Görüş Bildir
Haberler
UEFA, Kadir Has Üniversitesi İle Ortak Program Düzenleyecek

UEFA, Kadir Has Üniversitesi İle Ortak Program Düzenleyecek

Enver K.
13.04.2015 - 20:49

UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği) ile Kadir Has Üniversitesi, Futbol Hukuku Programı'nı düzenlemek için anlaşma imzaladı.

Kadir Has Üniversitesi'den yapılan açıklamaya göre, yapılan işbirliğiyle UEFA'ya üye federasyonlarda çalışan hukukçular ve uzmanların yanı sıra futbol kulübü çalışanları ile diğer futbol paydaşları eğitim programına katılabilecek.

'Futbol Hukukuna Giriş', 'FIFA Transfer Yönetmelikleri', 'Diğer Futbol Kural ve Yönetmelikleri' ve 'CAS Sistemi ve Prosedürler' başlıklarından oluşacak eğitim programı, Ekim 2015- Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. İlk modülü 26-30 Ekim 2015'te Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşecek eğitim programına başvuru için son tarih 30 Haziran olacak.

Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Levent Bıçakcı, UEFA ile yaptıkları anlaşmadan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

'Son yıllarda UEFA tarafından futbol kulüplerine kesilen cezaların rekor sayılabilecek bir düzeye ulaştığını söyleyebiliriz. Bunun en temel nedeni, UEFA üye federasyonlarının ve Avrupa futbol kulüplerinin hukuki konularda yeterli bilgiye sahip olmamaları ve hukuki düzenlemeleri ihlal etmeleridir. UEFA bu noktada önemli bir adım atmış ve Avrupa futbolunda çalışan profesyonellerin eğitilmesi için bir girişimde bulunmuştur. Hayata geçireceğimiz UEFA Futbol Hukuku Programı sayesinde futbol organizasyonlarının güvenilirliğinin ve profesyonelliğinin artacağını düşünüyoruz. Özellikle UEFA üye federasyonlarında çalışan hukukçular ve uzmanları bu programa katılmaya davet ediyor, programın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum.'

İki yılda bir düzenlenecek program, Ekim-Ocak/Nisan-Eylül aylarında verilecek beşer günlük eğitimlerden oluşuyor. Programlar Kadir Has Üniversitesi'nin yanı sıra diğer ortak üniversiteler olan İspanya'dan Rey Juan Carlos Üniversitesi (Madrid) ve İtalya’dan Padova Üniversitesi (Padova) bünyesinde gerçekleştirilecek. Son modül ise UEFA'nın merkez binasının yer aldığı İsviçre'nin Nyon kentinde yapılacak.

UEFA Futbol Hukuku Programı’nın bitiminde yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara Kadir Has Üniversitesi tarafından İleri Derece Eğitim Sertifikası da verilecek. Sertifika aynı zamanda Avrupa kıtasında akademik geçerliliğe de sahip olacak. Futbol Hukuku Programı'nda UEFA Disiplin ve Dürüstlük Birimi Başkanı Emilio Garcia ve CAS Hakemi Michele Bernasconi program direktörleri olarak görev alacak. Dr. Levent Bıçakcı ise programın Kadir Has Üniversitesi seminer direktörü görevini üstlenecek.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/uefa-i...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın