Görüş Bildir
Haberler
Tutuklamaya Sevk Edilen Boğaziçili Öğrencilerin Tümü Serbest Bırakıldı

Tutuklamaya Sevk Edilen Boğaziçili Öğrencilerin Tümü Serbest Bırakıldı

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki gösterilerde gözaltına alınan 51 kişiden 30'u tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Duruşma sonrası tamamı serbest bırakıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, 1 Şubat'ta Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü girişinde yapılan gösteriler sırasında gözaltına alınan 51 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. 

Şüphelilerin, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığındaki ifade işlemleri sona erdi.

Savcılık şüphelilerden 30'unu tutuklama, 12'sini konutu terk etmeme şeklinde adli kontrol, 9'unu yurt dışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti.

Kişi hürriyetini yoksun kılma ve kamu malına zarar verme suçlarından gözaltına alındılar

Kişi hürriyetini yoksun kılma ve kamu malına zarar verme suçlarından gözaltına alındılar

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Boğaziçi Üniversitesi kampüsü ve çevresinde 1 Şubat'ta gerçekleştirilen protestolarda 51 kişinin 'kişi hürriyetini yoksun kılma, kamu malına zarar verme ve 2911 sayılı Kanun'a muhalefet etmek' suçlarından gözaltına alındığı belirtildi.

Tümü serbest

Tümü serbest

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü'nde gözaltına alınan 51 öğrenciden 30'u, ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Duruşması tamamlanan öğrencilerden tümü serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
166
121
81
20
11
9
6
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Bıktım bezdim artık! Niye bizde normal ülkeler gibi değiliz, okudukça insanın saçını başını yolası geliyor büttüüüünnn bu SAÇMALIKLARA... öğrenci ya sadece b... Devamını Gör

Yılmaz Esen

onların okulu değil, kamunun okulu. kamunun verdigi vergilerle okuyan ve türk düsmanı tiplerle yatıp kalkan bir "okul". temizlesin hükümetimiz. ellerine sağlık.

Kzlt

Ne oldu devamlı bildik hikayeleri hani terör örgütü üyesiydi öğrenciler. Savcı öğrencilerin kol kola girmesini bile akla ziyan tutuklama talebine eklemiş kom... Devamını Gör

DdmD

Çok üzücü kahroldum. Pırıl pırıl eğitimli Dünya görgüsüne sahip insanlara neler yapılıyor ya? Bu karanlıklar aydınlığa çıkacak mı? Ana akım medyada görüp... Devamını Gör

Yılmaz Esen

boş boş duygu sömürüsü yapma. bana boğaziçi ve diğer batı yalakası üniversitenin bu ülkeye tek ama tek bir katkısını gösteremezsin. Tek bir katkısı yok. En m... Devamını Gör