen milli geliri.

1980 yılında: $300
2016 yılında: $14,813

4. ABD'de ölüm sebepleri.

2015 yılı için:

 • İntihar: 43.000

 • Trafik kazası: 32.000

 • Silahlı saldırı: 13.286

 • Aile içi şiddet: 1.600

 • İslamcı terör: 19

 • Köpekbalığı: 1

5. Boynuzu geçen kulak.

 • 1995 yılında, Japonya'nın ekonomisi Çin'inkinden %30 daha büyüktü.

 • Bugün ise Çin'in ekonomisi Japonya'nınkinden %295 daha büyük.

6. Ülkelere göre cinsiyet oranı.

(Kadın başına düşen erkek)

7. Ülkelere göre askeri harcama.

(Gayrı safi yurtiçi gelire oranı)

8. Yıllar içinde Yunanistan'ın borcu.

(Gayrı safi yurtiçi gelire oranı)

 • 1980: 21%

 • 1985: 43%

 • 1990: 68%

 • 1995: 93%

 • 2000: 100%

 • 2005: 98%

 • 2010: 145%

 • 2015: 172%

9. Ülkelere göre Yahudi popülasyonu.

(2014 yılı itibariyle, milyon cinsinden)

10. Ülkelerin işçi gücü.

(Milyon cinsinden)

11. En az yolsuzluğun olduğu ülkeler sıralaması.

1. Danimarka
2. Yeni Zelanda
3. Finlandiya
...
14. Birleşik Krallık

...
17. ABD

...

66. Türkiye

...
85. Hindistan

...
100. Çin

...
136. Rusya

12. Phillip Morris.

 • Dünyanın en büyük tütün firması.

 • 2014'te 80 milyar dolar gelir elde etti.

 • 2015'te 850 milyar sigara sattı.

13. Hindistan dünyanın en büyük...

Muz

Mango

Baharat

Zencefil

Süt

Nohut

Limon

ve Film

üreticisi.

14. Japonya nüfusu.

2014 yılında olan: 126 milyon

2060 yılında hedeflenen: 87 milyon

15. Polis ve ölüm.

1 yılda polisin öldürdüğü kişi sayısı:

1 yılda ölen polis sayısı:

 • ABD: 50

 • Fransa: 8

 • Almanya: 6

 • Birleşik Krallık: 4

16. Deutsche Bank'a göre dünya genelinde 294 trilyon dolar değerinde mali varlık mevcut.

17. Washington Post'a göre ABD'de 357 milyon silah mevcut.

Onedio Business'ı Facebook'tan takip edebilirsiniz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
feyk

japonyanin nufusunu dusurmeyi planmasi onemli bir ince nokta. nufus artiramadiklari icin dusmuyor, keza uygun tesviklerle kampanyalarla rusya nufusunu artimayi basardi. nufus dusmesini istedikleri icin dusuyor. cunku gelecegin dunyasinda kalabalik nufusun hic bir anlami yok. gelismis ulkelerde butun uretimi robotlar yapiyor. avrupadaki issizligin nedenide bu. askeri guc desen, artik savasta belileyici faktor asker sayisi degil, uretebildigin silahlarin gucu. nitekim nufusun dusmesini seyreden ayni ulkeler genclerin egitimine inanilmaz buyuk yatirimlar yapiyor. finlandiya, kuzey ulkeleri egitimde dunyada 1 numaraya gelmis durumda, almanya gecenlerde universiteleri gelistirmek icin milyarlaca euroluk yeni paket acikladi. gelecege duyarsiz degilller, aksine cok buyuk yatirimlar yapiyorlar. farkinda olduklari sey onemli olanin bilime teknolojiye hakim egitimli donanimli insan gucu oldugu. gelecegin dunyasinda vasifsiz kalabalik nufus ulkelerin sirtinda sosyal kamburdan baska bir sey olmayacak

cagriz

Japonya'da bir bilimkurgu animesi vardı gelecekteki Japonya nüfusu 50 milyon civarı iken robot nüfusu 100 milyonlarca civarı idi. Japon (Mecha) ordusunun tamamı robotlardan oluşmuştu. Bu animede Japonya rakip ABD ile Mars'ta (mecha) robot sahasındaki savaş simülasyonu tatbikat yapıyorlardı. Savaşa giden robot yok edilince ya da bozulunca hafıza hemen ana merkeze gönderiliyor ve yeni robota ekleniyordu savaş tecrübesi art arta kazanmış oluyordu. Yani bir robotu öldürüyorsun o da robot tekrar yeni robotla yeni tecrübeyle geliyor. ABD'de bir dizi vardı unuttum galiba Battlestar Galactica idi onun gibi ama Japon animesine göre robotlar daha insani ve özgürdü. Zarar görse bile yeni robota naklediliyordu

feyk

"death becomes learning experience" o bolumu hatirliyorum

sagan

Biz ise 3 ila 5 çocuk teşvikindeyiz. Yeni düzen köleleri üretim çifliği = Türkiye. Çine bakıyoruz GSMH 14bin dolar ama kırsala yakın fabrikalarında 40-50 dolar aylıkla çalışan köleler mevcut. Adam 3bin liradan pahalı ayfon üretiyor aylık kazancı onda biri. He zengini ultra zengin mi? Tabi ki öyle. Hindistan Çin'den zerre farklı değil. Ama burjuva kesimine bak dünya altın piyasalarını alt üst edecek düğünler yapabilecek kadar. Türkiye vb ülkelerin nüfusta patlama yaşamak istemelerinin tek sebebi ultra zenginlerin köle ihtiyaçlarını karşılamak ve vermediğini alabilmek için tüketim toplumuna nüfus kazandırmak. He bu arada Çin'in GSMH'nın yükselmesine üretim gücünün çalışma olanaklarının artmasına ilk Japonya yardım etmiştir fabrikalarını taşıma öncülüğü ile. İki ülkeyi kıyaslamak değil tek görmek lazım bana göre.

Gizli Kullanıcı

Şimdi Cem Yılmaz anlatır bilirsiniz "Yalancı olan kişi aslında yalancı değildir, yalan atamadığı için yalancı sayılmaz, yalancı dediğin yakalanmaz" demek istediğimi anlamışınızdır :D

kaptan-inecekvar

Güzel bir içerik.

kaptan-inecekvar

Japonya'nın nüfus düşüşü hedeflenen bir şey değil beklenen kaçınılmaz bir olgu. Dünyanın en yaşlı halkı japonlar. haliyle yeni nesilin çok çocuk yapmasını istiyorlar. Ama olmayınca olmuyor işte.

gokhan96

Bu düşünceli insanlar azalmayı hedeflerken yahudi kadınlarının ve kocalarının hiçbir ürolojik jinekolojik problemleri olmamasına rağmen sırf ikiz üçüz doğurabilmek için tüp bebek uygulaması yaptırdıklarını biliyor musunuz?

helfreya

aslında mantıklı :D 3-4 yılda bir, bir çocuk doğurup en baştan çileyi çekmektense toptan yapıp 1 kerede hallediyorlar :D :D :D

gokhan96

Onlar bir kerette doğurup halletmiyorlar üst üste tek çift üçüz sürekli doğuruyorlar nasıl bir zihniyet anlamadım bu resmen rahmini hızlı üretim bandına çevirmek fabrikaya çevirmek.

helfreya

yuh resmen fabrikaya çevirmişler kendini. öyle eşy mi olur ya :D :D

gokhan96

En çok japonyaya şaşırdım 120 milyon küsür nüfustan 87 milyona düşmeyi hedefleyen bekleyen bir ülke. Herhalde dünyadaki ilk azalmayı hedefleyen ülke.

yagmur.peker

Tokyo çok kalabalık...ve yetişkin bireylerin artık çocuk yapmak yerine kedi bakımı üstlendiğini düşünürsek...tuhaf değil

ceyda-alkor

hayır çin azalmayı hedefliyor ilk değil yani

gokhan96

Bu düşünceli insanlar azalmayı hedeflerken yahudi kadınlarının ve kocalarının hiçbir ürolojik jinekolojik problemleri olmamasına rağmen sırf ikiz üçüz doğurabilmek için tüp bebek uygulaması yaptırdıklarını biliyor musunuz?

Görüş Bildir