Türkiye'nin Tarihi Markaları Satılıyor

 > -
Türkiye'nin Tarihi Markaları Satılıyor

Sümer Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü, Sümerbank, SEKA, Merinos gibi tescilli markaları satışa çıkardı

Türkiye tarihinin en önemli markalarından olan Sümerbank, SEKA, Merinos, Sümer Halı gibi tescilli markaları satışa çıkartıldı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla, Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilen Merinos, Bursa Merinos, Career, Azot Sanayii, TÜGSAŞ, SEKA, TURBAN, Sümer Halı, Sümerbank ve Hereke markaları satış yöntemi ve pazarlık usulü ile satılacak.

İhalede, her marka için geçici teminat bedeli 50 bin lira olarak belirlendi.

Teklifler, şartnamede belirtilen hususlar dikkate alınarak en geç 14 Ekim saat 16.00'a kadar Sümer Holding AŞ Genel Müdürlüğü'ne ulaştırılacak. Holding, teklif verme süresini uzatabilecek.

Sümerbank, ülkenin sanayileşmesini sağlamak, temel sanayi dallarında kurumlar oluşturmak, halkın gereksinimlerini karşılamak, ülkenin her bölgesinde yöre insanına istihdam yaratmak için "Sanayide Devlet" sloganı ile 11 Temmuz 1933'te kuruldu.

Kamu İktisadi Teşebbüslerinin Özelleştirilmesi Hakkında Kanun çerçevesinde, 11 Eylül 1987 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Sümerbank'ın özelleştirilmesine karar verilmişti.

T24

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir