Görüş Bildir
Haberler
Uçak Seyahatlerinde PCR Testi Yeniden Zorunlu Oldu!

Uçak Seyahatlerinde PCR Testi Yeniden Zorunlu Oldu!

Uçakla şehirler arası seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde Kovid-19 geçirmemiş kişilerden PCR testi istenilmesine devam edilecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Fotoğraf: AA / Arşiv

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgede, aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden, PCR testi istenecek ve istenmeyecek durumlar belirtildi.

Buna göre, huzurevi, bakımevi, sevgi evleri ile ceza ve tevkif evlerinin aşısız veya son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş çalışanları, belirlenen durumlarda ceza ve tevkif evlerindeki tutuklu ve hükümlüler, yurt dışına seyahat edecek kişiler (seyahat edilecek ülkenin belirlediği kurallar doğrultusunda) için PCR testi ile tarama yapılmasına devam edilecek.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün değerlendirmesi uyarınca uçakla şehirler arası seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişiler için de PCR testi uygulaması sürecek.

Aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden, konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılacaklara, Milli Eğitim Bakanlığı okullarında görev yapmakta olan personele (öğretmen, servis şoförü, temizlik personeli vb.), tüm kamu ve özel iş yerlerinde çalışanlar ile kamu ve özel kurumlar tarafından düzenlenen öğrenci kamplarına katılacaklara ise PCR testi ile tarama yapılmayacak.

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
35
24
19
7
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
kty

Yıl 2087 pcr testi 3849. Defa kaldırıldı

pofudukpofyumak

Teyzem 19'unda Almanya'ya gidiyor, evine. Mayıs ayında doğumum için gelmişti. Kendisi BionTech tüm dozları olmuş orada. PCR testi kalktı diye laf aramızda se... Devamını Gör

speedymustafa

ne yaptıklarını bilmiyorlar aq